Ako poslať Html v Gmail za 40 sekúnd

HTML je značkový jazyk určený na vytváranie webových stránok a iných informácií zobraziteľných vo webovom prehliadači. HTML kladie dôraz skôr na prezentáciu informácií (odseky, fonty, váha písma, tabuľky atď.) ako na sémantiku (význam slov). Ako poslať Html v Gmail?

[fvplayer src=“http://www.blogit.sk/wp-content/uploads/2017/08/Ako-posielat-HTML-v-Gmail.mp4″ width=“700″ height=“370″]

 

Ako poslať Html v Gmail?

Samozrejme existujú rôzne doplnky, plugins a pomôcky. Toto je rýchly a jednoduchý spôsob bez doinštalovania služieb tretej strany.  Po napísaní nejakého znaku, napríklad písmenka, stačí klinúť pravé tlačidlo myšky a vybrať voľbu preskúmať prvok. Otvorí sa zdrojový kód.  V mieste kde sme si vytvorili znak, ho nahradíme HTML kódom. 

Nie je to veľmi praktické ak je potrebné odosielať hromadné správy, napr. newsletter. Vtedy je lepšie použiť nejaký doplnok. Gmail neobsahuje vlastné nastavenia pre odosielanie správ v HTML. Má však iné výhody oproti ostatným emailovým službám. Napríklad dokáže fungovať ako poštový klient.  Dokáže odoslať prílohu o veľkosti 25 MB a je napojený na službu Google disk. 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.