Ako propagovať blog? Niekoľko tipov.

Ak chcete propagovať blog, je dôležité, akú stratégiu si vyberiete. Dnes už neplatí teória „Vytvorite si stránku a ľudia prídu sami“.  Na svete je viac ako sto miliónov blogov, publikovanie kvalitného obsahu nestačí. Sú nutné aj rôzne iné kroky propagovania web stránky. 

 

1) Komentujte 

Jednoduchý spôsob, ako podporiť svoj blog, je komentovanie na iných web stránkach. Pri každom komentovaní používajte rovnaké meno a URL adresu .  Týmto spôsobom pracujete aj na optimalizácií web stránky. Ak si vyberiete relevantné, zaujímavé web stránky ktoré majú príbuzný okruh tém, s vaším blogom, ľudia si všimnú váš odkaz, a získate tak aj nového návštevníka. 

 

2) Prispievajte často

Častým a pravidelným publikovaním obsahu zvyšujete návštevnosť web stránky. Každý nový príspevok je nový vstupný bod pre vyhľadávače. Písanie článkov s ohľadom na optimalizáciu web stránky  pomáha nárastu návštevnosti web stránky. 

 

3) Diskutuje na fórach

Začnite byť aktívny na diskusných fórach, ktoré súvisia s okruhom zájmov na vašom blogu. V profile si vyplňte url adresu vášho blogu ,a ak bude prispievať do diskusie, pripojte odkaz na váš blog. 

 

4)Používajte sociálne siete

Využite propagačné možnosti, ktoré ponúkajú sociálne siete. Zapojte sa do sociálnych sietí, ako je Facebook , LinkedIn, a  prispievajte odkazmi  na váš blogy a v profile.  Úsilie na sociálnych sieťach zvýši povedomie o vašej stránke a poskytne mu pridanú hodnotu.

 

5) Odkaz na iné blogy vo vlastných článkoch

Snažte sa vo vašich príspevkoch vložiť  odkazy na iné stránky. Vezmite si príklad z iných blogov.  Napríklad tie ktoré chodíte čítať. Ak na niekoho odkážete je možné že majiteľ stránky v ďalšom článku odkáže na vás. A podľa štatistík blogu, budete presne vedieť čo vám tento odkaz priniesol. 

 

6) Pripojte odkaz na blog vo svojom e-mailovom podpise

Váš e-mailový podpis a vizitky sú dve z najzrejmejšie miesta propagácie vášho blogu. Vizitka má tlačenú podobu odkazu a tak môžete pripojiť aj QR kód.   Propagácia je kľúčom k úspechu. Nebojte sa prekročiť svoj tieň. 

 

7) Skúste propagovať blog zapojením sa do súťaží

Súťaže blogov sú skvelý spôsob, ako prilákať nových návštevníkov. Najdôležitejšia vec, ktorú si musíte pamätať pri použití  súťaže ako propagačného nástroja, je oznámiť skutočnosť že súťažíte na vašej web stránke. Na Slovensku prebieha súťaž Bloger Roka.  Víťaz sa vyhlasuje na základe hlasovania užívateľov. 

 

8) Usporiadajte karneval

Usporiadajte, alebo sa zúčastníte karnevalu blogov. Na Slovensku zatiaľ takéto možnosti nie sú, ale môžete byť prvý 🙂 Cieľom je spojiť blogerov, vymeniť si odkazy, a skúsenosti. Spolupracovať a nájsť si nových priateľov. (Sprievodca karnevalom od Karen) .

 

9) Hosťujte príspevky

Ponúknite svoje služby (články)  ako hosťujúci blogger pre iné blogy v okruhu vašich tém. Hlavne ak ide o blogy, ktoré majú vyššiu návštevnosť ako je tá vaša. Je skvelý spôsob, ako získať odkazy, nájsť si nových čitateľov a propagovať sa. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Rebelbezpriciny píše:

    Pekný a poučný článok, ďakujem.
    rebelbezpriciny.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.