10 najlepších free template pre WordPress. SKUTOČNE ZDARMA.

WordPress je najobľúbenejšia platforma na tvorbu web stránok na svete, pretože ide o open source. Je pomerne jednoduché nájsť  tému, stiahnuť a nainštalovať. Zložitejšie je už nájsť skutočne peknú tému zdarma. Všetky najnovšie vyvinuté a aktualizované témy pre  WordPress sú optimalizované tak, aby sa dobre zobrazovali aj v mobilnom zariadení. Bez ohľadu na to, či prezeráte web stránku v telefóne, počítači alebo na tablete,  dizajn je prispôsobený a vždy bude  vyzerať dobre.

Ak si myslíte, že iba platené šablóny môžu vyzerať dobre, nasledujúci zoznam vám dokáže, že ste sa mýlili. Tu 10 najlepších free templatre pre WordPress. (Vezmite prosím na vedomie, že tieto témy sa týkajú web stránok WordPress.org , ktoré sa nenachádzajú na stránke WordPress.com .)


Free template pre WordPress


 

1.) Zerif Lite → odkaz

free template pre WordPress

WordPress template – Zerif Lite

Zerif Lite používa viac ako 100 000 používateľov WordPressu, ale to neznamená, že si ju nemôžete prispôsobiť a vytvoriť vlastnú jedinečnú prezentáciu. Ide o perfektnú jednostranovú tému vhodnú napr. pre firemné web stránky a obsahuje nádherne hladké, oko-chytľavé animácie pri rolovaní nadol.

 

2.) Sydney – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – Sydney

Nepovedali by ste, že je možné nájsť úžasný parallax scrolling effects v téme zdarma, však?  Téma Sydney je ideálna pre firmy a živnostníkov, ktorí si chcú vytvoriť profesionálnu web stránku, blog, alebo  portfólio.

Môžete si nahrať logo, prispôsobiť farby, upraviť rozloženie, využívať Google font, používať posúvač na obrazovke, používať lepšiu navigáciu a ešte oveľa viac. Navyše všetko funguje na akomkoľvek type zariadenia, na ktorom sa zobrazuje.

 

3.) Sparkling – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – Sparklinks

Ak hľadáte niečo viac tradičné ako je napríklad blog s bočným panelom je Sparkling ideálna téma. Má minimalistický vzhľad, ale širokú škálu funkcií, vrátanie možnosti nastavenia full width, sociálnych ikon, farieb, písma, bio box a ďalšie. Má osobitné nastavenia pre mobil a tablet.

 

4.) ColorMag – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – ColorMag

Nie je vždy ľahké vybrať tému pre spravodajské stránky, alebo blogy, aby nepôsobili preplnené. ColorMag je jedna z tých vzácnych, zdarma šablón  v novinárskom štýle, ktorá lahodí oku.  Veľký dôraz kladie na obrázky, ale stále máte dostatok miesta na umiestnenie reklamných bannerov.

 

5.) Spacious – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – Spacious

Viacúčelová téma, ktorá stojí za vyskúšanie. Táto neuveriteľná téma obsahuje štyri spôsoby rozloženia  stránok, dvojstránkové šablóny, štyri typy zobrazenia blogov, 13 rôznych miest na uloženie mini-aplikácií, 5 vlastných mini-aplikácií pre firmy, krásnu funkciu posúvača,  prispôsobenie farieb a ešte oveľa viac. Je ťažké uveriť, že  je zdarma.

 

6.) Customizr – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – Customizr

Chcete maximálne prispôsobiteľné funkcie? Máte ich! Ako jedna z najpoužívanejších  tém zdarma, s  päť-hviezdičkovým hodnotením, od stoviek používateľov vás nesklame. Hlavne keď si stránku prezeráte v mobile,  alebo na tablete. Je tiež ideálna v kombinácií s WooCommerce .

 

7.) Virtue – odkaz

Free template pre WordPress

WordPress template – Virtue

Ďalšia veľmi všestranná free template pre WordPress , ktorú môžete použiť spolu s WooCommerce , alebo na prezentáciu svojej práce, fotografií, alebo na blog. Téma má vlastný panel funkcií, cez ktorý môžete pristupovať k panelu WordPress, kde môžete prispôsobiť a vyladiť vzhľad rozloženia a všetky dostupné funkcie, aby web stránka vyzerala presne tak, ako chcete. 

 

8.) GeneratePress – odkaz

free template pre WordPress

WordPress template – GeneratePress

Kompletná  téma pre eshop, ktorá funguje skvele s doplnkami ako WooCommerce, BuddyPress a ďalšími – a je tiež navrhnutá s ohľadom na vyhľadávače.  Rovnako ako všetky ostatné  témy na tomto zozname vyzerá úžasne aj v mobilnom telefóne.

 

9.) Responsive – odkaz

 free template pre WordPress

WordPress template – Responsive

Ako asi názov témy  vypovedá  Responsive, zameriava sa na  mobilnú verziu stránky. Táto téma obsahuje široké možností prispôsobenia,  deväť  šablón, 11 widget oblasti, šesť možnosti rozvrhnutia a štyri pozície menu. Je to dostatočne všestranná na to, aby sa dala  použiť na firemnú stránku a dostatočne jednoduchá na osobnú stránku . Tiež  je kompatibilná s WooCommerce, a celé rozloženie sa automaticky prispôsobuje obrazovke.

 

10.) Evolve – odkaz

free template pre WordPress

WordPress template – Evolve

Mimoriadne všestranná, viacúčelová free template pre  WordPress s čistým a moderným rozložením, ktorá má viac ako stovkou možností prispôsobenia. Dodáva sa dokonca aj s vstavaným kontaktným formulárom a tromi rozličnými rozloženiami blogu.

Ak naozaj chcete zapôsobiť na svojich návštevníkov, nezabudnite využiť paralax a ďalšie animované efekty, ktoré presúvajú obrázky na stránke  hladkým a pútavým spôsobom. Túto tému si musíte stiahnuť a nainštalovať až tak objavíte všetky možnosti prispôsobenia.  A je samozrejme je vždy pripravená fungovať v akomkoľvek zariadení. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.