10 faktov o Emoji
Dnešná digitálna komunikácia ďaleko presahuje písanie iba slov alebo viet. Stačí sa pozrieť na ľubovoľnú sociálnu sieť alebo textovú správu. ,Smajlíky, srdcia, zvieratká, jedlo a iné postavičky sa stali bežnou súčasťou. Sú to emoji.
Tieto maličké ikonické japonské obrázky sú dnes populárne viac než kedykoľvek predtým. Existujú dokonca aj emotikon prekladače , ktoré vám pomôžu zistiť, čo ktorý znamená. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o tých bláznivých, farebných malých smajíkoch, ktoré dokazujú, do akej miery ich svet skutočne miluje.
1.) Odkiaľ Emoji prišiel?
Verte tomu alebo nie, emoji existovali už v roku 1999 – ale do roku 2012, kým spoločnosť Apple neuvoľnila iOS 6, neboli plne využívané masami ľudí. iPhone naučil používateľov, že si môžu aktivovať klávesnicu emotikonov a do svojich textových správ pridávať zábavné malé smajlíky a ikony.
Smajlíky sa odvtedy rozšírili na pravidelné používanie na všetkých stránkach sociálnych sietí, vrátane Instagramu , Facebooku , Twitteru a ďalších. A v roku 2017 Apple predstavil animoji.
2.) Sociálna sieť
V júly 2014 vznikla emoji sociálna sieť. Sociálna sieť používala na komunikáciu výlučne iba smailíky. Išlo o vtip, a s právnych dôvodov je dnes sociálna sieť zrušená. V čase svojej slávy však mala 60 000 používateľov, a tak sa dá povedať, že bola veľmi populárna. Ďalšia aplikácia ktorá podporuje iba komunikáciu prostredníctvom smajíkov je Emojicate.
3.)Emoji Tracker

Emoji Tracker – Face with tears of joy
Chcete vidieť, koľko ľudí na celom svete v reálnom čase použilo akého smajlika? Zistite to pomocou nástroja Emoji Tracker , ktorý je popisovaný ako „experiment vizualizácii v reálnom čase„. Experiment prebieha pomocou sociálnej siete Twitter.
Neustále aktualizuje informácie o emoji, ktoré načíta zo služby Twitter, takže môžete vidieť aj počet nárastu emoji vedľa každého smajlíka.
4.) V roku 2013 bol „Emoji“ pridaný do Oxfordského slovníka
V rokoch 2012 a 2013 vypukol tak silný smajikový ošiaľ, že v auguste 2013 bol „Emoji“ pridaný do Oxfordského slovníka, spolu s niekoľkými ďalšími novými slovami, ktoré sa objavili na internete.
5.) Tetovanie
Aký je najnovší trend v tetovaní? Smajlíky, samozrejme! Basketbalový hráč Atlanta Hawks, Mike Scott nemá nie jednu, dve, ale hneď niekoľko vytetovaných smajlíkov na oboch rukách. Miley Cyrus je o niečo diskrétnejšia. Emoji tetovanie má na vnútornej stane dolnej pery.
6.) Stále pribúdajú nové Smajlíky
Nové emoji vznikajú a pribúdajú pravidelne. V roku 2017 vzniklo 69 nových smajlíkov. Ak však vaše zariadenie beží na staršej verzií operačného systému, a máte záujem o nové emotikony musíte aktualizovať operačný systém. Úplný zoznam všetkých smajlíkov si môže pozrieť na unicode.org.
7.) Najpoužívanejší Emoji 😂
Podľa Emoji Tracker ľudia milujú smajlíka; Face with tears of joy → 😂. Vyjadrujú tak svoje pobavenie a ide o najpoužívanejšieho smajlíka v sociálnej sieti Twitter.
Za ním nasledujú: 👌 😎 😴
8.) Dokumentárny film
Dissolve.com zverejnil krátky kreatívny film o emoktikone . Bol inšpirovaný prácou a štúdiou Davida Attenborougha. Film má dve minúty, a poukazuje na používanie smajlíkov v našom každodennom živote. Môžete si ho pozrieť tu .
9.) Podpora v Twitter
Do roku 2014 mal Twitter problém s mobilnými zariadeniami. Nemal podporu emotikonov. Až po tomto roku prišiel Twitter s aktualizáciou. Tieto malé ikonky sa zobrazili ako prázdne políčka, a ak ste navštívili Twitter.com, sa emotikon načítal. Neboli totožné s tými, ktoré sú v mobilných zariadeniach, ale boli veľmi podobné.
10.) Selfies
Aplikácia s názvom Imoji bola spustená s vyhľadávacím nástrojom GIF Giphy. Umožňovala ľuďom ich fotografie, fotografie celebrít, domácich maznáčikov premeniť do emotikonov a vložiť do textovej správy. Fungovala tak, že používateľovi umožnila pomocou prsta sledovať oblasť ktorú chceli transfomovať na podobu smajlíka. Bohužiaľ aplikácia už nie je k dispozícií, ale bola to úžasná myšlienka.
Komentáre