Chromium OS

Chromium OS je open-source projekt, ktorého cieľom je vybudovať operačný systém, ktorý poskytuje rýchle, jednoduché a bezpečnejšie počítačové zážitky pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času na webe.

Chromebooky predstavujú nový typ počítačov navrhnutý na zrýchlenie a zjednodušenie práce. Používajú systém Chrome OS, ktorý má ukladací priestor v cloude, predinštalované najlepšie aplikácie Google a viaceré úrovne zabezpečenia.

 

Chromium Os najčastejšie otázky.

Fungujú na Chromebooku programy ako Microsoft Office, Skype alebo iTunes?

Nie, ale namiesto niektorých programov, ktoré používate na ostatných počítačoch, môžete použiť iné aplikácie.

Majú Chromebooky diskovú mechaniku CD alebo DVD?

Chromebooky nemajú CD ani DVD mechaniku, ale pomocou prehrávača médií si môžete prehrať ľubovoľné hudobné či filmové súbory, ktoré majú kompatibilný formát. Tiež môžete prehrávať súbory z jednotky USB či SD karty.

Fungujú Chromebooky offline?

Áno. Keď nemáte pripojenie k internetu, môžete používať aplikácie pripravené na režim offline.

 

Na oficiálnej web stránke → odkaz sa nachádza kompletná dokumentácia Chromium OS.  Oproti chromium Os stoja operačná systémy ako Windows. Linux, Apple, Unix..ale iba chormium je maximálne prispôsobený pre prácu s internetom. 

Inštalácia nie je náročná. Pomocou doplnku v prehliadači Chrome sa vytvorí bootovací usb kľúč, alebo karta. Je nutné použiť zariadenie väčšie ako 4G. Botovanie prebieha asi 20 minúť. Potom stačí reštartovať PC (musí byť nastavenie botovanie s USB) a ďalšia inštalácia má iba pár krokov. Pre jeho používanie je nutné prihlásiť sa do svojho Google účtu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.