Ako zrýchliť android? Zlepšite si výkon zariadenia.

Váš telefón,  alebo tablet s androidom pravdepodobne pri prvom zapnutí po zakúpení fungoval dosť rýchlo. Ako plynul čas, najmä ak ste  inovovali operačný systém, a pridali nejaké aplikácie, sa spomalil. Ako si zrýchliť android? Existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete vykonať a zvýšiť si tak rýchlosť vášho zariadenia.  

 

Pamäť zariadenia

Vaše zariadenie bude bežať rýchlejšie, ak nebude mať plnú pamäť.

  • Vyhodnoťte ktoré aplikácie, ktoré máte vo svojom telefóne alebo tablete, a odstráňte tie, ktoré už nepotrebujete,  alebo nepoužívate. Tým sa uvoľní priestor v zariadení. Ak chcete odstrániť stiahnutú aplikáciu, prejdite do nastavení a spravte tak pomocou správcu aplikácií. Kliknite na aplikáciu a potom znova na voľbu odinštalovať. 
  • Aplikácie ktoré vám nanútil výrobca a neviete ich tak vypnúť, zakážte. Alebo si rootnite zariadenie.
  • Skontrolujte koľko miesta vám zaberajú obrázky a hudba. Ak ich je veľa môžete si ich preniesť do PC alebo premazať. 
  • Skontrolujte priečinok sťahovanie ( downloads) možno sa tam nachádza množstvo súborov ktoré nepotrebujete. 
  • Vymažete dočasné súbory

 

Miniaplikácie na ploche

Podobne ako v prípade aplikácií, miniaplikácie, ktoré nepotrebujete, by mali byť zakázané. Widgety alebo animovanú tapetu, ktorý používate, môžu vyzerať skvele, ale zároveň môžu spomaľovať váš telefón, alebo tablet.

 

Zatvorenie aplikácii

Spustenie viacerých aplikácií súčasne je pohodlné  ak ide o multitasking, ale zatvárenie otvorených aplikácií vám zvýši  rýchlosť zariadenia. Ukončíte prácu s aplikáciou ak ju už nevyužívate. 

 

Vymažte vyrovnávaciu pamäť

Prejdite do časti nastavenia a vyhľadajte nastavenie pre vymazanie vyrovnávacej pamäte (cache). Odstránite si tak všetky nepotrebné údaje a vaše zariadenie sa o niečo zrýchly. 

 

Reštartujte zariadenie

Na začiatku počítačového veku, bol reštart riešením 90% problémov. Aj dnes má svoje plus. Reštartovaním zariadenia ukončite prácu niektorých procesov na pozadí a môžete si tak zrýchliť android zariadenie.

 

Využívanie batérie

Zistite si ktoré aplikácie spotrebujú najviac batérie. Či už pomocou aplikácie,  alebo v nastaveniach batérie, alebo pomocou správcu aplikácie. Mnohé aplikácie, ktoré spotrebujú veľa batérie častokrát zároveň využívajú aj veľkú časť RAM. 

 

Stiahnite si aplikáciu, ktorá zvýši výkon vášho zariadenia

Napríklad tieto aplikácie vám pomôžu pri mazaní nepotrebných súborov,  a zrýchliť android, ale majú aj mnohé iné nastavenia:

Greenify – Dokáže vypnínať aplikácie na pozadí a šetriť tak výkon vašej batérie. Viac » 

Recenzia na google play:

Samsung s7 som musel nabiť 3x do dňa keď som ho mal stále v ruke, battery saver to ešte zhoršil.. keď som túto app nastavil tak ako má byť a dal jej povolenia Mobil vydrží cez 20hodin na jedno nabitie.. filmy YouTube hudba internet celí deň.. najlepšia app vôbec

File Commander – Pomôže vám vyhodnotiť aké súbory vo vašom zariadení využívajú najviac miesta. Viac »

Recenzia na google play:

Odkedy som na PRO-verzii, maximálna spokojnosť, jednoduché priehľadné, like👍že je aj v slovenčine

SD Maid – obsahuje štyri jednotlivé nástroje – CorpseFinder, System Cleaner, Cleaner aplikácií a databázy – každý z nich spracováva inú prácu. K dispozícii je tiež nástroj na vyhľadávanie a odstránenie duplicitných súborov. Viac »

Recenzia na google play:

Najlepší „údržbár“ 🙂 pre Android. Žiadne zbytočnosti, množstvo nastavení. Vhodný pre ROOT aj non-ROOT zariadenia. Špička v odbore.

 

Posledná možnosť ako si zrýchliť android je obnovenie továrenských nastavení

Ak všetko zlyhá a váš telefón, alebo tablet je stále veľmi pomalý,  obnovte továrenské nastavenia. Vaše aplikácie a údaje zmiznú (áno, všetky) a telefón sa vráti do pôvodného stavu. Budete si musieť znova nainštalovať vaše obľúbené aplikácie.  V závislosti od zariadenia, môžete mať možnosť v nastaveniach zálohovanie, obnovenie zo zálohy, a tak nemusíte prísť úplne o všetko. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.