7 najlepších WordPress Plugin pre rok 2018

Bez ohľadu na to, či prevádzkujete web stránku na WordPress pre vlastné, obchodné, alebo osobné účely, budete chcieť používať najnovšie a najlepšie WordPress Plugin, aby ste zaistili, že vaša stránka je optimálna, zabezpečná a dáva návštevníkom presne to, čo hľadajú. 

CMS modul je kus softvéru navrhnutý tak, aby zlepšil ,alebo pridal funkčnosť  web  stránoke na WordPress. K dispozícii sú bezplatné aj prémiové doplnky, ktoré môžete prevziať z lokality WordPress.org, alebo z web stránok vývojárov ako súbor .ZIP a nahrať do stránky. Po úspešnom nainštalovaní je plugin pripravený na použitie. Urobte si malú údržbu vašej web stránky  a zaistite si bezproblémovú funkčnosť nainštalovaním niektorých z nasledujúcich pluginov .

 

Jetpack – Bezpečnosť a návštevnosť

WordPress Plugin

Jetpack je výkonný  all-in-one modul. Vybaví vašu web stránku funkciami, ktoré zabezpečujú bezproblémovú prevádzku, optimalizáciu, bezpečnosť, zálohovanie.  Má správu na vytváranie obsahu a budovanie komunity. Vďaka Jetpack si pozriete štatistiky web stránky, a môžete automaticky zdieľať nové články na sociálnych sieťach. Obsahuje aj nastavenia pre ochranu web stránky pred útokmi. 

+ :  Tento WordPress Plugin je intuitívny na použitie – vhodný aj pre začiatočníkov. Skvelé je aj to, že toľko užitočných funkcií obsahuje jeden doplnok, takže nemusíte vyhľadávať a inštalovať nový plugin pre každú  funkciu zvlášť.

: V závislosti od funkcií, ktoré ste povolili spolu s ďalšími funkciami stránky (napr. ďalšie doplnky, ktoré používate).  je riziko, že sa počas používania doplnku Jetpack sa zvýši  čas jeho načítania.

Cena: Bezplatne s možnosťou prechodu na osobné, profesionálne, alebo prémiové členstvo. Viac »

 

Yoast SEO – Optimalizácia

WordPress Plugin

Ak to s optimalizáciou myslite vážne, a tužíte sa zobrazovať na začiatku výsledkov vyhľadávania, pre vaše cielené  kľúčové slová Yoast je SEO plugin, je ideálny. Budete vedieť, či názov článku nie je príliš dlhý, či ste nezabudli vložiť kľúčové slová do obrázkov, či váš meta popis nepotrebuje upraviť. Informuje vás o všetkých dôležitých náležitostiach, ktoré zlepšujú pozície vo výsledku vyhľadávania.

+ :  Náhľad úryvkov  zobrazuje, ako bude ako výsledok vyhľadávania v  Google vyzerať. Tiež pripojí  zrozumiteľné návrhy, aby vaše SEO bolo ešte lepšie.

:  Technická podpora je iba pre prémiovú verziu.

Cena:  Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium (Jedna Premium licencia je pre jednu stránku.)Viac »

 

MailChimp – práca s emailom

WordPress Plugin

Služba MailChimp je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre prácu s  e-mailom. Zastrešuje  zhromažďovanie e-mailových adries a správu e-mailových kampaní. Ak prevádzkujete firemnú stránku, vytváranie zoznamu e-mailov je rozhodujúce pre udržanie si,  a angažovanie sa zákazníkov.

Existuje viacero naozaj  dobrých nástrojov pre prácu s e-mailom. Avšak WordChimp je WordPress plugin ktorý vie ponúknuť viac. Má  užívateľsky príjemný e-mail formulár, ktorý si môžete jednoduchým spôsobom pridať do stránky. Formuláre sa potom prepoja s vaším účtom na  MailChimp.  Takže každý, kto zadá svoj e-mail automaticky sa pridá  do zoznamu vo vašom účte.

+ :  Formuláre na prihlásenie majú prispôsobiteľné nastavenia, ktoré umožňujú, aby sa formulár dobre prepojil s témou  wordpress a môžete si tiež vybrať  aj rôzne štýly  formulárov. Dá  sa bez problémov integrovať do  komentárov a iných obľúbených doplnkov, napr.   kontaktný formulár 7 .

:  Pracuje dobre a spoľahlivo, avšak ak máte väčšie nároky na  prispôsobenie vzhľadu a funkčnosti prihlasovacieho okna, má isté obmedzenia. 

