Antivírus pre Android – 5 najlepších bezplatných aplikácií

Antivírus pre Android môže vyčistiť vírusy, trójske kone, škodlivé adresy URL , infikované SD karty a iné druhy škodlivého softvéru pre mobilné zariadenia. Tiež  dokáže ochrániť vaše súkromie pred  hrozbami, ako je spyware alebo nesprávne povolenia aplikácie.

Skutočne dobrá bezplatná antivírusová aplikácia nezaťažuje výkon zariadenia, čo môžete očakávať od takýchto nástrojov.  Ako je  napríklad nadmerné používanie pamäte RAM , nadmerná spotreba dát atď. Uvedené antivírusové aplikácie pre Android vynikajú s ohľadom na použiteľnosť,   požiadavkami na systém , používateľskými recenziami a sadou funkcií.

Antivírus pre Android – výber:

 

Avira Antivirus Security Free

Antivírusová aplikácia

Avira Antivirus Security Free

Antivírus pre Android Avira – Antivirus Security robí všetko, čo  antivírus robiť má.  Automaticky skenuje škodlivý softvér, kontroluje hrozby na zariadeniach s externým ukladacím zariadením, zobrazuje aké aplikácie majú prístup k osobným informáciám. A je veľmi jednoduchý na používanie.

Avira dokáže skenovať, aj keď sa odpojíte od internetu. Môžete si naplánovať kontrolu;  raz denne alebo každý deň. Ak to nestačí, môžete  skenovať manuálne. Ak napr. chcete preveriť či nemáte škodlivý softvér, ako je adware, riskware, ransomware a potenciálne nechcené programy.

Ak sa nájde hrozba, budete informovaný o type ohrozenia (rizikový softvér, PUP atď.). A tiež budete mať možnosť upozornenie ignorovať alebo odstrániť aplikáciu.

Avira Antivirus Security ponúka:

 • Aktualizované aplikácie sa znova skenujú po dokončení aktualizácie, aby sa zabezpečilo, že nové súbory nebudú infikované.
 • Môžete definovať, či sú súbory a / alebo aplikácie budú skontrolované.
 • Aplikácia môže byť nastavená tak, aby zobrazovala  upozornenia len pri nájdení hrozieb. Čo je  užitočné,pretože tak nie ste bombardovaní správou zakaždým, keď Avira vyhodnotí zariadenie, že je  poriadku.
 • K dispozícii je tiež anti-krádež nástroj, ktorý vám umožní nájsť  zariadenie na diaľku, alebo ho zamknúť prostredníctvom účtu Avira Connect .
 • Pri kontrole, ktoré aplikácie majú privilegovaný prístup k vašim informáciám ich rozdelí do  troch kategórií. Aplikácie s vysokým rizikom, stredným rizikom, alebo s nízkym rizikom.  Avšak vždy môžete zadať voľbu „dôverovať“ a upozornenie sa odstráni.
 • Časť  „aktivita“  zobrazuje históriu toho, čo Avira robí a čo nájde. Rozhranie je jednoduché, a hrozby sú označené červenou farbou.
 • Ochrana pred prebitím vám môže pripomenúť odpojenie zariadenia, keď je úplne nabité.
 • Ak chcete zabrániť tomu, aby sa k vám telefonovali určité telefónne čísla, môžete použiť funkciu čiernej listiny. Funguje s ľubovoľným zadávaným číslom, ale môžete tiež do čierneho zoznamu zadať aj súkromné volania.

Stiahnite si Avira Antivirus Security Free

Bezplatná verzia programu Avira Antivirus Security je veľmi podobná platenej verzii. Verzia pro neobsahuje reklamy, aktualizuje databázu každú hodinu a podporuje funkciu zabezpečeného prehliadania. Bezpečné prehladanie vám pomôže udržať bezpečnosť pri prehliadaní web stránok, sťahovanie súborov a nakupovanie online. Viac »

 

Security Master

Antivírusová aplikácia

Security Master

Antivírus pre Android Security Master (predtým známy ako CM Security) je populárna aplikácia, ktorá integruje antivírusový skener so sadou ďalších nástrojov. Aplikácia skontroluje vírusy, škodlivé reklamy, trójske kone, zraniteľné miesta, nástroje na hackovanie a ďalšie.

Nielen, že skontroluje všetky rôzne druhy škodlivého softvéru. Ale poskytuje aj rôzne nástroje na ochranu osobných údajov, bezpečnosti a výkonnosti, aby sa váš  telefón udržal v špičkovom stave.

