Ako si vypnúť aktualizácie windows 10 ?

Vždy ak prešla nová aktualizácia Windows 10  nahnevalo ma  doinštalovanie doplnkov, o ktoré nemám záujem a viem, že ich ani nevyužijem. Prekáža mi nátlakovosť.  Ale tiež to, ako doplnky pracujú na pozadí vyťažujú a mi procesor. Ako si vypnúť aktualizácie?

Jednoducho. Nemám záujem o doplnok pre xbox , skype, výmenu správ,  poštu… od spoločnosti Microsoft. Po pracnom odstraňovaní pomocou PowerShell  bolo všetko späť.  Tu je spôsob ako to zastaviť. 

 

4 jednoduché kroky ako si vypnúť aktualizácie

V podstate nastavenie pripojenia v zmysle „platím za dátový prenos“

Ako si vypnúť automatické aktualizácie Windows 10

Vypnúť aktualizácie – Sieť a Internet

Ako si vypnúť automatické aktualizácie Windows 10

Vypnúť aktualizácie – Spravovať známe siete

Ako si vypnúť automatické aktualizácie Windows 10

Vypnúť aktualizácie – Vlastnosti (siete)

Ako si vypnúť automatické aktualizácie Windows 10

Vypnúť aktualizácie – Nastaviť ako pripojenie účtovné podľa objemu údajov.

Je potom nutné dávať si pozor , ak sa pripojíte nikde ide. Aktualizácie sa začnú automaticky sťahovať.  Potrestal ma Microsoft? Áno. Ale  nechcem žiadne  geniálne doplnky. Až sa pre také niečo rozhodnem, sama si vyberiem softvér, alebo aplikáciu. Bezpečnosť?  Jasné, ale už ma chráni  Facebook  pred pedofilmi to mi zatiaľ stačí.  

Ako si vypnúť automatické aktualizácie Windows 10

Vypnutie automatických aktualizácií – penalizácia

 

Prečo som sa rozhodla vypnúť aktualizácie ?

Pracujem s Android Studio aj Photoshop. Nainštalovali sa mi aplikácie ako 3D,  financie a ďalšie,  a zapínali sa na pozadí. Prekážala mi záťaž na procesor. Notebook citeľne pomalšie pracoval. 

Keď som si prezerala, aké aktualizácie som stiahla za posledné obdobie. Ak išlo o bezpečnosť –  asi 3 boli naozaj dôležité.  A celkove 200 nepotrebných hlúposti. Chcela som spraviť downgrade a vrátiť sa windows 8, ale zistila som, že windows 10, mi pri nainštalovaní sa, vymazal OEM (inštaláciu verzie 8 ). A  teda vymazal mi legálne zakúpený windows 8.

 

Je to naozaj vrchol  od spoločnosti Microsoft.

Je nefér vymazať mi niečo,  čo si legálne zakúpim. Notebook mám ešte cca rok v záruke a množstvo dát, ale postupne zvažujem prechod na MAC alebo Linux. Možno  Chromium Os. Rozhodujem sa.

Nemyslím, že majú lepší prístup k zákazníkovi. Veľké spoločnosti –  málokedy, výnimočne. Ale celkový prístup Microsoftu je „sprostý“. Skype nezruším, nie je možné vymazať účet – iba podaním špeciálnej písomnej žiadosti. Office som používala 2007, a okrem Excel – keď už prišili google dokumenty nepotrebujem nič s ich balíka. A samozrejme dali mi jasne najavo, že mám skončiť s verziou 2007. Ale nechápem prečo mám platiť 69€ ročne za balík Personál. Za hlúposť ako One note? Neviem či to niekto niekedy použil k niečomu.

Internet Explorer a jeho akási nová obmena Edge – ani nevravím, nedá sa s tým pracovať. A úplne najviac ma dojíma ich Cloud – One drive. Zdarma 5G. Prečo? Načo ak google disk má 15G a je hneď prepojený s emailom? Mizerný priestor, a až vírusová nátlaková forma pre používanie. Tiež mi dalo zabrať , dať to preč. A ani nie je možná úplná od-inštalácia, viem vypnúť iba  protivné a nátlakové upozornenia.

A na pozadí sa samozrejme odosielajú všetky možné dáta, o mojej aktivite na internete aj v PC. Pre Microsoft? Nie.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.