5 esencií pre úspešné spustenie blogu

Keď sa rozhodnete začať písať blog , je pravdepodobné, že chcete, aby ho ľudia navštívili. Inými slovami, chcete  blog, ktorý má  šancu byť úspešný. Postupujte podľa týchto 5 prvkov úspešných blogov nižšie, aby ste sa uistili, že ste na správnej ceste.

 

Osobnosť

Váš blog by mal odrážať vašu osobnosť a to kto ste. Ak budete písať blog nudne, je málo pravdepodobné, že sa čitatelia budú chcieť vrátiť znova a znova na váš blog. Vložte svoju osobnosť do blogových príspevkov . Píšte, ako hovoríte. Urobte svoje príspevky blogu „konverzné„. Pomocou svojho jedinečného hlasu môžete narozprávať svoj príspevok pri každom článku . Váš jedinečný hlas bude to, čo urobí váš blog roztomilý a zaujímavý.

 

Názor

Jednou z kľúčových zložiek vašej osobnosti a jedinečného hlasu je váš názor na témy súvisiaci s predmetom vášho blogu. Nebojte sa vsunúť svoje osobné názory do blogových príspevkov. Bez vašich názorov sa budú vaše blogové príspevky čítať ako spravodajské príbehy. Čo robí blog zaujímavý, sú osobné názory bloggera.

 

Aktivita

Nepoužívajte svoj blog len na publikovanie príspevkov. Sila blogu pochádza z komunity, ktorá sa okolo nej vyvíja. Ak chcete rozširovať komunitu na svojom blogu, čitatelia musia mať pocit, že sa zúčastňujú dvojstranného rozhovoru. Ak niekto zanechá komentár , odpovedajte. Ak vám čitateľ pošle e-mail s  otázkou alebo komentárom, odpovedajte. Dajte svojim čitateľom pocit, že hovoríte s nimi, nielen pred nimi.

 

Hodnota

Váš blog potrebuje pre čitateľa niečo užitočné alebo zaujímavé. Inak povedané, váš blog potrebuje pridať hodnotu k životu čitateľov, aby si spravil čas, a prečítal, si čo mu chcete povedať. Hodnotu môžete pridať publikovaním príspevkov, ktoré poskytujú viac než len aktualizácie správ alebo zoznam odkazov na iné webové stránky a blogy. Vaše príspevky blogu musia povedať niečo jedinečné vašimi slovami, s vlastnými názormi a konverzným spôsobom.

 

Dostupnosť

Ak ste už zverejnili príspevok, nechajte ho publikovaný. Nevymazujte ich o týždeň alebo mesiac. Úspešné blogy sa často aktualizujú . Čitatelia sa spoliehajú na užitočné informácie, hodnotný komentár alebo pútavé konverzácie, pod článkom. Ak sa čitatelia nemôžu na to spoľahnúť, začnú hľadať inde.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.