 

Zoznam ďalších funkcií Security Master:

 • Automatické skenovanie škodlivého softvéru pri inštalácii aplikácií a automatické blokovanie  hrozieb.
 • Skenovanie škodlivého softvéru je možné vykonať kedykoľvek.
 • Môže vás pripojiť k internetu cez VPN, ktorá poskytuje každý deň 200 MB voľných dát.
 • Ochrana môže byť  nastavená tak, aby sa zapínala iba vtedy, keď používate aplikácie s bezpečnostnými rizikami.
 • Čistič pomáha vyčistiť úložisko a vyrovnávaciu pamäť od nepotrebných údajov  a nevyžiadaných súborov.
 • Obsahuje rôzne nástroje na ochranu súkromia, ako je heslo na otvorenie niektorých alebo všetkých aplikácií.
 • Vektorová samoobslužná voľba fotografuje každého, kto nesprávne zadá heslo.
 • Dokáže cenzurovať upozornenia pre jednotlivé aplikácie.
 • Nástroj na bezpečné prehliadanie umožňuje vymazať históriu prehliadania. (Iba pri použití zabudovaného prehliadača do programu Security Master.)
 • Aplikácia môže určiť teplotu telefónu a oznámiť, či je v poriadku. Poskytuje zoznam aplikácií, ktoré aktuálne využívajú systémové prostriedky, a umožňuje ich vypnúť, aby sa telefón ochladil.
 • Analyzátor spotreby energie ukazuje, ktoré aplikácie môžu byť v režime hibernácie, aby šetrili batériu. Dokonca odhaduje, koľko výdrže batérie ušetríte vypnutím týchto aplikácií.
 • Nástroj na zabezpečenie Wi-Fi  vypína aplikácie využívajúce najväčšiu šírku pásma. Tiež  testuje rýchlosť internetu a zabezpečenie siete. Rovnako  má možnosť zablokovať  telefónu  prístup k nezabezpečenej sieti. 
 • Má funkciu blokovania telefónnych čísel. Okrem čísla v zozname je možné blokovať aj súkromné volania.

Stiahnite si Security Master

Je nutné poznamenať, že  všetky tieto možnosti a schopnosti  Security Master sú  prístupné  klepnutím na jedno tlačidlo. Väčšina funkcií je na jedno, dve klepnutia a sú roztriedené do vlastných oblastí. Viac »

 

Bitdefender Antivirus Free

Antivírusová aplikácia

Bitdefender Antivirus Free

Spomenuté antivírusové programy sú plné funkcií a to je bod, kde sa aplikácia Bitdefender AV od onich líši.  Neobsahuje rozšírené nástroje a obsahuje skutočne  iba antivírusový nástroj.

Jediná manuálna vec, ktorú môžete s programom Bitdefender urobiť, je začať skenovanie a zvoliť, či sa má alebo nemá zahrnúť SD karta pri kontrole. 

Po skončení  skenovania budete automaticky chránení pred inštaláciami nových aplikácií. Budu zablokované predtým, než dokážu poškodiť. Ak sa nájde hrozba, dostanete upozornenie, a  aplikáciu môžete ľahko odinštalovať.

Antivírus pre Android Bitdefender  neuchováva vírusové podpisy. Namiesto toho používa službu „cloud-in- house na kontrolu najnovších bezpečnostných opatrení .

Stiahnite si Bitdefender Antivirus zdarma

Jedinou nevýhodou aplikácie Bitdefender Antivirus Free v porovnaní s aplikáciou Mobile Security & Antivirus (tiež od spoločnosti Bitdefender) je že nemá funkciu ochrany pred krádežou zariadenia.  . Viac »

 

TrustGo Antivirus & Mobile Security

Antivírus pre Android

TrustGo Antivirus & Mobile Security

Antivírus pre Android TrustGo skenuje zariadenie a kontroluje škodlivý softvér, ako sú trójske kone, spyware a vírusy.  Kontroluje bezpečnosť systému, zabezpečenie aplikácií a nastavenia ochrany osobných údajov.

Všetky tieto veci môžete skontrolovať  jedným kliknutím. Je tiež pomerne jednoduché určiť, ktoré aplikácie uchovávajú informácie o  osobných údajoch. Osobné údaje je potom možné ochrániť heslom pre konkrétne aplikácie.

Antivírus TrustGo kontroluje aj neoficiálne aplikácie, ktoré môžu ohroziť vašu identitu alebo ukradnúť citlivé informácie, napr. číslo platobnej karty.

 

Ďalšie funkcie zahrnuté v TrustGo:

 • Aplikácie a súbory sa skenujú v reálnom čase, keď sú inštalované a prevzaté.
 • Definície vírusov sa aktualizujú automaticky a dokonca si ich môžete stiahnúť iba vtedy, keď ste na Wi-Fi.
 • Keď sa zistí, že aplikácie alebo súbory nie sú škodlivé,  a môžete im dôverovať, nebudú v budúcnosti identifikované ako škodlivé.
 • Zálohuje a obnovte kontakty, správy alebo protokoly hovorov.
 • Skontroluje, ktoré aplikácie majú prístup k vášmu telefónu, kontaktom, SMS, kalendárom, fotoaparátu, mikrofónu, umiestneniu, senzorom a úložisku…
 • Má nástroj na zobrazenie jednoduchého zoznamu nainštalovaných  aplikácií.  Niektoré je možné  odstrániť jedným klinutím.
 • Môžete na diaľku vymazávať údaje o telefóne, lokalizovať, budiť alebo zamknúť prostredníctvom webovej stránky TrustGo.
 • Nájdete neďaleké  Wi-Fi, siete a získate upozornenie, či máte spojenie s komerčnou alebo súkromnou sieťou.
 • Môžete si nastaviť emailové upozornenie , ak sa zmenť SIM karta, prípadne automaticky zamknúť telefón.
 • Memory Boost,  tlačidlo  okamžite ukonči aplikácie, ktoré spomaľujú telefón.

