Ako si zablokovať reklamu na YouTube? v PC aj mobile.

YouTube je masívna platforma, ktorá ponúka neuveriteľné množstvo online video obsahu. Bez ohľadu na to aký typ zábavy, hľadáte, na YouTube to pravdepodobne nájdete. Tieto tzv. bezplatné videá majú cenu a  vo forme vzhliadnutia reklám.

YouTube je tapetovaný bannerovov reklamou. Na bočnej strane, banner vo videu, spustenie video reklamy. A všetky súperia o vašu pozornosť. Sú častokrát nepríjemným vyrušením. Dobrá správa je, že si tieto otravné muchy viete zablokovať. 

Moderné prehliadače v os Windows ale aj v pc Apple sú kompatibilné s doplnkami na blokovanie reklamy.  Reklama sa nevymaže, iba ju doplnok schová. 

 

Je blokovanie reklám na  YouTube legálne?

Blokovanie reklám na YouTube alebo alebo aj  inej stránke nie je nezákonné. Vývojári web stránok dokážu zistiť či používate nájstroj na blokovanie reklamy. Môžu sa pokúsiť vykonať protiopatrenia. Väčšina to ale nespraví, pretože je to naozaj nešťastné. Užívateľ jednoducho oddíte, to čo hľadal nájde inde. 

blokovanie reklamy

 

Dôvod prečo sú proti blokovačom reklám je výnos s reklamy. Keď si ľudia zablokujú reklamu, autori YouTube kanála či web stránky nedostanú zaplatené. A to im znižuje príjem. Avšak neexistuje žiadny zákon, ktorý hovorí, že musíte pozerať reklamu. 

 

Odstránenie reklám na YouTube za poplatok

Ak chcete podporovať tvorcov obsahu na YouTube, ale trpíte alergiou na reklamu, je tu riešenie. Platená služba YouTube Premium. Pôvodne sa tento projekt nazýval Youbute Red. Táto služba poskytuje aj prístup k exkluzívnemu online vysielaniu, a službe Hudba Google Play. Taktiež môžete podporiť autorov príspevkom prostredníctvom PayPal alebo superchat, ktorá je dostupná počas živých prenosov, priamo v platenom rozhraní. 

Smola ale je, že na Slovensku táto služba zatiaľ dostupná nie je. (YouTube u nás nespustil aj mnohé iné funkcie, napríklad ak dáte na video dislike – už ho nemáte v návrhu na prehrávanie. Google celkove v našej krajine poskytuje iba časť svojich služieb a niektoré ktoré používame, majú obmedzenia. Sme ekonomicky slabá krajina a tak sa im mnohé služby neoplatí u nás spustiť. ) 

 

Ako si zablokovať reklamu v Chrome?

Moderné prehliadače, ako  napr. Chrome, umožňuje používateľom prispôsobiť si svoje zážitky z prehliadania pomocou doplnkov a rozšírení. Blokovanie reklám je len jednou z mnohých vecí, na ktoré môžete použiť plugin. Doplnky sa označujú sa ako  rozšírenia a všetky ich nájdete v internetovom obchode Chrome

 1. Spustite prehliadač Chrome.
 2. Prejdite do Internetového obchodu Chrome
 3. Do vyhľadávacieho poľa napíšte „blokovanie reklám“ a stlačte enter.
 4. Kliknutím na ďalšie rozšírenia,  zobrazíte si tak všetky dostupné doplnky na blokovanie reklamy.
 5. Preskúmajte dostupné doplnky. (Tip: AdBlock a Adblock Plus sú veľmi populárne rozšírenia, a existujú už dosť dlho. Zaujímavý doplnok je aj  uBlock Origin.) 
 6. Vyberte si rozšírenie a kliknite na  pridať na chromu.
 7. Prečítajte si povolenia, a dokumentáciu ktoré si rozšírenie vyžaduje.
 8. Prejdite na YouTube a overte si, či sú reklamy blokované.  Ak sa stále zobrazujú, odinštalujte rozšírenie , ktoré ste vybrali, a vyskúšajte iné.

