10 funkcií Gmail o ktorých ste možno nevedeli.

Služba Gmail je naozaj vrcholom kvality emailovej schránky. Je zdarma, ale nie na úkor toho aby pôsobil lacno.  Nepridáva reklamu do riadku podpisu, možnosť odoslať až 25 MG prílohu (pri väčšom súbore ponúkne priestor na disku). Má jedinečnú technológiu na rozpoznanie  spam, spoofing,  a ďalších podvodných správ. Má v sebe integrované vytváranie dokumentov  – prakticky už nepotrebujete žiadny microsof office. A veľa, veľa nekončené veľa ďalších výhod. Služba Gmail má tiež veľa skrytých funkcií a hackov. Tu je zopár z nich o ktorých ste možno netušili, že vám táto schránka ponúka.  

1.) Experimentálne funkcie – Laboratóriá 

Gmail Labs je rozšírenie, ktoré vám umožňuje experimentovať s funkciami, ktoré nie sú  pripravené na široké uvoľnenie. Ak sú populárne, môžu byť nakoniec začlenené do hlavného rozhrania služby Gmail. Patrí tam napríklad  Mail Goggles , funkcia, ktorá sa pokúsi poskytnúť test triezvosti predtým, ako vám umožní odosielať e-mail počas víkendu.   🙂 

2.) Filtrovanie e-mailových adries

Pridaním bodky, alebo znakom +,  zmenou veľkosti písmen si môžete  nakonfigurovať vlastne filtre pre mnoho rôznych emailových adries. V prípade, že používate schránku často a prichádza vám veľa rôznych správ, je táto funkcia veľmi praktická. 

3.) Témy 

Namiesto použitia predvoleného pozadia  poštovej schránky,  môžete použiť témy. Niektoré témy sa dokonca počas dňa menia, podobne ako motívy iGoogle . Niektoré z nich spôsobia, že je náročnejšie čítať text,  ale väčšina z nich je prehľadná a  zábava. 

4.) Bezplatne  IMAP a POP

Nepáči sa vám rozhranie Gmail ? Žiadny problém. Služba Gmail podporuje protokoly POP aj IMAP, ktoré sú priemyselným štandardom pre e-mailových klientov na pracovnej ploche. To znamená, že pomocou svojho účtu Gmail môžete používať aplikácie ako Outlook, Thunderbird, Mac Mail  a ďalšie.

5.) Pokyny pre jazdu 

Poslal niekto pozvánku s adresou? Spoločnosť Google automaticky rozpozná adresu v spravách a vytvorí odkaz vpravo od vašej správy s otázkou, či ju chcete mapovať. Tiež sa vás pýta, či chcete sledovať balíky pri prijatí správ, ak túto informáciu správa obsahuje. 

6.) Služba Google Apps 

Mnoho  ľudí, udáva emailovú adresu xxx@gmail.com ako profesionálny kontakt. To ale nepôsobí úplne profesionálne. Existuje jednoduché riešenie. Ak vlastníte svoju vlastnú doménu, môžete  začať používať službu Google Apps for Work  a presunúť tak vašu doménu na svoj osobný účet pod službu Gmail. (Dnes je táto služba už spoplatňovaná.)  Prípadne môžete prepojiť iné e-mailové účty  v schránke a využívať službu ako poštového klienta. 

7.) Videohovor

Gmail je integrovaný do služby Google Hangouts a umožňuje odosielať a prijímať okamžité správy s vašimi kontaktmi. Môžete sa tiež uskutočniť hlasový hovor,  alebo videohovor  hangout. Ak používate službu Gmail ešte krátko, táto funkcia bola niekdy známa ako Google Talk. 

8.) Stav servera 

Služba Gmail je dostatočne spoľahlivá na to, aby nedochádzalo k jej výpadkom. Prakticky je veľmi malá pravdepodobnosť,  že sa to stane. Ak ste si niekedy potrebovali overiť, či je služba Gmail funkčná, môžete skontrolovať tabuľku stavu v Google Apps . 

9.) Gmail Offline v prehliadači Chrome

Gmail môžete používať aj v režime offline v prehliadači Chrome pomocou aplikácie Offline Gmail . Ak pošlete správu v režime offline, správa sa odošle keď budete znova online. Tiež si môžete prezerať už doručené správy.  Je to užitočné, ak práve nemáte prístup na internet. 

10.) Inbox

 Inbox  by Gmail“ je alternatívna aplikácia Google, ktorú môžete použiť s vaším účtom Gmail. Môžete bezproblémovo prepínať medzi Gmailom a Inboxom, takže je naozaj záležitosťou preferencii, ktoré používateľské rozhranie sa vám vidí lepšie. V službe Inbox stratíte Labs a niekoľko ďalších funkcií, ale získate hladšie rozhranie s intuitívnejším triedením. Vyskúšajte si to. Ak sa vám nebude nepáčiť, kliknite na odkaz na bočnom paneli  a vrátite sa späť do služby Gmail

Môže sa Vám ešte páčiť...