Ako a kde hľadať zaujímavé gif obrázky

Gif obrázky sú stále viac obľúbenejšie pre vyjadrenie reakcie na internete. Niekedy textom nepoviete to, čo vyjadríte jedným obrázkom. Gif obrázky dominujú na sociálnych sieťach, hlavne ak ide o Tumblr, alebo Reddit. Tie sú už dlho známe podporou gif animácií. Preto túto možnosť neskôr integroval aj Facebook, Twitter a Pinterest. Reakčné gif sú vážna vec, a možno uvádzané web stránky obohatia vašu zbierku. 

 

Giphy.com

Giphy je vyhľadávací nástroj pre GIF obrázky. V hornej časti stránky je panel pomocou ktorého môžete na stránke vyhľadávať. Obrázky tiež v popise obsahujú hastag, ktoré sa používajú pri reakciách napr,:  #no, #lol, #happy atď.  Môžete ale vyhľadávať aj v kategóriach, alebo pomocou kľúčových slov.  Viac

 

Vyhľadávanie obrázkov Google >> Vyhľadávacie nástroje >> Typ >> Animované

Google nedávno predstavil  filter GIF obrázkov vo svojom rozhraní na  vyhľadávanie obrázkov. Prejdite na Obrázky Google, napíšte kľúčové slovo alebo frázu a kliknite na hľadaj. Potom prejdite na → Nástroje →Typ →Animované. Vyfiltrujú sa vám Gif obrázky. Je to užitočný nástroj, keď viete presne to, čo hľadáte.

 

/r/ reactiongifs

Používatelia Reddit milujú GIF.  Môžete hľadať  rekačné Gif na subredit. Ak uvidíte označenie MRW v príspevku, znamená to „moja reakcia“.  Pomocou Reddit nájdete najobľúbenejšie gif obrázky na internete. 

 

ReplyGIF.net

ReplyGIF je podobná web stránka ako Giphy,  obrázky sú usporiadané do mriezky, ale stránka neobsahuje spôsob vyhľadávania. Hľadať môžete pomocou kategórií. Viac

 

ReactionGIFs.me

ReactionGIFs je podobná stránka ako ReplyGIF, tiež na nej chýba forma vyhľadávania, máte však k dispozícií hornú ponuku, pomocou ktorej môžete zúžiť svoje vyhľadávanie.  Vyberať môžete aj medzi  najlepšie hodnotené, najviac prezerané a náhodné.

 

Vyhľadajte hashtag →  #reactiongif na Tumblr

Ak ste stále nenašli nič čo vás zaujalo? Vyskúšajte Tumblr! Ak používate sociálnu sieť Tumblr, určite ste postrehli, že je bežná vec, reagovať na článok obrázkom gif. Zadajte do vyhľadávacieho panela #reactiongif a zobrazia sa vám naobľúbenejšie gif obrázky na stránke, spolu s výberom blogov v súvislosti s obsahom. 

 

Pinterest Vyhľadávanie >> ‚GIF‘

Pinterest nedávno spustil animovanú podporu GIF priamo v pripnutom obsahu. Ak je obrázok vo formáte GIF, má v ľavom hornom rohou ikonu GIF.  Obrázok si môžete aj prehrať. 

 

Vytvorte si vlastné GIF

Keď všetko ostatné zlyhá, vždy sa môžete naučiť, vytvoriť vlastný  GIF. Je to oveľa jednoduchšie, ako si myslíte.  Napríklad pomocou bezplatného programu GIMP, alebo aplikácie free GIF maker apps. 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.