Menštruačný kalendár – 5 najlepších aplikácií roka 2018 – ZDARMA

Menštruácia u zdravej ženy prichádza raz mesačne. Ale presný dátum, symptómy atď už nevieme dôsledne sledovať. Z toho dôvodu vzniklo množstvo aplikácií, ktoré si dali za ciel poskytnúť prehlad o menštruačnom cykle. 

Tieto aplikácie vám pomôžu dozvedieť sa viac o vašom tele a pomáhajú plánovať. Väčšina žien krváca každých 28 dní, ale bežné je aj krvácanie každých 21 až 40 dní.  Krvácanie prebieha od 3 do 8 dní, v priemerne však obvykle 5 dní. Najsilnejšie krvácanie je v 1 a 2 deň menštruácie. 

Sledovanie vášho menštruačného cyklu je užitočné z niekoľkých dôvodov. 

  • Môžete sa naučiť pozorovať príznaky, ako sú napríklad bolesti hlavy či výkyvy nálad
  • Ak nastane nejaká zmena, viete identifikovať od kedy, a môže to byť indikátor nejakých zdravotných problémov
  • Vďaka prehľadu v aplikácii viete presne kedy máte plodne a neplodné dni, a tak si môžete naplánovať tehotenstvo

 

Period Calendar

Patrí medzi najpopulárnejšie aplikácie nie len pretože má príjemné užívateľské rozhranie, ale ponúka aj kopec funkcií naviac. Okrem zaznamenávania menštruačnéhé cyklu, ponúka rozhranie pre záznam pohlavného styku, hlienu krčka maternice, hmotnosti, teploty, nálady atď.  

Taktiež ponúka záznam o užívaní antikoncepcie a má funkciu upozornia, vďaka čomu už nikdy na svoje lieky nezabudnete. 

 

Na stiahnutie :

 

 

Flo Period Tracker

Aplikácia využíva tzv. strojové učenie aby predvídala ďalšie krvácanie a ovuláciu. Okrem klasického menštruačného kalendára, kde si môžete zaznamenať aj to ako sa cítite, a posledný pohlavný styk dokáže aplikácia sledovať aj spánkový a pitný režim. 

Informačná tabuľka Insights vám pomôže dozvedieť sa viac o vašom tele a cykle ale tiež poskytuje personalizované zdravotné poznatky každý deň.

Na stiahnutie

 

Clue

Túto aplikáciu odporúča tím odborníkov zo skupiny  Obstetrics & Gynecology. V tomto časopise publikujú lekári, a odborníci z akadémie vied. Označili ju za najlepšiu aplikáciu na sledovanie menštruačného cyklu. 

Clue je postavená na vedeckom základe, a pomáha svojim uživateľkám identifikovať jedinečné vzorne v menštruačnom cykle. Okrem sledovania nálad, má aj sledovanie pohybu a ďalšie funkcie.

Aplikácia nepoužíva motýliky a kvietočky, nepoužíva ružovú farbu ani žiadne eufemizmy. A vývojári sa zaviazali, že takéto prvky ani nebudú používať. Pre výpočet používa jedinečný algoritmus, a čím viac údajov zadáte, tým presnejší výpočet je. 

Na stiahnutie

 

My Calendar

Je vhodná hlavne pre ženy, ktoré nemajú pravidelnú menštruáciu. Pomáha sa vyhnúť obave s počatia, a sleduje aj užívanie antikoncepcie. Pomocou aplikácie môžete sledovať pravidelnosti, resp. nepravidelnosti v menštruačnom cykle, spolu s ovuláciou a plodnými a neplodnými dňami. Aby vaše záznamy ostali súkromne, aplikáciu si môžete zaheslovať. 

 

Glow

Aplikácia je vhodná pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, alebo podstupujú liečbu neplodnosti, chystajú sa podstúpiť vnútromaternicové oplodnenie, alebo oplodnenie in vitro. 

Obsahuje kalkulačku, záznam o sexuálnej aktivite, menštruačný kalendár a dokáže vytvárať rôzne grafy plodnosti. Aplikácia má aj platené rozhranie, kde tak získate prístup k porovnaniam, prémiovým článkom, technickej podpore a súkromným správam. 

 

Na stiahnutie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.