Ako odoslať web stránku do vyhľadávača ZDARMA

Odovzdávanie webových stránok do vyhľadávacích nástrojov na zaradenie do indexu, dnes už nie je absolútne nevyhnutné. Ak máte dobrý obsah, odchádzajúce odkazy a odkazy smerujúce späť na vašu stránku (tiež známe ako “ spätné odkazy „), je pravdepodobné, že vaša stránka bude indexovaná vyhľadávacími nástrojmi . Avšak, ak ide o  SEO , všetko sa ráta, a formálne  podanie nemôže ublížiť. Tu je návod, ako môžete webové stránky bezplatne odoslať do vyhľadávacích nástrojov.

  • Obtiažnosť: Jednoduché
  • Požadovaný čas: závisí od jednotlivých procesov odosielania stránok do vyhľadávača; priemerne menej ako 5 minút
  • Poznámka :  Každý proces odosielania  je iný, ale z väčšej časti sa vyžaduje,  iba to aby ste zadali adresu URL  webovej lokality spolu s overovacím kódom.

 

Google

Prvým vyhľadávacím nástrojom, ktorý určite všetkých napadne  je Google. Môžete zdarma pridať web stránku a používať nástroj Search Console. 

Pri každom indexovom prehľadávaní webu pridáva služba Google do indexu nové webové stránky a aktualizuje už existujúce stránky. Ak máte novú webovú adresu, tu nám to môžete oznámiť. Do indexu nepridávame všetky odoslané webové adresy a nedokážeme odhadnúť alebo zaručiť, či a kedy sa odoslané webové adresy zobrazia v našom indexe

Nemôže to už byť jednoduchšie. Stačí zadať  adresu URL adresu  a odoslať žiadosť. 

 

Bing

Ďalším príkladom je Bing . Môžete zdarma odoslať web stránku, a proces je rovnako jednoduchý ako u google. Stačí zadať URL adresu a kliknúť na tlačidlo odoslať. 

 

Yahoo

Yahoo má taktiež  jednoduchý proces odosielania stránok; iba pridajte svoju adresu URL a hotovo. Najprv sa ale musíte zaregistrovať do účtu Yahoo, ak ho ešte nemáte (je zdarma). Po odoslaní stránky budete musieť buď, do svojho adresára stránok nahrať overovací súbor, alebo pridať konkrétne meta značky do kódu HTML. 

 

Ask

Ask je trošku komplikovanejší. Najskôr budete musieť vytvoriť súbor Sitemap a potom ho odoslať. Avšak nerobte si starosti, Ask vás jednoducho navedie a  poskytne všetky potrebné informácie.

 

Alexa

Alexa má jednoduchý proces odosielania web stránok . Prejdite dole do dolnej časti stránky, zadajte svoju  URL adresu, počkajte 6-8 týždňov.

 

Postupujte  podľa pokynov na jednotlivých stránkach vyhľadávacieho nástroja. Ak tak neurobíte, vaše stránky nebudú odoslané. Myslite ale na to, že odoslanie web stránky, nespôsobí zlom. Základom je budovanie dobrého obsahu  zameranie sa na kľúčové slová a frázy,  praktická navigácia na web stránke. Odosielanie web stránky do vyhľadávacích nástrojov, spôsobí rýchlejšie indexovanie, a dnes to už nie je absolútne nevyhnutné, pretože vyhľadávače majú dobre rozvinutú technológiu. Ale neublíži to a je to zdarma.  Ak chcete aby boli vaše web stránky zaujímavé pre vyhľadávače, vykonajte kroky základnej optimalizácie

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.