15 alternatív Wikipédii

Wikipedia je asi najobľúbenejšia informačná web stránka, ponúka milióny kvalitných článkov na akúkoľvek tému. Občas sa však stane, že wikipédia nevie poskytnúť dosť vyčerpávajúce informácie.  Vtedy vám môžu byť nápomocné alternatívne web stránky, ktoré môžete použiť na vyhľadanie informácií, a získať tak rýchle a relevantné a podrobnejšie informácie.

Wolfram Alpha,  vyhľadávací nástroj, a obsahuje aj pôsobivý archív, v ktorom nájdete tisíce stiahnuteľných dát z výskumu spoločnosti Wolfram. Viac »

Almanach starého farmára – Od roku 172 mal almanach mnohé podoby, a dnešná online verzia je veľmi užitočná. Na web stránka nájdete mnoho informácií o pestovaní, záhradníčení, grafické tabuľky vysádzania rastlín a veľa užitočných rád a nápadov. Viac »

Múzeum Smithsonian – Zbierka všetkého, čo ponúka múzeum Smithsonian. Viac ako 2 milióny záznamov s obrázkami, videom a zvukovými súbormi, elektronickými časopismi a ďalšími zdrojmi z archívov a knižnice múzea. Viac »

Open Library – Knižnica ktorá ponúka zdarma na čítanie cez 20 miliónov kníh. Je to jeden z najväčších webových archívom kníh. Viac »

HyperHistory – 3000 rokov svetovej histórie v interaktívnom prevedení pomocou časových línií, grafického spracovania a máp. Vyberte si časové obdobie, ktoré vás zaujíma, a potom použite ponuku na bočnej strane pre viac informácií. Viac »

Merck Medical Library – Komplexná lekárska databáza, plná vyčerpávajúci  zdravotníckych informácií vhodná ako pre lekárov,  tak  aj pre laikov. Viac »

Medline Plus – Národná knižnica medicíny  a národných inštitút zdravotníctva v USA spojili úsilie a vytvorili zaujímavý projekt plný zaujímavých informácií. Problematika drog, online encyklopédia, interaktívna výučba a aktuálne informácie a ešte oveľa viac.  Viac »

Encyclopedia Mythica – Viac ako 7000 článkov súvisiacich s akoukoľvek mytológiou: grécka mytológia, rímska mytológia, nordicka mytológia, keltská mytológia, pôvodný Američania atď.  Sekcie sú rozdelené do geografických oblastí, takže môžete vyhľadávať na základe oblasti. Obsahuje tiež špeciálne sekcie ako: hrdinovia, genealogické informácie atď. Viac »

ipl2 – Internetová knižnica ipl2 je výsledkom zlúčenia dvoch projektov; internetovej verejnej knižnice (IPL) a internetového indexu knihovníkov (LII). Obsahuje obrovské množstvo kvalitných informácií a širokú škál tém. Viac »

PubChem –  Ak potrebujete vedieť viac o chemikáliách, zlúčeninách, látkach alebo biologických testoch, je táto web stránka ideálna.  Je to kompletná databáza, ktorú vytvorilo Národné centrum pre biotechnologické informácie.  Viac »

Online Conversion – Či už potrebujete previesť jednoduché merania alebo komplikované astronomické výpočty, budete to môcť urobiť pomocou tohto online konvertora. Ponúka nespočetné možnosti prepočtov. Viac »

Genetic Home Reference – je projektom National Library of Medicine, a je zdrojom plným informáciami o genetike. Viac »

Business and Human Rights Resource Center – Ak vás zaujíma problematika ľudských práv, táto web stránka sa vám bude páčiť. Pokrýva viac ako 4000 spoločností vo viac ako 180 krajinách sveta a zaoberá sa témami ako diskriminácia, životné prostredie, chudoba a rozvoj, práca, zdravie, bezpečnosť a obchod. Viac »

WorldMapper je zbierka stoviek svetových máp, z ktorých každá sa zameriava na nejakú tému. Môžete si prezerať mapy v ktorých sú lokalizované na okruhy tém ako  choroby, nábožestvo, príjem atď. Viac »

Voice of the Shuttle – projekt vznikol v roku 1994, a dnes je jedným z najväčším zdrojov informácií v oblasti humanitných vied.  Nájdete tú oblasť tém od antropológie až po náboženstvo. Viac »

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.