5 krajín v ktorých je Bitcoin nelegálny

Bitcoin je stále viac populárna kryptomena.  Avšak existujú krajiny, kde je obchodovanie s digitálnou menou zakázané. Bitcoin, litecoin a ethereum , sú klasifikované ako nezákonné a neboli uznané ako legálna forma meny.

Používatelia Bitcoin v Severnej Amerike nemusia mať obavu. Vlastníctvo kryptomeny  je úplne legálne a je možné nakupovať, predávať a obchodovať v Kanade aj Spojených štátoch. Ale v týchto uvedených krajinách je kryptomena zakázaná: 

BitcoinMaroko. Bitcoin a iné digitálne transakcie boli oficiálne zakázané  v novembri 2017. V podstate išlo o reakciu na veľkú marockú spoločnosť  MTDS, ktorá ohlásila, že  začne akceptovať platby v Bitcoin. Odosielanie a prijímanie platieb prostredníctvom akejkoľvek kryptomeny v Maroku je trestné.

BitcoinBolívia. Kryptomena  v Bolívii nebola nikdy legálna a vláda je známa tým, že presadzuje  silný anti-Bitcoin postoj. Ľudia prichytený pri obchodovaní s Bitcoin alebo inou digitálnou menou môžu byť pokutovaný.  Niekoľko ľudí bolo dokonca zatknutých pre obchodovanie a ťažbu Bitcoin.

BitcoinEkvádor. Ekvádor zakázal Bitcoin a ďalšie kryptomeny v polovici roka 2014 ako súčasť finančnej reformy . Zákaz digitálnej meny sa  považoval za spôsob, ako obmedziť hospodársku súťaž s vlastnou digitálnou menou (Sistema de Dinero Electrónico). Táto oficiálna ekvádorská mena nie je kryptomena a nie je založená na blokovej technológii. Ide o digitálne peňažné riešenie založené na tradičných peniazoch a oceňované podla amerického dolára.

Anti-Bitcoinové zákony  v Ekvádore sú pomerne prísne, pretože stále existuje niekoľko spôsobov, ako sa dá kupovať a predávať Bitcoin aj iné kryptomeny na domácom trhu. Presadzovanie zákona však nie je tak dôrazne ako napríklad v Bolívií. Digitálna mena sa považuje za niečo, technicky nezákonné, ale stále ho používa malý počet obyvateľov.

BitcoinČína. Obchodovanie s Bitcoinom a inými kryptomenami bolo v septembri 2017 zakázané  . Vzhľadom na to, že technológia bola v krajine veľmi populárna ešte pred zákazom, zákon úplne nezastavil obchodovanie s kryptomenou. Jednotlivci využívajú na vzájomnú komunikáciu rôzne aplikácie ako Telegram alebo WeChat . A tak sa zdá, že čínska vláda sa zamerala hlavne na veľké obchodné spoločnosti.

BitcoinNepál. Postoj krajiny k mnohým aspektom digitálnej meny je nejednoznačný. Avšak obchodovanie s Bitcoin je považované za nezákonné. Prebehlo  niekoľko zatknutí Bitcoin obchodníkov v roku 2017, to viedlo ku kombinácii pokút a trestom odňatia slobody pre tých, ktorí sú zainteresovaní. Obchodovanie v digitálnej mene  sa v Nepále neodporúča.

 

Bitcoin zákony sa menia rovnako rýchlo ako cena Bitcoinu

Vzhľadom na to, že ide o novú technológiu šifrovacích procesov, väčšina krajín sa stále snaží zistiť, ako sa prispôsobiť početným digitálnym menám, ktoré sa objavili.

Prebieha veľká diskusia na celom svete, a to nielen o tom či budú kryptomeny  uznané za zákonné platidlo, ale aj o tom ako má byť zdaňovaná, ako sa má regulovať obchod, ako môže vláda monitorovať transakcie. 

 

Digitálna mena  a  cestovanie

Zákony a nariadenia týkajúce sa digitálnej meny sa môžu zmeniť niekoľkokrát za rok,  keďže finančné inštitúcie sa prispôsobujú podmienkam trhu a vláde. Ak plánujete výlet do zahraničia, odporúča sa spraviť si prehľad ohľadom digitálnej meny v cieľovej krajine ideálne prostredníctvom oficiálnej web stránky vlády. Je to  obzvlášť dôležité, ak plánujete obchodovať. 

Je nepravdepodobné, že ako turista budete sankcionovaný v krajine, kde je zákaz používania kryptomeny za to, že máte  digitálnu peňaženku. Stačí že sa nebudete pýtať na platbu kryptomenou,  tam kde to nie je dovolené.

Bitcoin

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.