Ako zamknúť PDF heslom?

Je niekoľko bezplatných spôsobov, ako chrániť  PDF súbor heslom, a je to celkom jednoduché.  Existujú špeciálne programy, ktoré môžete si môžete nainštalovať, ale existujú aj online služby, ktoré dobre fungujú v prehliadači.

Možno si heslom chcete chrániť PDF súbor uložený vo vašom počítači, aby ho nikto nemohol otvoriť, alebo chcete dokument poslať emailom, a zaistiť tak, že sa k informáciám v dokumente dostanú len oprávnené osoby.  Je veľa online editorov, ale nástroje ktoré sú uvedené nižšie, nepridávajú súborom vodoznak, čo je niekedy dosť neželané. 

Musíte,  ale rátať aj s tým,  že tieto metódy nie sú 100%  bezpečné. Existujú nástroje na odstránenie hesla v PDF súbore, a niektoré fungujú naozaj dobre. 

 

PDF heslo pomocou programu – os Windows

Tieto štyri programy musia byť nainštalované do počítača, aby ste ich mohli použiť. Môžete skúsiť použiť všetky, alebo si vybrať iba jeden z nich. Sú zdarma a jednoduché na používanie. (Uvádzané programy sú pre Windows 10. Ak používate Mac, pomôže vám návod nižšie).

PDFMate PDF Converter – Program je úplne zdarma a okrem nastavenia hesla pre PDF súbor, môžete PDF prevádzať aj do iných formátov napr. EPUB, DOCX, HTML a JPG. Funguje iba v os Windows. Nemusíte PDF súbor konvertovať, stačí súbor exportovať a potom zmeniť nastavenia zabezpečenia, aby ste si nastavili heslo. 

Program Adobe Acrobat dokáže pridať heslo do formátu PDF. Má bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu, pre ďalšie používanie je nutné si program zakúpiť. 

Možno vás prirodzene napadol aj program Microsoft Word.  Dokáže chrániť PDF heslom. Otvore  PDF súbor v programe Word,  prejdite na vlastností, a nastavte šifrovanie heslom. 

OpenOffice je sada niekoľkých kancelárskych produktov (podobná microsoft office), z ktorých jeden sa nazýva Draw. Pomocou rozšíreného importu PDF si môžete nastaviť zabezpečenie dokumentu. 

 

PDF heslo online nástroje

Ak nemáte záujem inštalovať si niektoré s programov, môžete použiť niektorú z týchto web stránok. 

Soda PDF je online služba, ktorá umožňuje bezplatnú ochranu súborov PDF heslom. Umožňuje vám nahrať súbory PDF z počítača alebo ich načítať  z vášho účtu Dropbox alebo Disk Google.

Smallpdf je  podobný nástroj ako Soda PDF  ale má predvolené 128-bitové šifrovanie AES. Proces šifrovania je rýchly a súbor môžete uložiť späť do počítača, alebo do účtu na Dropbox alebo Disk Google.

FoxyUtils  je ďalší príkladom web stránky, ktorá vám umožňuje šifrovať PDF. Stačí nahrať súbor z počítača, vybrať si heslo a nastaviť si možností, napríklad povoliť tlač, úpravy, kopírovanie a extrahovanie a vyplnenie formulárov.

 

PDF heslo pomocou programu – MacOS

Väčšina programov a web stránok v zozname bude fungovať správne aj v MacOS.  Avšak v skutočnosti nie sú potrebné, pretože MacOS poskytuje možnosť šifrovania  PDF súborov ako vstavanú funkciu!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.