Ako získať lepšie výsledky vyhľadávania na Google?

Ako získať lepšie výsledky vyhľadávania? V poslednom desaťročí sa Google stal nástrojom  č. 1 na vyhľadávanie na internete. Google je najpoužívanejší vyhľadávací nástroj  a milióny ľudí ho používajú každý deň na nájdenie odpovedí, informácií o výskume a informácií s ich každodenného života. 

 

Ako funguje Google?

Vyhľadávanie Google je v podstate robot ktorý má softvérové ​​programy navrhnuté na „prehliadanie“ informácií na internete a zaraďovanie informácií do databázy. Google má skvelú reputáciu relevantných a dôkladných výsledkov vyhľadávania. 

 

Možnosti vyhľadávania

Vyhľadávanie  na domovskej stránke Google má viac ako jednu možnosť . Je možné vyhľadávať obrázky, nájsť videá, pozrieť si novinky a mnoho ďalších možností. 

Niekoľko špeciálnych funkcií:

  • Vyhľadávanie kníh:  Ak hľadáte text z konkrétnej knihy, napíšte názov knihy (v úvodzovkách) alebo hľadáte knihy o určitom predmete, napíšte „knihy o xxx“. Spoločnosť Google vráti výsledky, ktoré obsahujú obsah v samotnej knihe, a ponúka odkazy na webstránky kde sa kniha nachádza.
  • Kalkulačka Google:  Použite kalkulačku Google tak, že zadáte akýkoľvek výpočet, ktorý chcete vyriešiť. Napríklad: 5+3.
  • Definície Google:  Požiadajte spoločnosť Google, aby definovala niečo zadaním definície (vložte termín).

 

Domovská stránka Google

Domovská stránka Google je mimoriadne čistá a jednoduchá, rýchlo sa načítava a poskytuje pravdepodobne najlepšie výsledky vyhľadávania. Hlavne preto akým spôsobom zaraďuje stránky do databázy, relevantnosti pre dopyt a masívne záznamy.

 

Ako používať Google efektívne

  • Byť špecifický. Google nie je „intuitívny“ vyhľadávač (bohužiaľ, taký neexistuje!), A preto si nemôžete prečítať myšlienky. Snažte sa byť čo najkonkrétnejšie; namiesto „džínsy“ skúste „Levi 501 jeans“.
  • Vyhľadajte frázy. Napríklad, ak hľadáte konkrétnu cenovú ponuku, zadajte „fotoaparát 500€“. Spoločnosť Google vyhľadá celú frázu podľa toho, ako sa zobrazuje medzi uvedenými údajmi. Ďalšie informácie o tom, ako používať frázy vo vašich vyhľadávaniach, nájdete v článku Rozšírené vyhľadávanie Google – Triky a nastavenia pre lepšie výsledky .
  • Buďte selektívny. Použite „bežné slová“. Dopyt ako  „a“ , „nie“, “ čísla“, ak ich chcete zahrnúť do vyhľadávania Google ich vylučuje. Ak ich chcete zahrnúť, použite vyhľadávanie frázou tak, že zadáte cenové ponuky vo vyhľadávacom dopyte alebo zahrňte bežné slovo vložením medzery a znamienka plus priamo pred ním. Napríklad, ak hľadáte seriu päť DVD „Sex v meste“, zadajte „sex v meste dvd seria +5“.
  • Vylúčte ďalšie výsledky. Ak chcete zúžiť vaše výsledky vyhľadávania,  pomôžete si znakom „-“ (záporný znak) pred slová, ktorým sa  chcete vyhnúť. Napríklad, ak hľadáte „kávu“ a chcete sa vyhnúť Starbucks, zadáte „káva-Starbucks“ (bez úvodzoviek). Ak sa chcete dozvedieť viac o používaní symbolov plus a mínus vo vašich vyhľadávaniach, prečítajte si : Základné matematické vyhľadávanie na webe.
 

Ďalšie tipy  vyhľadávania

Jediné, čo musíte urobiť, je zadať slovo alebo frázu a stlačiť „enter“. Google prichádza s výsledkami, ktoré obsahujú všetky slová vo vyhľadávanom slove alebo fráze. Takže efektívnejšie vyhľadávanie znamená pridávanie alebo odčítanie slov do hľadaných výrazov, ktoré ste už odoslali.

Výsledky vyhľadávania Google môžu byť jednoducho zúžené použitím fráz namiesto jedného slova; napríklad pri hľadaní „kávy“ vyhľadajte „Starbucks káva“ dosiahnete oveľa lepšie výsledky.

Google sa nestará o veľké/malé písmená, diakritiku a dokonca bude naznačovať správu gramatiku slov alebo fráz. Takitiež vylučuje bežné slová ako „kde“ a „ako“, a keďže Google vráti výsledky, ktoré obsahujú všetky slová, ktoré zadáte, nie je potrebné zahrnúť slovo „a“, napríklad:  „káva a starbucks“.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.