Ako lacno získať číslo 0800?

Nápad predvoľby 0800 z možnosťou telefonovať zdarma, sa objavil okolo roku 1950 v USA, o desať rokov neskôr sa tento nápad dostal do UK. U nás sa tieto „zlaté“ a „strieborné“ čísla objavili po páde režimu.

Keďže číslo 0800 (1-800) má v USA dlhšiu históriu objavili sa tzv. „farebné čísla“. Pretože ľahko zapamätateľné, boli ako obsadené, tak nákladne. Táto situácia nastáva už aj u nás. Čísla ako 0800 550 550 (linka dôvery) či 0800 123 456 (T-com) sú obsadené, ale aj značne nákladné. A to je príležitosť pre vytváranie „amerických“ dobre zapamätateľných telefónnych čísel. 

 

Príklad – Môj blog má pomenovanie Blogit – preto by som si vybrala číslo 256 448. Na klávesnici v telefóne sú každému číslu priradené 3 písmenka. B -2, L – 5,…

Skvelé je, že bežne si zapamätáme skôr slovo, ako číslo. (Aj keď môže byť číslo veľmi jednoduché.) Ak by som si zriadila takéto číslo,  pre svoj blog uvádzala by som kontakt – 0800 blogit. No neznie to skvele? 

Aj číslo 0800 urológ (reálne číslo) , či 0800 travel (príklad) ,  alebo 0800 taxiba (príklad) ,…to všetko znie skvele. Ak podnikáte v predaji produktov, či služieb pravdepodobne využívate rôzne marketingové nástroje a propagáciu. Zvážte fakt, kde všade sa uvádza telefónne číslo. 

Ak ste sa rozhodli pre billboard, štatisticky mu okoloidúci venuje pozornosť v rozsahu 6 až 30 sekúnd. To je krátky čas na zapamätanie si napr. čísla – 0904 555 155. Ale ak si predstavíte, číslo 0800 blogit veľkosťou písma prirodzenou pre billboard, zvýši sa pravdepodobnosť toho, že vás bude niekto kontaktovať.  

 

Aké sú výhody čísla 0800?

V prvom rade sa ukážete vo svetle veľkej a profesionálnej spoločnosti. Vaším zákazníkom poskytnete možnosť, spojiť sa z vami zdarma. A všetci máme najradšej veci zdarma. Kontakt je dobre zapamätateľný. Ak sa s vami spojí raz a bude si už navždy pamäť, že vytáčal číslo napríklad blogit, už to nezabudne. Číslo sa z vami spojí. 

ďalšie plus:

  • Jednoduchá dovolateľnosť zákazníka prostredníctvom jednotného čísla pre celé územie SR
  • Viac obslúžených zákazníkov pri volaní na bezplatné číslo 0800 napr. aj z mobilných telefónov, väčšia spokojnosť zákazníckej bázy
  • Neobmedzené množstvo súčasných hovorov na virtuálne 0800 číslo – obmedzené len kapacitou príjemcov volaní u zákazníka
  • Minimálne nároky na prevádzkovanie služby, jednoduché a okamžité zriadenie služby
  • Silný nástroj budovania imidžu

Spoločnosť  call-one s.r.o. na základe vlastných štatistík tvrdí, že:

Pri farebných číslach 0800 a 0850 je bežne o 200-300% nárast volaní od potenciálnych zákazníkov vďaka finančnej atraktívnosti linky.

 

Mala som na starosti marketing niekoľkých veľkých eshopov (progamingshop, mp3.sk,..) a tak viem, že môžete dať zákazníkovi všetky možné spôsoby online kontaktu, ale 10 až 12% zákazníkov chce telefonovať. Ak vezmete do úvahy, že mu dáte plus možnosť telefonovania zdarma, zvýši sa pravdepodobnosť, že vás bude kontaktovať. 

Ak sa obávate toho, že obsah telefonátov nebude v kontexte v vašou službou či podnikaním, a zaplavia  vás neprimerané požiadavky, môžete si zriadiť číslo 0850. Pri tomto čísle je účtovaná cena hovoru, ale je to lacnejšie ako bežný hovor. Spravidla je vo výške 50% ceny oproti bežnej ceny za hovor.  

Ale uznajte sami, myslíte, že zabudnete ešte niekedy číslo 0800 urológ? Alebo zabudli by ste na číslo 0800 travel? 

 

Koľko stojí zriadenie čísla 0800?

Ak sa pozriete na internete túto službu ponúka nie len T-com, O2 ale aj iné spoločnosti. Cenník však nikde nie je dostupný a ani nemôže byť. Pretože cena tel čísla sa odvíja od samotných čísel. Ak sú veľmi jednoduché, môžete skončiť na cene 3 tis eur mesačne, ak je to však číslo ako 256 448, môže to byť 30€ / mesačne. Preto si musíte dať zostaviť cenovú ponuku.

Ak využijete spoločnosť ako je napríklad Call-one, vedia vám zároveň zastrešiť kompletne telemarketingové  a marketingové služby. Samozrejme, môžete sami navštíviť T-com a službu si zriadiť ak sa rozhodnete dôverovať tomu, že 10 strán zmluvy drobným písmom, je obojstranne výhodná dohoda a počas celej doby užívania služby nebude žiadny problém a ak nejaký nastane, vyrieši sa jednoducho a k vašej spokojnosti.

2 komentáre

  1. Alena Mižiková píše:

    Ďakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.