Je rok 2018 rokom AltCoins? Bitcoin stráca svoju dominanciu, altcoins prosperuje.

[Colin Harper – preklad CoinCentral] Rok 2018 sa začal niesť v znamení alternatívnych hráčov na trhu (Altcoins). Po vianočnom údere (22.12) sa alternatívne digitálne meny viac menej zotavili rýchlo, kým  Bitcoin o svoju dominantnú  pozíciu na trhu musí bojovať oveľa viac.  

V roku 2018 prevládal na trhu iba dva krát a dosiahol maximálne 35,7%. Pre porovnanie, v roku 2017 sa jeho celkový podiel na trhu rovnal 85%, všetkých kryptomien. Najnižšiu zaznamenanú hodnotu mal v júni, čo bolo 37,6% a to bolo tiež obdobie, kedy stúpli kryptomeny ako  Ethereum a Litecoin. 

A stále expandujú. Keďže Bitcoin mútil vodu, niekoľko investorov premiestnilo svoje peniaze do iných kryptomien. Napríklad  Ripple ukradol Bitcoinu niekoľko investorov. 

 

Altcoins druhé miesto

Nedávno si   Ethereum držal druhé miesto ( Coin Market Cap ). Začal stúpať od   30. decembra. Na začiatku decembra predstavoval iba niečo okolo  3% podielu kryptomien na trhu.  Dnes je na úctyhodných  14,19%.

altcoins

Coin Market Cap

 

Ak by aj  Ripple nahradil Ethereum a dostal na sa jeho druhé miesto, stále bude Ethereum profitovať s poklesu Bitcoin.   Investovanie do kryptomien  je hra. Ripple a Ethereum na úrovni 94 miliárd dolárov a 88 miliard dolárov ubrali BitCone riadny kus. So svojimi 238 miliardami dolárov stratil 28% svojej pôvodnej hodnoty, a v prepočte ide o 333 miliárd dolárov k 17. decembru. Pre porovnanie, celková kapitalizácia Ripple vzrástla od toho istého dňa o 68% a  Ethereum  o 20%.

Je ešte priskoro hovoriť o tom, že rok 2018 bude rokom altcoins (alternatívnej meny).  Bitcoin na svojej dominancii stráca a dostáva sa pod hranicu 39%. Kým zvyšok trhu nasadil šprint, kráľovská kryptomna si ešte zaväzuje šnúrky.

Dá sa teda povedať, že aktuálny stav je náznakom toho, čo prinesie tento rok. A môžeme predpokladať, že sa v budúcnosti vybuduje trh, ktorý bude menej závislý o výkyve Bicnoine.

[This article is originally posted at Coincentral.com]

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.