8 najnovších trendov na webe

Web sa neustále vyvíja  a mení. Boli časy keď hitom bol ICQ a dnes sa presúvame do mobilnej éry. Nepretržité online pripojenie a mobilné telefóny dávajú priestor hudbe, fotografiám a zdieľaniu. 

#Selfie

Predná kamera v telefónoch zmenila spôsob, akým fotografujeme a sociálne siete zmenili spôsob, akým ich zdieľame. Keď vznikali prvé fotografie, tradovalo sa, že je neslušné sa na fotke usmievať. Neskôr sa fotografovanie považovalo za samoľúbu záležitosť. Ale dnes spraviť si selfie a zavesiť na internet nie je nič výnimočné. To umožnilo aj rozvoj tisícov aplikácií na úpravu fotografie a videí. A okrem vylepšenia fotografie, môžete vďaka aplikácií aj okamžite zdieľať.

 

#News

Twitter položil mnoho tlačných médii. táto mala sociálne sieť s migro-blogovaním zmenila spôsob akým si ľudia zvykli sledovať správy. Samozrejme ak niečo funguje, automaticky sa postup začne kopírovať a aj keď na Slovensku twitter nepatrí medzi najobľúbenejšie sociálne siete, vzniklo mnoho iných spôsobov ako sa dá sledovať správy a bez nutnosti zapínať TV, či kupovať si noviny. 

 

 #GIF

Gif vládne internetom, populárne animované obrázky sa najčastejšie objavujú v komentároch na sociálnych sieťach. Najznámejší zdroj gif obrázkov je Giphy, a google nedávno dokonaca oddelil formát gif od ostatných pri vyhľadávaní obrázkov. 

 

#Hashtag

Twitter vdýchol život hashtagom, a veľmi rýchlo nabrali na popularite. Dnes je možné hastag používať na mnohých sociálnych sieťach, od Facebook, cez instagram až po google plus. 

 

#Meme

Internet je posadnutý zdieľaním meme. Web stránky ako BuzzFeed, Know Your Meme a I Can Haz Cheeseburger vytvorili  sa stali impériom a stále produkujú nové a nové obrázky. Ich sila je až vírusová niektoré dokážu naozaj pobaviť. Existujú aj nástroje a generátory meme, pomocou ktorých si môžete vytvoriť vlastný obrázok. 

 

Internetové osobnosti sa transformujú do skutočných celebrít

Dnes je doba keď šikovnejší vloger sa môže tešiť väčšej popularite ako Dara Rolins. Jej oficiálny kanál ma 20 tisíc odberateľov, oproti nej vloger ako napríklad menameselassie – 601 tisíc. Internet umožnil bežným ľudom stať sa celebritou a zarábať si tak online. Aj mnoho hudobníkov začínalo práve na internete na YouTube.  Aj keď sa bulvár snaží o pretlačenie „vyvolených“, užívatelia si už rozhodujú sami, kto sa im páči ak kto nie. Preto ma takmer každý rovnaké šance stať sa celebritou. 

 

#Cloud

Kto dnes ešte potrebuje CD či DVD?  Vďaka cloud môžete počúvať hudbu kdekoľvek, zálohovať si dáta, a mať k nim prístup odkiaľkoľvek. Už nie je nutné žiadne kopírovanie a vypaľovanie. Niektoré sú platené a iné sú zdarma. Riešia problém s obmedzením ukladania dát. 

 

#Bitcoin a kryptomena

Už takmer všetci počuli o Bitcoin – decentralizovanej digitálnej mene, ktorá sa objavila v roku 2013. Odvtedy vzniklo niekoľko stoviek kryptomien, a viaceré veľké spoločnosti začali investovať to ich vývoja aj propagácie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.