Ako používať Reddit – Rýchlokurz

Reddit je web stránka, kde ľudia zhromažďujú odkazy a zdieľajú si ich navzájom. Tieto odkazy môžu predstavovať obrázky, články, videá (naozaj čokoľvek) a zdieľať ich v menších komunitách, ktoré sú špecifické pre danú tému a ktoré sa nazývajú „subreddits“.

 

Čo môžete robiť na Reddit?

Ak budete tráviť dosť času na internete, nakoniec narazíte na  Reddit. Používatelia (alebo Redditors) môžu zdieľať odkazy, hlasovať o odkaze, komentovať odkazy a následne komentovať a hlasovať o komentároch. Pre nováčika to môže byť trochu ohromujúce. Preto tento stručný návod, ako efektívne používať Reddit.

 

Zaregistrujte sa

V komunite Reddit ľudia, ktorí iba prezerajú web stránku bez komentovania, alebo hlasovania, a ďalšej aktivity sa označujú ako „lurkers“ (alebo „reddiquette „). Aj keď na začiatku je to pravdepodobne dobrý spôsob, ako stránke porozumieť a vyhnúť sa Faux pas. Čím skôr sa zaregistrujete, tým viac dostanete z redditingu. (Nezabudnite si prečítať podmienky používania skôr, ako začnete používať stránky  – používatelia môžu byť neľútostný a nepríjemný.)

Akonáhle si vytvoríte bezplatný účet, môžete sa prihlásiť k odberu rôznych subreddits, upvote, alebo downvote obsahu, ktorý sa vám páči.  Môžete komentovať príspevky, ktoré vás zaujímajú, Napríklad, ak ste milovník histórie, môžete si prečítať a vychutnať kompletný obsah na / r / History alebo / r / AskHistorians. Ak máte účet, môžete sa pýtať, alebo (ak ste odborník) odpovedať.

 

Reddit Enhancement Suite

Aj keď je stránka navrhnutá tak, aby všetko bolo čo najjednoduchšie,  rozhranie môže určite byť pre nováčikov mätúce. Všetko čo môžete na stránke vykonať, je pre maximálne využitie služby a skvelý používateľský zážitok.

Jedným zo spôsobov, ako sa na začiatku vyznať v stránke a získať maximum, je bezplatný doplnok do prehliadača Reddit Enhancement Suite (RES). Doplnok je kompatibilný s takmer každým prehliadačom a pridá funkcie, ktoré vám umožnia prezerať obrázky bez kliknutia na odkaz a pohybovať sa na stránke bez toho, aby ste klikli na novú stránku. Obsahuje rôzne nástroje, ktoré zlepšujú možnosť komentovať.

Väčšina „redditorov“ tvrdí, že RES je dokonca  nevyhnutný pri používaní Reddit.  Pretože medzi najčastejšími sťažnosťami sa objavuje práve pohodlnosť prechodu na inú stránku a zobrazenie prepojených obrázkov.

 

Čo je karma?

Reddit karma nemá veľký význam, ale pre niektorých znamená veľa. Vždy, keď niekto „upvotne“ príspevok,komentár, obrázok dostane jeden karma bod. Podobne, keď niekto „downvotne“ príspevok, obrázok stráca karmu (obmedzenie na 100 downvotes). Karma je rozdelená na príspevok a komentár zvlášť. Jeden používateľ môže hlasovať len o jednom príspevku, alebo o jednom komentári.

Príspevky a komentáre, ktoré dostanú najviac „upvote“, sa dostanú na začiatok,  a tie s nízkou, alebo negatívnou karmou končia v spodnej časti stránky. Táto karma sa udeľuje používateľom a stáva sa súčasťou profilu,  ako akési overenie o tom ako zaujímavý prispievateľ je. 

Napriek tomu, že karma je základom algoritmu spoločnosti Reddit, zhromažďovanie karmy neposkytuje používateľom nič. Existuje niekoľko subreddits dostupných len pre ľudí s nadmerným množstvom karmy.  Ale neposkytujú žiadne osobitné privilégiá, alebo funkcie. Používatelia s vysokou karmou nemajú žiadne špeciálne hlasovacie, postovacie ani komentovacie výhody. Ľudia zbierajú karmu len preto, aby zbierali karmu.

 

Niektoré FAQ Reddit

Mám použiť falošné meno?

Pravdepodobne. Každý používateľ si môže pozrieť komentár a históriu príspevkov od všetkých ostatných používateľov (pokiaľ nie je v súkromných subreddits), čo znamená, že každý používateľ služby Reddit necháva  stopu  v digitálnom svete. Neexistuje dôvod na používanie účtu Reddit v spojení s vaším skutočným menom, pokiaľ nie ste značkou, alebo verejne známa osoba. 

Ako sa dá vyhľadávať?

Web stránka je skvelý zdroj prezerania rôznych príspevkov, ale už nie je najlepšia pre vyhľadávanie. Je notoricky známe, že funkcia vyhľadávania nefunguje dobre. Dáva obmedzené výsledky. Vo všeobecnosti je pre vyhľadávanie lepšie použiť Google+ ak chcete nájsť konkrétny príspevok. 

Ako môžem uverejniť obrázky?

Hoci primárne použitie slúži na zdieľanie obrázkov, web stránka nie je databázov obrázkov – je to stránka na zdieľanie odkazov. Ak chcete publikovať obrázky musíte ich nahrať na Imgur , uverejniť na  Imgur a odkaz zdieľať Reddit. Imgur nevyžaduje prihlásenie, alebo registráciu pre odovzdanie obrázkov.

 

Reddit môže byť pre nových používateľov odstrašujúci. Začnite s vyhľadaním niekoľkých subreddits, ktoré vás zaujímajú. Prihláste sa a skrývajte sa  nejaký čas. Kým sa oboznámite s komunitou. Vďaka Reddit sa začnete on-line svet pozerať iným spôsobom.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.