Ako často prispievať na Blog?

Keď sa rozhodnete písať blog, musíte si určiť ciele. Ak chcete budovať svoj blog a prilákať stále nových čitateľov (a udržať ich pozornosť, aby sa vrátili), musíte zvážiť frekvenciu pridávania príspevkov na blog, a teda rozhodnúť sa ako často chcete prispievať na blog.

 

Obsah je kľúčový

V blogosfére je bežne používaná fráza ”všetko je o obsahu”. Stručne povedané, znamená to, že najdôležitejšou časťou blogu je obsah, ktorý publikujete. Úspešnosť blogu závisí od témy, názorov, štýlu písania a sviežosti blogu. Frekvencia pridávania príspevkov je priamo previazaná na dynamiku stránky.

 

Frekvencia príspevkov

Vezmite si to tak, kupovali by ste si noviny každý deň, ak by sa články v novinách nemenili? Pravdepodobne nie. Stále nové články sú dôvodom prečo si noviny kupujeme pravidelne. Rovnako to platí ak ide o obsah na blogu. Ak neaktualizujete svoj blog, nie je dôvod, aby ho ľudia navštívili znova. Nenájdu tam nič nové.

Ak pridávate nový a zaujímavý obsah často, užívatelia sa pravdepodobne vrátia aby zistili čo je nové. Čím častejšie publikujete nové príspevky, tým je váš blog väčší, plný aktuálnych a zaujímavých informácií, a užívatelia majú stále viac dôvodov, prečo sa vrátiť stále znova a znova.

 

Vysoká frekvencia blogu môže prilákať nových návštevníkov

Nielen, že nové blogové príspevky dávajú ľuďom dôvod na návrat, ale tiež pomáhajú vášmu blogu, pokiaľ ide o optimalizáciu pre vyhľadávače . Každý nový príspevok je nový vstupný bod pre ľudí, aby našli váš blog prostredníctvom vyhľadávačov . Čím viac vstupných bodov, tým je väčšia pravdepodobnsť, že noví čitatelia nájdu váš blog.

 

Vysoká frekvencia zverejňovania vám môže pomôcť udržať si opakované návštevy

Časté uverejňovanie príspevkov pomáha získavať návštevnosť od užívateľov, ktorí sa rozhodli prihlásiť sa na odber RSS. Keď uverejníte nový obsah na stránke odberatelia RSS uvidia príspevok vo svojich RSS čítačkách, alebo dostanú informáciu na e-mail, a ten ich nasmeruje na váš blog, aby si prečítali nové príspevky. To znamená viac príležitostí na zvýšenie návštevnosti pri uverejňovaní nového obsahu.

 

Určite si ciele blogu a potom si vyberte ako často chcete prispievať na blog

Ak chcete budovať svoj blog a zvyšovať jeho čitateľnosť, je veľmi dôležité vybrať si frekvenciu prispievania. Ide o nepísané pravidlo v blogosfére.

  • Maximálny rast: prispievajte niekoľko krát denne, aby ste získali čo najväčšiu návštevnosti (3-5 krát za deň, sa považuje za vynikajúci výkon blogera).
  • Trvalý rast: prispievajte aspoň raz za deň.
  • Pomalší rast: uverejňujte aspoň každé 3 dni, alebo 2-3 krát za týždeň.
  •  Veľmi pomalý rast: prispievanie menej ako každé 2-3 dni. Vhodné pre blogerov, ktorí vytvárajú a spravujú blog ako koníček bez strategických plánov na rast.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.