Ako si zarobiť peniaze blogovaním

Zobrazovanie reklám  je pomerne jednoduchý spôsob, ako si zarábať na blogu. Avšak reklamy nie sú garantom príjmu. Efekt vloženej reklamy je  často závislý od reakcie užívateľov.  A tiež, zarábanie zaujímavého objemu peňazí prostredníctvom inzercie , je nepravdepodobné (možné, ale nepravdepodobné) ak blog nemá zaujímavú návštevnosť. Diverzifikáciou príležitostí vytvárajúcich príjmy budete mať väčšiu šancu speňažiť svoj blog.

Môžete sa inšpirovať nápadmi ako si zarábať na blogu. 

 

Predaj tovaru:

Mnohí blogeri majú úspech pri predaji značkových a neznačkových tovarov, produktov na svojich blogoch napr.  prostredníctvom  CafePress

Požiadajte o príspevok:

Nemôže to ublížiť požiadať vašich čitateľov o príspevok pre váš blog. Niektorí z nich tak môžu urobiť. Do blogu môžete pridať tlačidlo donate napr pomocou  PayPal.

Napíšte a predávajte ebook:

Ak má mať váš blog verných čitateľov, musí sa im páčiť to čo sa snažíte povedať. Ak sa prezentujete ako odborník v nejakej oblasti, potom existuje veľká šanca, že ľudia budú chcieť čítať ešte viac aj mimo váš blog. Využite to a  napíšte  e-book. Ponúknite na predaj na svojej stránke.

Napíšte knihu:

Ak odborníkom v oblasti o ktorej píšte, môžete napísať knihu a predávať ju prostredníctvom blogu.

Staňte sa profesionálnym Blogerom:

Mnohé blogy a blogové siete vyhľadávajú talentovaných a skúsených bloggerov, a mnohé tieto skupiny aj platia. Nájdite si zamestnanie ako bloger. 

Píšte externe:

Blogovanie vám môže pomôcť vylepšiť vaše zručnosti písania. To vám môže priniesť príležitosti, publikovať obsah aj na iných stránkach za poplatok.  Externé písanie  nie je nezvyčajné a môže byť veľmi lukratívny.

Staňte sa verejným publicistom:

Ak ste sa úspešne uchytili ako odborník v témach vášho blogu a prináša vám to slušnú návštevnosť, môžete ponúknuť svoje služby ako prenášateľ na verných podujatiach, a konferenciách ktoré súvisia s vašou oblasťou odbornosti.

Staňte sa konzultantom:

Ak ste sa stali odborníkom na tému svojho blogu, môžete ponúknuť poradenské služby iným ľuďom alebo podnikateľom, ktorí by mohli využiť vašu odbornú pomoc. Prípadne by ste mohli ponúknuť konzultačné služby týkajúce sa vývoja a písania úspešného blogu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.