10 extra nástrojov na správu emailov v Gmail

Bez ohľadu na to, aké  jednoduché je používanie Gmailu,  každodenná sprava e-mailov môže byť náročná. Pomocou týchto extra nástrojov na správu pošty, ktoré je možno integrovať do  Gmail, si emailovanie zamilujete. Ukončia vám bolenie hlavy pri otváraní emailovej schránky.  Bez ohľadu na to z akých dôvodov používate gmail, každý z týchto nástrojov môže byť pre vás zaujímavý. 

 

InBox by Gmail

Nástroj od spoločnosti Google, vhodný hlavne pre používanie v mobile. InBox sa snaží o intuitívne a prehľadné vizuálne usporiadanie správ. Umožňuje hromadné odosielanie správ, ponúka priečinok – odložené na neskor, a ďalšie zaujímavé funkcie ktoré sa v gmail nenachádzajú. Viac »

 

Boomerang pre Gmail

Potrebujete napísať e-mail, ale chceli by ste ho odoslať neskôr? Boomerang je ten správny nástroj. Napíšte si koncept, pripravte email, a použite nástroj pre neskoršie odoslanie.  Verzia programu zdarma dokáže naplánovať 10 emailov mesačne. (Aj viac ak aplikáciu propagujete na sociálnych sieťach).  Nainštalujte si program, vytvorte si email , a vedľa bežného tlačidla odoslať, budete mať ďalšie nové tlačidlo odoslať neskôr, kde si vyberiete dátum aj čas odoslania.  Viac »

 

Unroll.me

Prichádza vám veľké množstvo newslettrov? Unroll.mne je nástroj ktorý vám umožní ich hromadné zrušenie, a naviac umožňuje vytvoriť si vlastnú kumuláciu emailových newslettorov, čo vám prinesie prehľad o všetkých odberoch. V ponuke je tiež aplikácia Unroll.me pre iOS. Ak máte v doručenej pošte správu ktorú si  chcete ponechať označíte ju ako keep a program ju vynechá. Viac »

 

Rapportive

Niekedy komunikujete s ľuďmi a radi by ste vedeli o nich viac. Nástroj Rapportive ponúka riešenie. Ak má užívateľ profil na LinkedIn, a ten zodpovedá emailovej adrese s ktorou s vami komunikuje, pri doručenej správe uvidíte krátke zhrnutie profilu LinkeIn.  Kráka informácia zobrazí fotografiu, polohu, aktuálne zamestnanie atď. Samozrejme tieto informácie sa musia nachádzať aj na sociálnej sieti LinkedIn. Je to ale pekný nástroj, vďaka ktorému email dostane tvár. Viac »

 

SaneBox

Ide o podobný nástroj ako je Unroll.me. Aj  SaneBox  vám pomôže automatizovať a  organizovať  prichádzajúcu poštu. Namiesto vytvárania filtrov a priečinkov, bude analyzovať všetky vaše správy a aktivity, aby ste si mohli triediť, ktoré správy  sú pre vás dôležité pred inými. Správy ktoré nie sú dôležité si môžete presunúť do priečinka „SaneLater“. Ak si to rozmyslíte správu môže s priečinka vylúčiť. Napriek tomu, že si tento nástroj vyžaduje manuálny zásah, máte nad svojou poštou absolútnu kontrolu a prehľad.  Viac »

 

LeadCooker

Ak ide o on-line marketing, nie je pochýb o tom, že email hrá významnú úlohu. Veľa obchodníkov odosiela niekoľko stoviek správ naraz, na stovky alebo tisíce emalových adries. Niekedy využívajú nástroje tretích strán ako je napríklad MailChimp alebo Aweber. Nevýhoda je, že je zvýšené riziko, že vaše správy skončia ako spam. A ich vzhľad, predvolené šablóny často pôsobia neosobne.

LeadCooker vám pmoôže dosiahnuť rovnováhu medzi zasielaním e-mailov  a udržaním si ich osobnejšieho oslovenia. Má veľa tradičných funkcií emailových marketingových platforiem, ale príjemca napríklad neuvidí odkaz na odhlásenie sa od správ.  Je to platený nástroj, kde odoslanie 100 správ stojí cca 1 dolár. Viac »

 

Sortd

Sortd je zaujímavý nástroj, ktorý premení vzhľad vášho účtu Gmail na niečo, čo vyzerá a funguje ako zoznam úloh. Používateľské rozhranie je jednoduché a intuitívne. Cieľom nástroje je ponúknuť užívateľom gmail, vrchol organizovania emailových správ. Sortd rozdeľuje schránku do štyroch hlavných stĺpcov s možnosťou prispôsobenia, tak ako vám to vyhovuje. K dispozícií je aj aplikácia pre Android aj iOS. Nástroj je ešte vo vývoji a uvoľnená je jeho  beta verzia preto je zatiaľ zdarma k použitiu. Viac »

 

Giphy

Giphy je populárny vyhľadávací nástroj pre GIF obrázky. Aj keď môžete ísť priamo na stránku Giphy.com, aby ste si vyhľadali obrázok, tento nástroj umožňuje jeho jednoduchšie vloženie do tela správy. Rozšírenie je dostupné iba pre prehliadač  Chrome. Ak máte v obľube posielať gif obrázky v správach, pomôže vám to ušetriť čas. Recenzie rozšírenia sú pomerne pozitívne a doplnok sa pravidelne aktualizuje.  Viac »

 

Ugly Email

Dnes mnoho odosielateľov emailov používa rôzne nástroje na sledovanie aby sa o vás mohli dozvedieť viac. Napríklad kedy ste email otvorili, alebo aké zariadenie pre čítanie emailu používate a pod. Ak si cenníte svoje súkromne, ugly sa vám bude páčiť. Hravo indentifikuje, ktoré správy v službe gmail obsahujú nejaké funkcie sledovania.  Ak je email podozrivý, umiestní vám ikonku oka pred predmetom správy emailu. Ak uvidíte túto ikonku, môžete sa rozhodnúť čo ďalej, či si vytvoriť filter, alebo vymazať správu, či vytvoriť filter. Viac »

 

SignEasy pre Gmail

Ak vám na email prichádza veľa dokumentov v prílohe určených na podpis, SingEasy je pre vás ten pravý. Doplnok vám zjednoduší celý proces a umožní ľahko vyplniť formuláre, či podpísať dokumenty bez toho aby ste odišli z rozhrania gmail. Ak kliknete na prílohu v prehliadači, zobrazí sa vám možnosť SignEasy a pokračujete tam.  Viac »

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.