Cena:  Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium .Viac »

 

WP Smush – komprimácia

WordPress Plugin

Veľkosť vašich obrázkov môže drasticky ovplyvniť,  načítanie web stránky. Práve na to je ideálny WP Smush. Tento doplnok automaticky zmení veľkosť, komprimuje a optimalizuje obrázky, a to už pri nahrávaní do  stránky, takže sa už nemusíte starať o ďalšiu manuálnu úpravu. 

+ :  Automatická voľba „smushing“ je pohodlná pre spracovanie väčšieho počtu obrázkov. Tiež môžete vo svojej knižnici vybrať obrázky, ktoré sa majú hromadne komprimovať a zvládne spracovať až 50 snímok naraz.

:  Obrázky nad 1 MB, budú preskočené. Ak potrebujete spracovať obrázky väčšej veľkosti, musíte prejsť na platnú verziu WP Smush Pro.

Cena:  Zadarmo s 30-dňovou skúškou WP Smush Pro. Viac »

 

Akismet – eliminovať spam

WordPress PluginKaždý, kto si niekedy vytvoril vlastnú web stránku na  WordPress, vie, že netrvá dlho, kým ju nájdu a začnú spamovať rôzne roboty. Spoločnosť Akismet tento problém vyriešila automatickým spam filtrom.

+ : Každý komentár má svoju vlastnú históriu, ktorá ukáže, ktoré komentáre boli automaticky označené ako nevyžiadaná pošta, ktoré boli automaticky odstránené alebo neschválené moderátorom.

:  Musíte prejsť procesom registrácie a získať API kľúč , aby sa doplnok aktivoval. Nie je náročné získať API kľúč – ale tento postup by mohol byť spracovaný inak.

Cena: Bezplatne s možnosťou inovácie na verziu Plus, alebo Enterprise. Viac »

 

Wordfence Security – ochrana

WordPress PluginKaždý majiteľ web  stránok by mal brať otázku bezpečnosti vážne vzhľadom na to, aké je pre útočníkov jednoduché, aby prelomili, alebo infikovali nezabezpečené stránky.  A preto je dôležitý  WordPress plugin ako  je Wordfence Security. Tento doplnok ponúka množstvo bezpečnostných funkcií vrátane brány firewall, ochrany proti vírusom. Ponúka tiež skenovanie škodlivého softvéru, bezpečnostné upozornenia, vlastný zdroj ochrany proti hrozbám, možností zabezpečenia  a prihlásenia a ďalšie.

+ :  Zabezpečenie web stránky môže byť pre začiatočníka mätúce a odstrašujúce, a preto  je skvelé, že spoločnosť Wordfence ponúka technickú podporu a zákaznícky servis bezplatným aj prémiovým používateľom doplnku.

:  Pretože nastavenie môže byť pre začiatočníka mätúce a zastrašujúce, môže sa ľahko stať , že konfigurácia nebude správne nastavená. Používatelia si môžu pozrieť výučbové centrum Wordfence, aby získali aspoň základné znalosti o bezpečnosti  WordPress.

Cena:  Bezplatne s možnosťou upgradovania na Premium. Viac »

 

WP Fastest Cache – rýchlejšia vyrovnávacia pamäť

WordPress Plugin

Téma WordPress a veľkosť obrázkov, sú dve hlavné súčasti, ktoré môžete ovládať, aby ste ovplyvnili rýchlosť načítania web stránky. Môžete tak vykonať rýchlo a prakticky bez námahy, pomocou doplnku WP Faster Cache. Najpohodlnejšia pomoc pre vyrovnávaciu pamäť web stránky. Doplnok vymaže všetky súbory vyrovnávacej pamäte po uverejnení príspevku, alebo stránky a umožňuje zablokovať konkrétne príspevky, alebo stránky z cache.

+ :  Zásuvný modul si zaslúži svoje pomenovanie a dokáže zrýchliť chod web stránok lepšie ako ostatné aplikácie ktoré spravujú ukladanie do vyrovnávacej pamäte. (napr.  W3 Total Cache a WP Super Cache ).

: Napriek tvrdeniu, že je to najjednoduchší WordPress plugin pre vyrovnávaciu pamäť, používatelia WordPress, ktorí nedokážu pochopiť, ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte, nebudú vedieť  nakonfigurovať všetky potrebné nastavenia. Zišiel by sa  web stránke WP Fastest Cache podobný návod pre používateľov, ktorí sú neskúsený v oblasti ukladania dát do vyrovnávacej pamäte.

Cena: Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium. Viac »

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.