6 dôležitých otázok, ktoré si musíte položiť predtým, než si založíte blog.

Výber aplikácie (riešenia) pre blog môže byť mätúce, pretože v ponuke sú rôzne softvérové blogovacie produkty ako je napríklad WordPress , Blogger , TypePad , Webnode, Sme a ďalšie. Týchto šesť otázok, by ste si mali položiť predtým, než si vyberiete svoj blogovací softvér, ktorý vám otvorí cestu, k tomu aby ste sa stali úspešným blogerom.

 

Aké sú vaše ciele?

Chcete blog určený na zábavu, alebo sa snažíte zarábať, alebo túžite po populárnom blogu s vysokou návštevnosťou? Riešenie ktoré si vyberiete, do značnej miery závisí od vašich cieľov pre váš blog. Položte si nasledujúce otázky, aby ste určili svoj cieľ:

  • Koľko miesta budete potrebovať na ukladanie obrázkov a obsahu na blogu?
  • Chcete zobrazovať reklamy?
  • Chcete pridať do svojho blogu fórum a ďalšie funkcie?

 

Potrebujete si blog výrazne prispôsobiť?

Rozhranie na blogovanie sa líši vo funkciách, ktoré umožňujú blogerom prispôsobiť si vzhľad a rozloženie blogu. Logo, písmo, farba atď. Je dôležité, aby ste si zadefinovali možnosti prispôsobenia, ktoré chcete a ktoré potrebujete, skôr ako si vyberiete technické riešenie.

 

Máte technické zručnosti?

Rôzne platformy pre blogovanie vyžadujú technické zručností a znalostí. Hoci mnohé majú nenáročnú navigáciu a sú jednoduché na používanie, občas vyžadujú nastavenie pokročilých funkcií, a k tomu je nutné mať isté technické zručnosti.

 

Bude váš blog mať viacerých autorov?

Niektoré blogovacie platformy sa konfigurujú ľahšie ak ide o viacero prispievateľov, u niektorých to ani nie je možné. Určite si potreby prispievania skôr, ako si vyberiete rozhranie pre blogovanie. 

Ak chcete, aby e-mailové adresy zodpovedali názvu domény vášho blogu, mnohé riešenia zdarma sú v tom obmedzenejšie. Dokonca aj keď to aktuálne nepovažujete za dôležité, skúste sa zamyslieť nad tým či sa váš názor v budúcnosti nezmení.  

 

Máte dostatočný rozpočet pre pravidelnú platbu? 

Váš rozpočet by mal mať vplyv na výber technického riešenia blogu. Existuje veľa bezplatných blogovacích platforiem dostupných online, ale zvyčajne majú obmedzené funkcie. Tieto obmedzené funkcie sú obvykle primerané priemernému blogu. Neskôr však nemusia byť pre vás dostatočné, v závislosti od vašich dlhodobých cieľov a budete chcieť využiť platené riešenia.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.