Bočný panel na blogu. Ako ho využiť?

Bočný panel na blogu (sidebar) môže byť naplnený všetkým, čo si len vyberiete. Existujú však položky, ktoré návštevníci očakávajú, že v tejto časti nájdu. Môžete túto časť využiť ako reklamný priestor, alebo na kontaktné údaje. Týchto 15 prvkov však nájdete najčastejšie a patria medzi najobľúbenejšie. 

 

Prepojenie na podstránku o mne

Bočný panel je skvelé miesto na predstavenie sa, kto ste. Návštevníci tak môžu rýchlo odhadnúť úroveň vašej odbornosti,  a váš záujem o tému. Môžete napísať krátke bio, ktoré bude pokračovať odkazom na  podstránku „O mne„. 

 

Fotografia

Ak chcete na svojom blogu pôsobiť ako odborník, fotografia môže skvele dokresliť vaše predstavenie. Fotografia vám taktiež pomôže vytvoriť si vzťah s čitateľom.  Je súčasťou prestavenia sa. 

 

Kontaktné údaje

Zahrnutie kontaktných informácií na bočnom paneli  je pre praktické, hlavne ak ponúkate nejakú formu spolupráce, reklamy, poradenstva. Zjednodušíte tak návštevníkovi aby vás kontaktoval. 

 

Blogroll

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete vložiť do bočného panelu, je blogroll. Blogroll pomáha propagovať váš blog prostredníctvom vytvárania si  siete s rovnako zmýšľajúcimi blogérmi.

 

Odkazy na  web stránky

Váš bočný panel ponúka mnoho spôsobov,  ako môžete propagovať svoje ďalšie web stránky, blogy  a iné online projekty. 

 

Zoznam kategórií

Je dôležité aby sa čitatelia vyznali v štruktúre vášho obsahu. Dokázali nájsť starší obsah, a orientovať sa v jednotlivých kategóriach. Preto je bočný panel dobré miesto, kde užívateľovi ponúknuť štruktúru a navigáciu stránky. 

 

Odkazy na archív podľa dátumu

Ďalší spôsob, ako čitateľom umožniť ľahko vyhľadať starý obsah na blogu, je prostredníctvom odkazov na archív (zvyčajne sa radí podľa mesiacov). Bočný panel je ideálne miesto.  

 

Najnovšie pridané články, odkazy

Zoznam najnovšie pridaných článkov, krátke zhrnutie, čím užívateľom umožníte pohodlne nájsť posledné príspevky, a zároveň udržíte si tak pozornosť čitateľov web stránky.

 

Nedávne komentáre, odkazy

Zviditeľnením najnovší komentárov podporíte diskusiu na blogu. Upozornite na to, čo sa aktuálne rieši medzi čitateľmi. 

 

Populárne príspevky, odkazy

Bočný panel je skvelé miesto na zobrazenie vašich najpopulárnejších článkov.  (ak majú napríklad vysokú návštevnosť, alebo veľa komentárov). Návštevníci budú zvedavý pozrieť sa nato, preto práve tieto príspevky patria medzi populárne. 

 

RSS

Dajte čítateľom možnosť prihlásiť sa na odber vášho blogu prostredníctvom RSS alebo emailov. RSS by mali mať prioritné miesto na bočnom panely. 

 

Vyhľadávanie

Uľahčite čitateľom vyhľadávanie starého obsahu pomocou okna s vyhšvyhľadávania kľúčových slov vložením vyhľadávacieho poľa do bočného panela.

 

Reklama

Váš bočný panel môže obsahovať reklamu,  napríklad Google AdSense, priame odkazy, alebo rôzne banery. Netapetujte však blog reklamou, namiesto toho skúste využiť priestor efektívne s možnosťou zarobiť si. 

 

Donations

Tlačidlo Donations (prispejte, darujte)  nemusí priniesť veľký zisk, ale je pomerne bežné, že ho blogéri zariadia do svojho bočného panela. Integrovať tlačidlo je jednoduché, je to zdarma a vždy je nádej, že niekto prispeje. 

 

Odkazy na sociálne siete

Bočný panel môže byť miestom kde umiestnite odkazy a vaše sociálne siete. Napríklad Facebook, LinkedIn, Digg a ďalšie profily. Umožníte tak užívateľom nasledovať vás. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.