10 typov internetového Trolla.

Internetový troll je  online člen sociálnej komunity, ktorá sa úmyselne pokúša narušiť, napadnúť, uraziť, alebo spôsobiť iné problémy v komunite tým, že uverejní urážlivé komentáre, fotografie, videá, GIF, alebo inú formu on-line obsahu.

Trollov  môžete nájsť po celom internete – na nástenkách, v  komentároch na  YouTube, na Facebooku, na zoznamkách, v komentároch na  blogu a všade inde, kde je priestor publikovať  myšlienky a názory. Najbežnejší spôsob ako sa ich zbaviť je blokovanie používateľských účtov (napr. aj IP adries), nahlásenie profilu, zablokovananie možnosť komentárov pre  príspevok, stránku, video, tému. 

Bez ohľadu na to, kde nájdete internetového trolla, číha a má jediný cieľ, narušiť fungovanie komunity a to čatokrát predvídateľným spôsobom. Toto určite nie je kompletný zoznam všetkých druhov trolingu, s akými sa môžete stretnúť, ale ide o veľmi časté prípady v online komunite. 

 

1) Urážanie

Troll

Troll – Urážanie

Tento druh trollingu je urážka nenávistného človeka. Za obeť si vyberie hocikoho. Nezáleží na tom, čo ste spravili, nespravili. Chce hrubo uraziť, ponížiť, zosmiešniť, obvinia vás z niečoho, čokoľvek, aby dosiahol negatívne emócie. A to všetko iba preto, že môže.  V mnohých prípadoch môže byť tento druh trolingu taký závažný, že môže viesť alebo byť považovaný za  formu kyberšikany.

 

2) Nikdy nekončiaca diskusia 

Troll - Nekončiaca diskusia

Troll – Nekončiaca diskusia

Tento typ trollov miluje argumentovať. Môžu mať pred sebou skvelý, dôkladne preskúmaný a kvalitný obsah ich snahou je napadnúť jeho posolstvo.  Veria, že majú pravdu a všetci ostatní sa mýlia. Spoznáte ich podľa dlhého vlákna v diskusií. Sú odhodlaný mať posledné slovo a nevzdajú sa. 

 

 

3) Poukazovanie na gramatiku

Troll

Poukázanie na gramatiku

Ide o ľudí, ktorí  vždy musia iným používateľom povedať, že majú nesprávne napísané slová a gramatické chyby. Dokonca aj keď to robia jednoduchým komentovaním s opraveným slovom a symbolom hviezdičky, je to nepríjemný komentár. Niektorý pridajú ešte urážlivú pripomienku, prípadne je to pre nich skvelá príležitosť niekoho ponížiť a zaútočiť.

 

 

4) Paródia a sarkazmus 

TrollAk ide o kontroverzné témy  on-line, vždy niekoho urazia. To je normálne. Ale existujú typy trollov, vytvoria obsah – ako vtip, paródiu, sarkazmus. Sú odborníkmi na to, aby zosmiešnili nejaké tvrdenie. Niekedy sa ich humor dá považovať až za morbídny. 

 

 

5.) Videl  som všetko a viem všetko

Blabbermouth Troll

Blabbermouth Troll

Ide o osobu ktorá musí nutne argumentovať, a miluje sa. V niektorých prípadoch sa podelí o tajomstvo, alebo konšpiračnú teóriu. Milujú dlhé diskusie, ich príspevky sú rozsiahle. Poznáte vo svojom okruhu ľudí ktorý sa radi počúvajú,  ale váš názor ich veľmi ani nezaujíma? To je Blabbermouth Troll.

 

 

6.) Jednoslovný troll

Jednoslovný troll

Jednoslovný troll

Vždy sa nájde minimálne  jeden prispievateľ na Facebooku, Instagrame, v diskusnom fóre alebo ide online, ktorá napíše iba  „lol“ alebo „čo?“ alebo „k*“ alebo „áno“ alebo „nie“ . “ Sú najďalej od najhoršieho typu trolovania a trollov.  Snažia sa iba zapojiť do diskusie. 

 

 

 

7.) Caps lock troll

Troll - Caps LockNa rozdiel od niektorých inteligentnejších trollov, prispieva k diskusií prakticky iba stačením caps lock. Veľkými písmenami, alebo opakujúcim sa slovom prakticky hlavne spamuje. Väčšinou sú to deti, ktoré sa nudia a nedávajú si prácu s myslením. Na strane druhej sú však úplne neškodný. 

 

 

8) Preháňanie

Troll - Preháňanie

Preháňanie

Môžu byť niekedy kombináciou viem všetko, videl som všetko, urážajúci troll  a troll ktorý nikdy neskončí diskusiu. Vedia, ako vziať nejakú tému, alebo problém a  všetko prekrútiť. Niektorý sa snažia pôsobiť vtipne, a aj sa im to podarí, ale ich zámer je byť hlavne nepríjemný.   Málokedy niekedy prispievajú k diskusii nejakou hodnotou, chcú iba vyvolávať hádky a konflikty. 

 

 

9.) Trollovanie  príspevku

Troll

Mimo tému

Reaguje úplne mimo tému. Nezáleží o čom je príspevok, článok, video. Ide si svoje. Niekedy strhne celú diskusiu v komentári k úplne inej irelevantnej téme. 

 

 

 

10) Spammer

Troll - spam

Spammer

Jediná jeho úloha je aby ste klikli na odkaz, použili kupón, stiahli si niečo. Propaguje seba aby ho diskutujúci nasledovali na jeho sociálnych sieťach, alebo nejaký internetový obchod. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.