Chceš byť blockchain developer ? Tie najlepšie online kurzy.

Delton Rhodes – preklad CoinCentral] Práca vývojára technológie blockchain sa stala veľmi atraktívnou. Ešte pred niekoľkými rokmi to bola iba teória, ktorá sa objavovala v doktorandských prácach o kryptografii. Dnes je blockchain realitou a online kurz vás môže naučiť ako na to. V tomto článku nájdete niektoré z najlepších blockchain kurzov a tiež sa dozviete ako začať s kariérou vývojára blockchain . 

 

Potrebujem predchádzajúcu skúsenosť s programovaním?

Je to asi prvá otázka ktorá vás napadne. Musíte mať už skúsenosti s programovaním? Odpoveď však nie je jednoduchá, pretože veľa záleží aj to vášho budúceho zamestnávateľa a jeho požiadaviek. Predošlé technické vedomosti, vám určite môžu byť nápomocné. Minimálne vám pomôžu porozumieť princípu. Napríklad Ethereum vytvoril úplne nový programovací jazyk Solidity. Na prvý pohľad pripomína JavaScript, ale pri podrobnejšom skúmaní zistíte, že je odlišný. To ale znamená aj to, že potrvá istý čas, než sa bude dostatok profesionálnych programátorov. 

 

Trh práce: čo je potrebné zvážiť? 

Rovnako ako pri každom programovacom jazyku je dôležité zvážiť potenciál rozvoja do budúcnosti. Neexistuje žiadny jednotný ani väčšinovo používaný kódovací jazyk. Preto je zváženie pri výbere na študentovi. Jednou z dobrých kritérií je zvážiť, na akej blokchain technológií chcete do budúcna pracovať. Ak si vyberiete Ethereum, tak je to rozhodne Solidity. Ale v každom projekte sa používa iný programovací jazyk. Skúste sa pozrieť aj na inzerciu, aký je dopyt, napríklad na stránkach ako crypto.jobs alebo cryptojobslist.com. Dá vám to predstavu načo sa sústrediť. 

blockchain praca

 

Výber najlepších kurzov, metóda učenia

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa začať učiť. Ak ste skúsenejší vývojár,  veľa podkladov vám poskytne Github. Nájdete tam niekoľko  open-source blockchain projektov. Ale ak nie ste zdatný v programovacích jazykoch a nepoznáte projekt Github, v takom prípade je asi lepší online kurz. 

Bez ohľadu na to, akú metódu učenia si vyberiete, musíte zohľadniť aj to, že sa technológia blockchain vyvíja veľmi rýchlo. Kód ktorý sa vyvinul a používal minulý mesiac, môže byť už dnes zastaraný. 

Ale dobrá správa je, že veľa projektov typu blockchain / kryptomena, používa  C ++, Golang atď. To znamená, že skúsený programátori v týchto jazykoch už nepotrebujú žiadny kurz ani dovzdelávanie. 

 

Kurzy blockchain

 

Na web stránke Udemy nájdete niekoľko kurzov, a ak máte šťastie aj v akciovej cene za 9,90 usd.  Kurzy trvajú od 3 a viac hodín, a najčastejšie sa zameriavajú na JavaScript, alebo Swift. Kurz Solidity, má 24 hodín a prebieha od základov technológie blockchain, cez šifrovanie až po inteligentné zmluvy a zhodnotením toho čo je dnes na trhu. A niekoľko kurzov ponúka aj Oxford. 

 

Kariéra

Pre tých, ktorý sa chcú začať učiť technológiu blockchain, je to dobrá aj zlá správa. Trh práce sa stáva čoraz viac konkurencie schopným. Podľa výskumu spoločnosti Indeed, ponuka uchádzačov o zamestnanie, ktorý sa zaujímajú o blockchain sa zvýšila spolu s dopytom zamestnávateľa.  Čo je z pohľadu zamestnávateľov dobrá vec. Pre zamestnancov je to výzva. 

Keď si vyberáte, ktorým smerom by ste sa radi zamerali, mali by ste si pozrieť aj trendy v danej oblasti. Napríklad na tomto grafe môžete vidieť, že celkový záujem o vývojárov iOS je v posledných rokoch dosť vysoký.  Ale taktiež je v tabuľke vidieť, že spoločnosti zamestnávajú na tieto pozície oveľa menej ľudí. 

 

V zásade dá sa takmer s istotou tvrdiť, že technológia blockchain bude stále viac populárnejšia. A tak bude stále viac pracovných ponúk. Ak sa nejaký vývojár dostane na vysokú profesionálnu úroveň, pravdepodobne ešte roky nebude mať problém nájsť si prácu. Ale tiež, dnes sa ešte nedá povedať, čo by mohlo tento vývoj spomaliť. Preto nie je dôvod váhať prečo sa nezačať učiť.

 

Záver

V súčastnosti ešte nie je veľa možnosti kurzov pre technológiu blockchain. Pred výberom zvážte niekoľko faktorov, ako je trh práce, budúce kariérne vyhliadky, možnosti dovzdelávania.  To všetko vám pomôže vybrať si tú najlepšiu technológiu, a nájsť si tu najlepšiu možnú prácu. 

[This article is originally posted at Coincentral.com]

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.