 

Ako si zablokovať reklamu vo Firefoxe?

Firefox označuje doplnky ako doplnky, a fungujú rovnako ako doplnky u iných prehliadačov. Všetky sú k dispozícii priamo od spoločnosti Mozilla, a  vyvíja ich spoločnosť Firefox. 

 1. Spustite Firefox.
 2. Kliknite na hamburger menu (tri vodorovné čiary).
 3. Kliknite na položku doplnky.
 4. Kliknite na ďalšie informácie o doplnkoch.
 5. Do vyhľadávacieho poľa napíšte blokovanie reklamy a stlačte  enter.
 6. Preskúmajte dostupné doplnky.
 7. Vyberte si doplnok. (Tip: AdBlock a Adblock Plus sú veľmi populárne rozšírenia, a existujú už dosť dlho. Zaujímavý doplnok je aj  uBlock Origin.) 
 8. Kliknite na  pridať do firefoxu.
 9. Skontrolujte povolenia pre doplnok a kliknite na pridať.
 10. Prejdite na YouTube a overte si, či sú reklamy blokované.  Ak sa stále zobrazujú, odinštalujte rozšírenie , ktoré ste vybrali, a vyskúšajte iné.

 

Ako si zablokovať reklamu v  Microsoft Edge?

Zásuvné moduly pre Edge  nájdete na  Microsoft Store. Máte k nemu prístup aj z rozhrania Edge, alebo si ho môžete otvoriť priamo.

 1. Spustite Edge
 2. Kliknite na  ⋯ (tri horizontálne bodky)
 3. Kliknite na položku Rozšírenia
 4. Kliknite na položku Preskúmať ďalšie rozšírenia. (Tým sa spustí služba Microsoft Store.)
 5. Zadajte do vyhľadávania blokovanie reklamy
 6. Kliknite na zobraziť všetko
 7. Vyberte si doplnok a klinknite naň
 8. Stiahnite si doplnok 
 9. Kliknite na spustiť. (Teraz budete presmerovaný naspäť do Edge.) 
 10. Zobrazí sa upozornenie na nové rozšírenie, kliknite na zapnúť.
 11. Prejdite na YouTube a overte si, či sú reklamy blokované.  Ak sa stále zobrazujú, odinštalujte rozšírenie , ktoré ste vybrali, a vyskúšajte iné.

 

Ako si zablokovať reklamu v  Internet Exploreri?

Doplnok zdarma pre IE nie je k dispozícií, ak si chcete zablokovať reklamu pomocou AdBlock, musíte prejsť na jeho platenú verziu AdBlock Plus a doplnok stiahnuť priamo od vývojára. Návod ako si rozšírenie stiahnete a nainštalujete nájdete na web stránke vývojárov.  (Pozn. Web stránka si automaticky načíta aký máte prehliadať a ponúka vám riešenie pre práve používaný prehliadač. Ak si chcete pozrieť návod pre IE, pre lepšie pohodlie, odkaz otvorte v IE. 

 

Ako zablokovať reklamu v zariadeniach Android?

Najlepší spôsob, ako sledovať videá na YouTube bez reklám v zariadení Android, je inštalácia prehliadača, ktorý má zabudovaný blokovač reklám, ako je napríklad Adblock Browser. Nepotrebujete vykonávať  root zariadenia ani žiadne iné zmeny. Všetko, čo musíte urobiť, je používať prehliadač s blokovaním reklamy. 

 1. Otvorte Google Play.
 2. Zadajte do vyhľadávania Adblock browser.
 3. Kliknite na inštalovať.
 4. Kliknite na otvoriť.
 5. Kliknite na ďalší krok.
 6. Prečítajte si informácie o fungovaní doplnku a potvrďte ukončiť. 
 7. Prejdite na YouTube  a overte, či sú reklamy blokované.

 

Ako zablokovať reklamu v iOS?

Najjednoduchší spôsob, ako zablokovať reklamu v iOS, je ten istý spôsob, ako pre  Android. Prevezmite si aplikáciu na App store a prezerajte YouTube pomocou prehliadača v zariadení. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.