Ako stiahnuť video z YouTube?

Služba YouTube štandardne na prehrávanie videa používa  HTML5 formát. Bohužiaľ,  práve preto nie je jednoduché stiahnuť video z Youtube. Ba čo viac, služba YouTube  neposkytuje tlačidlo, ani inú voľbu na prevzatie videa. 

Ak si  chcete video uložiť, musíte použiť osobitné špecializované zariadenie, alebo službu.  Väčšina je bezplatná a nevyžaduje si registráciu alebo poplatok akéhokoľvek druhu. Dôležité: Sťahovanie videí chránených autorskými právami môže byť nelegálne.

 

Ako stiahnuť video z YouTube?

Existuje niekoľko  možností na prevzatie videa. Môžete použiť službu zdarma, alebo platenú, alebo  nainštalovať program, ktorý dokáže video uložiť a zároveň previesť do iného formátu. Nezáleží aký spôsob preberania si vyberiete, či online, alebo programom, je to otázka osobných preferencií. 

 

1.) YouTube Red

 YouTube Red  je platená služba, ale umožňuje stiahnuť video z Youtube do mobilu (iOS aj Android). Táto metóda, ale neumožňuje uložiť video do počítača. Preberanie videa funguje prostredníctvom aplikácie YouTube ( iOS alebo Android ) alebo YouTube Music ( iOS alebo Android ). 

Ďalšie funkcie YouTube Red :

 

2.) Web stránky

Tieto web stránky umožňujú stiahnuť video z Youtube ( aj iných web stránok)  pomocou webového prehliadača, takže ich môžete používať bez ohľadu na operačný systém.

 1. ClipConverter.cc
 2. GenYoutube
 3. SaveFrom.net
 4. Keepvid
 5. Downvids.net
 6. Yoo Stiahnuť
 7. TelechargerUneVideo
 8. SaveMedia

 

3.) Bezplatné programy

Tieto programy si musíte inštalovať, aby ste mohli stiahnuť video z Youtube. Niektoré z nich pracujú iba s OS Windows.

 1. Freemake Video Converter
 2. Free Video Converter
 3. ClipGrab

 

Ako stiahnuť video z Youtube pomocou týchto nástrojov? 

Ako prvé musíte poznať adresu URL videa. Keď sa nachádzate na požadovanej stránke na YouTube, stačí kliknúť pravým tlačidlom v navigačnom paneli  prehliadača a skopírovať text alebo prepojenie.

Potom otvorte niektorú z web stránok alebo programov  uvedených vyššie a vložte adresu URL do textového poľa. Niektoré z týchto metód  vám umožnia vybrať si formát videa, alebo kvalitu pred stiahnutím, napríklad MP4 alebo AVI. Niektoré umožňujú extrahovať  iba zvuk bez nutnosti stiahnuť celé video. 

 

Formát videa

Ak potrebujete video v inom formáte, než aký majú uvedené nástroje v ponuke, môžete video konvertovať. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.