Stiahnite si TrustGo Antivirus & Mobile Security

TrustGo bohužiaľ obsahuje reklamy, ktoré sa zobrazia ihneď po úplnom skenovaní. Ide o daň za  aplikáciu zdarma. Môže to byť veľmi otravné . Šetrenie  batérie a čistič  nie sú v aplikácii skutočne zahrnuté, aj keď to tak pôsobí. Otvorením týchto možností sa zobrazí výzva na prevzatie samostatnej aplikácie. Viac »

 

AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free

Antivírus pre Android AVG AntiVirus  bola prvá antivírusova aplikácia v službe Google Play. Dosiahla 100 miliónov stiahnutí. Chráni zariadenie pred spywarom, nebezpečnými aplikáciami a nastaveniami, nežiaducimi volajúcimi, vírusmi a iným škodlivým softvérom a hrozbami.

Program AVG podporuje plánované kontroly, chráni pred škodlivými aplikáciami, dokáže skenovať súbory uložené na internom pamäťovom zariadení, upozorňuje  na aplikácie, ktoré hlásili ďalší používatelia AVG ako hrozbu, a môže zaobchádzať s potenciálne nežiaducimi programami ako škodlivý softvér.

AVG AntiVirus Free tiež chráni pri prehliadaní internetu v rôznych prehliadačoch, ako je napríklad natívny prehliadač Android, Chrome, Amazon Silk, Prehliadač lodí a ďalšie.

 

AVG obsahuje:

 • Ak máte root prístup, môžete povoliť bránu firewall AVG
 • Trezor fotografií môže skryť vybraté obrázky a chrániť vlastným prístupovým kódom, aby k nim nemohli pristupovať niektoré aplikácie
 • Program AVG dokáže vyčistiť niektoré nevyžiadané súbory vo vyrovnávacej pamäti, ktoré už nepotrebujete, aby ste uvoľnili miesto na disku
 • Test rýchlosti internetového pripojenia dokáže nájsť a vybrať najrýchlejšie pripojenie
 • Bezpečnostné hrozby možno nájsť skenovaním siete, ku ktorej ste pripojení, aby ste skontrolovali úroveň šifrovania a pevnosť hesla
 • Výkon zariadenia  môžete zvýšiť pomocou  vypnutia funkcií, ktoré sú spustené v pamäti
 • Ak dosiahnete 10%, 30% alebo 50% stavu batérie, môžete si nastaviť upozornenie. Môžete tiež nakonfigurovať funkciu úspory energie, ktorá vypne veci ako Bluetooth, automatickú synchronizáciu, automatický jas a Wi-Fi, ak je batéria slabá
 • Blokovanie hovorov môže zabrániť volajúcim nevyžiadanej pošty blokovaním všetkých skrytých a neznámych čísel. Umožňuje tiež zablokovať vlastné čísla a kontakty
 • Zistití aké oprávnenia  majú všetky vaše aplikácie, zaradili sa do vysokých, priemerných a nízkych povolení. Môžete napríklad zistiť, že niektorá aplikácia má prístup k vašim platobným informáciám
 • Definíciu vírusov možno nakonfigurovať tak, aby sa sťahovala iba ak ste pripojení cez Wi-Fi
 • Používatelia môžu diaľkovo uzamknúť svoje zariadenie prostredníctvom webového prehliadača, ktorý komunikuje s aplikáciou AVG. tiež podporované sú SMS príkazy, ktoré sa používajú na spustenie hovoru z vášho zariadenia, vymazanie údajov, siréna alebo zámok a ďalšie

Stiahnite si AVG AntiVirus Free

Najväčšou nevýhodou je, že je plný reklamy. Je takmer na každej obrazovke. A navyše ste vždy len jeden krok od inovácie na profesionálnu verziu.  Čo je frustrujúce, pri dlhodobejšom používaní.

Tiež je nepríjemné, keď antivírus pre Android AVG nájde riziká, ktoré nie sú v skutočnosti škodlivé. Napríklad po skenovaní vám  povie, že vo vašom telefóne je povolená možnosť „neznáme zdroje“. Toto nastavenie je nutné ak plánujete nainštalovať neoficiálnu aplikáciu. Tá  ale môže a nemusí byť hrozbou. Aktivácia neznamená, že ste napadnutý, alebo že máte infikované súbory.

Záloha aplikácie , fotoaparát  , zámok zariadenia , zámok app , a žiadne reklamy, sú podporované iba vo verzii Pro.  Tú si môžete kúpiť v rámci bezplatnej verzie.  Viac »

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.