Ako napísať podstránku „O mne“ na blog. Kompletný návod

Podstránky na  blogu „O mne“ by ste nemali podceňovať. Je to dôležitá časť na zistenie toho, kto ste ako blogger, a pomôžte čitateľom pochopiť, o čom je váš blog. Na podstránke „O mne“ by sa mali čitatelia dozvedieť, že ste odborníkom v danej oblasti, priblížiť im vaše skúsenosti, poukázať na obsah blogu. a akému okruhu tém sa venujete a prečo. 

Čo by mala povedať stránka „O mne“

Tri najdôležitejšie prvky, ktoré by ste mali zahrnúť do  podstránky „O mne„:

  1. Vaše skúsenosti
  2. Prečo ste práve vy ten, kto by mal o danej téme písať?
  3. Napíšte o tom, na čom ste pracovali  v minulosti. Opíšte čo vás priviedlo k myšlienke písať a publikovať. 

Tiež je dobré ak opíšete, svoju vášeň, nadšenie pre danú oblasť, tému, aby čitatelia boli uistený, že dostávajú najlepší možný obsah, a kvalitné overené informácie. 

 

Odkazy na iný obsah

Propagácia je rozhodujúca pre váš úspech ako bloggera. Pomocou svojej podstránky „O mne“ zobrazte (prelinkujte)  ďalší obsah, ktorý sa nachádza na iných web stránkach, knihách, časopisoch atď.

V tejto časti môžete dokonca upozorniť aj na inú web stránku, ktorá síce o vás nepíše, ale je vaša obľúbená a páči sa vám. Čitateľom tak zobrazíte, čo vás zaujíma, s čím sa stotožňujete, aké sú vaše názory. 

Napríklad, ak je váš blog o zdravom stravovaní,  použite stránku „O mne“ na prepojenie a upozornenie na obchod s potravinami, stránkami o stravovaní, cvičení , alebo sa môžete zapojiť do  affiliate programu, a pripojiť affliate odkazy. Môžete tak  zarábať a zároveň vaši návštevníci pravdepodobne budú  čítať súvisiaci obsah.

Keď tak urobíte, vaši čitatelia uvidia, že vám záleží na téme natoľko, že ste ochotní viesť ich k súvisiacemu obsahu, iným stránkam. 

 

Kontaktné informácie

Je nevyhnutné, aby ste uviedli nejakú formu kontaktných informácií, aby zainteresovaní čitatelia mohli klásť otázky alebo sa obrátiť na vás napríklad s ponukou spolupráce. Podstránka by mala obsahovať čo najviac kontaktných zdrojov.

Môžete do podstránky vložiť kontaktný formulár, alebo posielať užívateľa na sociálne siete ako je Facebook,  Twitter a ďalšie web stránky. Bez ohľadu na to, ako sa na to rozhodnete, kontaktné informácie musia obsahovať presné a aktuálne informácie ktoré sú ľahko dostupné, aby sa používatelia mohli na vás kedykoľvek obrátiť.

 

Viac informácií na podstránke „O mne“

Uistite sa, že vaša podstránka „O mne“ sa dá ľahko nájsť nielen na domovskej stránke, ale na každej stránke  blogu. Môžete dokonca použiť stránku „O mne“ ako kontaktnú podstránku. Nemusí mať teda  pomenovanie „O mne“ , ale napr. kontakt, bio, kto som, … Môžete používať frázy ako „kontaktujte ma“, „pošlite mi e-mail“, „viac informácií“ alebo „oslovte ma“…

Každý môže napísať blog, ale čitatelia hľadajú bloggerov, ktorých štýl písania im vyhovuje, alebo bloggerov, ktorí majú primeranú úroveň skúseností, aby mohli písať o konkrétnej téme. Povedzte svojim čitateľom, prečo si môžu byť  istí tým, čo čítajú.  Dajte im najavo, že si ich ceníte.

Môže sa Vám ešte páčiť...