Android Basics by Google Nanodegree Program

Projekt (škola) Udacity sa zrodila ako experiment Stanford University. Sebastian Thrun a Peter Norvig začali v roku 2012  ponúkať bezplatné kurzy. Dnes spolupracujú s gigantmi ako je Google, AT&T, Facebook, Salesforce, Cloudera a špeciálne pre tieto spoločnosti ponúkajú program Nanodegree – Google Nanodegree Program . Snahou školení a kurzov je pripraviť študenta do praxe a umožniť mu tak uplatiť sa na trhu práce ihneď po skončení kurzu. 

Kurz ktorý mi bol poskytnutý Android Basic nie je v platenej ponuke. Ale obmena kurzu v tomto štýle je v hodnote asi tisíc dolárov. Po prihlásení sa do programu som dostala ako darček ďalšie sprievodné kurzy zdarma.

  • Java: Functional Programming
  • HTML and CSS
  • Computer Science
  • How to Use Git and GitHub
  • Functional Programming

Prvá časť kurzu prebiehala od 12.1.2017 do 12.4.2017. Pre pokračovanie bolo nutné splniť nejaké podmienky. Na konci výuky, ktorá prebiehala za pomoci videa bol test. Hodnotila sa aj aktivita na diskusnom fóre, a úroveň pokroku. 25.4.2017 kurz pokračoval druhou časťou.

Google Nanodegree Program

Tá už bola náročnejšia. Bol mi pridelený lektor, ktorý sa ma v pondelok ráno opýtal na to ako sa mám, aké mam plány štúdia na tento týždeň,  či nepotrebujem pomôcť, poradiť…Tiež čo bolo občas náročné bol timeline.

Google Nanodegree Program

Termíny neboli záväzné ale doporučením. Naplánované tak aby sa celý kurz stihol dokončiť a zvládnuť do 25.6.2017. A tak okrem testov, konzultácií súčasťou pokračovania bolo vytvoriť 10 aplikácií.

Tie lektor skontroloval a dostávala som informácie o výsledku. Niekedy mi to vrátil naspäť s pripomienkami. Aplikácia mala vždy presné zadanie. Okrem funkčnosti, a dodržania úlohy hodnotili aj čistotu kódu – jedna aplikácia mi neprešla, pretože som v kóde nechala prázdne riadky 🙂 inokedy mi to vrátil pretože som nezakomentovala kód. Nezáležalo iba na tom, či aplikácia funguje a zadanie bolo dodržané. Kód musel byť naformátovaný, zakomentovaný a tam kde bol výstup v anglickom jazyku – gramaticky správny. 🙂 S tou angličtinou ma vedel potrápiť.

V takejto podobe mi prichádzali odpovede – vyhodnotenie aplikácie:  → link . Niekedy mi v texte poslali smailíkov, gifko → link

Google Nanodegree Program

Google Nanodegree Program

Chviľami  ma úplne najviac potrápila Angličtina, niekedy Java.

 

Ako prebiehala Google Nanodegree Program?

Kurz bol rozdelený do jednotlivých kategórii a podkategorii.  V každej časti boli videa, a na konci videa test. V teste museli byť správne odpovede, inak nebolo možné pozrieť ďalšiu lekciu. Nie ale u všetkých videí. U niektorých časti, sa zobrazilo okno, že to nie je správne ale bolo možné ísť ďalej.

Vrámci testu na konci videa som sa niekedy potrápila práve pre angličtinu. Veta musela mať presne správny a gramaticky tvar. Niekedy musela byť odpoveď celou vetou. A tak sa mi pár krát aj stalo, vedela som načo sa pýta, ako mám odpovedať, ale nevedela som to napísať správne.  😛

Mali sme aj súkromnú skupinu na LinkedIn. Je v nej 480 študentov. Neviem či to boli kompletne všetci ktorý pokračovali v druhej časti kurzu. Niekto v skupine spomenul, že kurz dokončil asi tisíc študentov.

 

Záver

Po skončení, lektor napísal, aby sme ostali vzájomne v kontakte, že si vieme pomôcť pri práci s aplikáciami a tak. Po jeho príspevku môj LinkedIn profil nabral 500+ priateľov :).

Prístup lektorov bol vždy super. Bolo ich niekoľko, a tak vždy bol niekto online na pomoc, alebo ak išlo o vyhodnotenie aplikácie, odpoveď prišla do pár hodín. Výuka tiež bola úžasná. Hracie kocky, autíčka, kreslili slniečka…. 🙂

Celý čas silná motivácia, podpora, pomoc. Aj keď som robila chyby, niekedy nerozumela či angličtine alebo nejakej súčasti. Nikdy som sa necítila hlúpo alebo neschopná.

Po skončení Google Nanodegree Program mi google ponúkol pokračovať. Ďalšie štipendium. Lektor mi ale navrhol skúsiť chvíľu praxe, reálnu tvorbu aplikácie a potom do toho ísť. Že ak si neskúsim prax, pokračovanie bude pre mňa veľmi náročne. Určite sa vrátim, určite budem pokračovať až si spravím pár aplikácií pre seba.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.