10 faktov o Emoji

Dnešná digitálna komunikácia ďaleko presahuje písanie iba  slov alebo viet. Stačí sa pozrieť na ľubovoľnú  sociálnu sieť alebo textovú správu. ,Smajlíky, srdcia, zvieratká, jedlo a iné postavičky sa stali bežnou súčasťou. Sú to emoji.

Tieto  maličké ikonické japonské obrázky sú dnes  populárne viac než kedykoľvek predtým. Existujú dokonca aj emotikon prekladače , ktoré vám pomôžu zistiť, čo ktorý znamená. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o tých bláznivých, farebných malých smajíkoch, ktoré dokazujú, do akej miery ich svet skutočne miluje.

 

1.) Odkiaľ Emoji prišiel?

Verte tomu alebo nie, emoji existovali už v roku 1999 – ale do roku 2012, kým spoločnosť Apple neuvoľnila iOS 6, neboli plne využívané masami ľudí. iPhone naučil používateľov, že si môžu aktivovať klávesnicu emotikonov a do svojich textových správ pridávať zábavné malé smajlíky a ikony.

Smajlíky sa odvtedy rozšírili na pravidelné používanie na všetkých stránkach sociálnych sietí, vrátane Instagramu , Facebooku , Twitteru a ďalších. A v roku 2017 Apple predstavil animoji. 

 

2.) Sociálna sieť 

V júly  2014 vznikla emoji  sociálna sieť. Sociálna sieť používala na komunikáciu výlučne iba smailíky.  Išlo o vtip, a s právnych dôvodov je dnes sociálna sieť zrušená. V čase svojej slávy však mala 60 000 používateľov,  a tak sa dá povedať, že bola veľmi populárna. Ďalšia aplikácia ktorá podporuje iba komunikáciu prostredníctvom smajíkov je Emojicate

 

3.)Emoji Tracker

Emoji

Emoji Tracker – Face with tears of joy

Chcete vidieť, koľko ľudí na celom svete v reálnom čase použilo akého smajlika? Zistite to pomocou nástroja Emoji  Tracker , ktorý je popisovaný ako „experiment vizualizácii v reálnom čase„. Experiment prebieha pomocou sociálnej siete Twitter. 

Neustále aktualizuje informácie o emoji, ktoré načíta zo služby Twitter, takže môžete vidieť  aj počet nárastu emoji vedľa každého smajlíka. 

 

 

4.) V roku 2013 bol „Emoji“ pridaný do Oxfordského slovníka

V rokoch 2012 a 2013 vypukol tak silný smajikový ošiaľ, že  v auguste 2013 bol  „Emoji“ pridaný do Oxfordského slovníka, spolu s niekoľkými ďalšími novými slovami, ktoré sa objavili na internete. 

 

5.) Tetovanie

Emoji

Aký je najnovší trend v tetovaní? Smajlíky, samozrejme! Basketbalový hráč Atlanta Hawks,  Mike Scott nemá nie  jednu, dve, ale hneď niekoľko vytetovaných smajlíkov na oboch rukách.  Miley Cyrus je o niečo diskrétnejšia.  Emoji tetovanie má na vnútornej stane dolnej pery

 

 

6.) Stále pribúdajú nové Smajlíky

Nové emoji vznikajú a pribúdajú pravidelne. V roku 2017 vzniklo 69 nových smajlíkov.  Ak však vaše zariadenie beží na staršej verzií operačného systému, a máte záujem o nové emotikony musíte aktualizovať operačný systém. Úplný zoznam všetkých smajlíkov si môže pozrieť na unicode.org.

 

7.) Najpoužívanejší Emoji 😂

Podľa Emoji  Tracker ľudia  milujú  smajlíka; Face with tears of joy →  😂. Vyjadrujú tak svoje pobavenie a ide o najpoužívanejšieho smajlíka v sociálnej sieti Twitter.

Za ním nasledujú: 👌 😎 😴

 

8.) Dokumentárny film 

Dissolve.com zverejnil  krátky kreatívny film o emoktikone . Bol inšpirovaný prácou a štúdiou Davida Attenborougha. Film má dve minúty, a poukazuje na používanie smajlíkov v našom každodennom živote. Môžete si ho pozrieť tu .

 

9.) Podpora v Twitter

Do roku 2014 mal Twitter problém s mobilnými zariadeniami. Nemal podporu emotikonov. Až po tomto roku prišiel Twitter s aktualizáciou. Tieto malé ikonky sa zobrazili ako prázdne políčka, a ak ste navštívili Twitter.com,  sa emotikon načítal. Neboli totožné s tými, ktoré sú v mobilných zariadeniach, ale boli veľmi podobné.

 

10.) Selfies

Aplikácia s názvom Imoji bola spustená s vyhľadávacím nástrojom GIF Giphy. Umožňovala ľuďom ich fotografie, fotografie celebrít, domácich maznáčikov premeniť do emotikonov a vložiť do textovej správy.  Fungovala tak, že používateľovi umožnila pomocou prsta sledovať oblasť ktorú chceli transfomovať na podobu smajlíka. Bohužiaľ aplikácia už nie je k dispozícií, ale bola to úžasná myšlienka. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.