Ako sa na internete ochrániť, pred neželanou automatickou platbou? Ako platiť online a bezpečne? PaySafeCard

Dnes nie je nič výnimočné, ak si web stránka pri registrácií, či pre používanie nejakej služby zdarma vyžiada číslo kreditnej karty. Stretnete sa s tým aj u web stránok ako je LinkedIn či aplikácií Google play Music a ďalších. Službu skutočne dostanete na nejaký čas zdarma. Číslo karty sa tam zadáva obvykle preto, aby si nejakú sumu po čase automaticky vyžiadali a stiahli. 

platiť onlineKeď na to prídete je už obyčajne neskoro. Súhlasili ste s obchodnými podmienkami. Mali právo vás zúčtovať a dostiahnúť navrátenie sumy je pomerne náročné až nemožné. Preto je úplne fantastické, že sa objavila služba ako je Pay Safe Card a môžete ňou platiť online. 

Princíp je veľmi jednoduchý a službu môžete využívať dvomi spôsobmi. U zmluvných partnerov, ako je Billa, CBA, OMV a ďalší si zakúpite paysafecard. Ide prakticky o bloček na ktorom je 16 miestny PIN. Bloček (PaySafeCard) si môžete zakúpiť v hodnote: 10 €, 25 €, 50 € a 100 €. 

Potom na  stránkach zmluvných partnerov, ak chcete platiť online zadáte PIN číslo na  bločku. Môžete si tak zakúpiť hry, platený profil na zoznamke, nakupovať na rôznych eshopoch…Je to prakticky bezpečná forma ako platiť online. 

Platiť online s Pay Safe Card

V prípade ak chcete platiť na web stránke, ktorá neponúka možnosť platiť online s  Pay Safe Card, spoločnosť PaySafe Holding vám po registrácií umožní vyžiadať si platobnú kartu MasterCard. Karta MasterCard je spoplatnená sumou 9,90 € na jeden rok a príde Vám poštou do 15 dní od zadania požiadavky. 

Karta je takmer plnohodnotná akejkoľvek inej platobnej karte. Je možný aj výber hotovosti z bankomatu a akékoľvek  online platba. Čo je ale hlavná výhoda? Neprebehne automatické zúčtovanie. V prípade útoku, podvodu na internete,  žiadny nepocitivec nemá prístup k vašej skutočnej platobnej karte a bankovému účtu.  

Čo je ale ešte viac než úžasné služba je v ponuke ako pre osobné využite, tak aj pre podnikateľské subjekty. Nie je to ale plnohodnotný bankový účet, preto sú niektoré služby omedzené. PaySafeCard ani nemá byť bankovým účtom, ale bezpečný prostredník ako platiť online.  Ďalšie podrobné informácie nájdete na stránkach PaySafeCard. 

Poplatky:

Ročný poplatok 9,90 €
Dobíjaci poplatok 4%
Poplatok za výber v bankomate 3,50 €
Zmenárenský poplatok 2%

Môže sa Vám ešte páčiť...