5 super aplikácií pre študentov

Leto nikdy netrvá dosť dlho a nástup do školy môže byť stresujúce obdobie. Je potrebné zariadiť veľa vecí, oblečenie, školské potreby, topánky , vybavenie na internát… a čo tak aplikácie? 

Je to pomerne nový trend, ale aj tí najmladší môžu ťažiť z výhod mobilných aplikácií, ktoré sú dnes dostupné pre smartfóny aj tablety.  Môžno jedného dňa budú aj všetky potrebné učebnice vo forme aplikácie. 

V tomto článku nájdete 5 bezplatných aplikácií ktoré môžu byť pre študenta zaujímavé. 

1. myHomework

Tento nástroj umožňuje naplánovať a zapísať si domáce úlohy.  Dokáže dávať upozornenia, odmeny za plnenenie úloh. Je možné nastaviť si rôzne farebné témy, priložiť súbor, spárovanie s iným kalendárom.

Rozhranie je pomerne intuitívne a má pekné rozloženie v rôznych zariadeniach.  Je dostupné na stiahnutie pre mobilné zariadenie, tablet aj PC. 

Verzia pre Android je aktuálne na google play stiahnutá. Monitorovať jej dostupnosť môžete na stránkach vývojárov. 

2. Slovenská gramatika

Zdokonaľte svoj pravopis. Aplikácia ponúka úroveň od základnej po strednú školu. Obsahuje niekoľko destiatok testov, ktoré je možné opakovať a zlepšovať sa. Testy sú zobrazené do kategórii , okrem testov tam nájdete aj  štatistiky, pravidlá slovenského pravopisu a môžete si zahrať šampionát. 

Vývojárom aplikácie sa tento projekt darí dobre udržiavať, preto sa rozvinula o ďalšie výukové oblasti. Anglická gramatika, matematika,  chémia, fyzika. Ak nemáte vhodný telefón pre použitie aplikácie nevadí. Výukové rozhranie je dostupné aj prostredníctvom web stránky. 

Eductify bolo založené v roku 2017. Našim cieľom je zjednodušiť vzdelávanie prostredníctvom najmodernejších technologií. S aplikáciami, ktoré tvoríme, se môžete učiť jednoducho, zábavne a odkiaľkoľvek, stačí Vám len telefón alebo tablet.

3. EasyBib

Ak ste niekedy písali seminárnu, semestrálnu, či bakalársku prácu tak viete, že hľadanie a citovanie zdrojov zaberie minimálne toľko času ako samotné zostavenie obsahu. A práve preto dokáže byť web stránka Easybib tak užitočná. Dokáže automaticky generovať 56 rôznych zdrojov a to v rôzných štýloch. Na výber máte niekoľko desiatov zdrojov (web, film, kniha,..) 

 

4. Evernote

Skvelý organizačný nástroj.  V úvode vám ponúkne možnosť osobného nastavenia. Môžete si navoliť rozhranie pre prácu, alebo do školy. dokážete si vytvoriť zoznam úloh, naplánovať úlohy, zaznamenať poznámky spraviť si prepojenie s google kalendárom. Taktiež sa  synchornizovať všetky vaše zariadenia. K poznámke môžete pripojiť obrázok, pdf súbor, tabuľku. Pri istých nastaveniach je možné vytvoriť si projektový plán alebo zoznam faktúr. 

 

5. Google disk

Úložisko dát prístupné prostredníctvom gmail služby. Google disk ponúka bezplatne 15G voľného priestoru, kde si môžete uložiť vaše dokumenty, fotografie, digitálne knihy atď. Hlavná výhoda používania cloudových riešení je záloha dát. Ďalšia nesporná výhoda je prístupnosť k dátam. Nemusíte prenášať celé vaše domáce zariadenenie , stačí sa na disk prihlásiť na svoj účet na inom zariadení. 

Google disk ponúka aj možnosť pre vytvorenie si textových dokumentov, tabuliek, priezentácií, ale dokonca aj formulárov. Po ich vytvorení ich môžete zdieľať.  V mnohých smeroch je google disk praktický pomocník.

1 odpoveď

  1. Jozef píše:

    Palec hore.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.