Čierne vody Deep web

Na tomto blogu som venovala už niekoľko článkov o deep webe. Tzv podhubie internetu skrýva v sebe všetko možné. Najnechutnejšie a najzvrátenejšie mi príde detské porno. Dvíha to žalúdok. A nevyhnete sa tomu pri surfovaní. Ak dospelá žena, má sex hoci ako a s hocičím. Je to stále dospelý človek. Ale súlož s 3 ročným dieťatkom, je niečo naozaj nechutné. 

Vraždy, znásilnenia, mučenie ako detí tak dospelých. (Ak ste videli Srbski Film, nájdete tam veľa podobných videí. A mnohé reálne. Zvážte však aj fakt, že tento film bol označený ako poškodzujúci psychiku. Vo viacerých krajinách je zakázaný.) Predaj drog, zbraní, ukradnutých čísel kreditných kariet, predaj hesiel do sociálnych sieti. 

Na web stránke v preklade – kreditné karty od hlupákov,  si stačí vybrať lokalitu, platnosť karty, a cenu ktorú by ste radi investovali. Uprednostňuje sa platba v bitcoine, ale je možné platiť aj dolárom. 

Môžete si objednať aj služby hackovania.

 

Má teda aj svoje nesporné mínus. Na strane druhej, bežne na internete nenájdete slobodnú diskusiu o Americkej vláde, praktikách facebook, zákulisné informácie s prostredia naozaj veľkých spoločností. Diskusia je naozaj slobodná. Bez vyhadzovania s výsledku vyhľadávania – ako to spraví google, ak sa americkej vláde niečo nehodí. 

Anonymous

Nie je stabilná skupina ľudí. Napíšete svoju myšlienku, dôvod prečo vás nejaká organizácia či spoločnosť hnevá a ak nájdete priaznivcov, ide sa na to.  Vhodné je používať šifrovanú PGP komunikáciu, a email si taktiež vytvoriť niekde na deep webe. Rozhodne to nie je miesto, kde by ste chceli  akokoľvek poodhaliť svoju totožnosť. Tiež preto, že niektoré skupiny sú občas odhalené. Na tejto web stránke sa predávali prevažne drogy. 

 

Na darknet sa neviete pohybovať ako pomocou google. Vyhľadávanie je dosť slabé, a rýchlosť načítania web stránok, často krát pripomína ISDN modemy 90 rokov. Iba ak tam strávite dostatok času, nájdete si nakoniec to čo vás zaujíma.

Okrem Anglicky hovoriacich užívateľoch, sa objavuje najčastejšie Ruská, Talianská, Poľská a Čínska komunita. Ak ak chcete niečo vedieť o hackovaní, kto to vie lepšie ako Rusi? 🙂 Tiež ak viete, akým spôsobom sa niečo dá , viete sa aj chrániť. 🙂 Baví ma čítať si o tom, čítať konšpiračné teórie , názory ľudí, ktoré by sa bežne na internete jednoducho neobjavili. 

Nemali by ste však od Deep webu očakávať zázrak. Ak je na internete veľa podvodov, na deep webe ich je niekoľkonásobne viac. A chránite sa iba vy sami. Ak ide o odhalenie identity, podvodný predaj, stiahnutie vírusu, napadnutie vášho Pc. Ste v tom sami! Aj keď je pomerne jednoduché dostať sa na deep web, nemal by s jeho používaním začínať menej skúsený používateľ internetu. 

 

Na záver môžem iba dodať, že než som začala používať deep web, moja myseľ si nevedela ani predstaviť ako rôzne sa dá ubližovať deťom. A nedokážem pojať to, že je to pre niekoho vzrušujúce. (Priala by som si aby mi to niekto vymazal s pamäte.) Na strane druhej páči sa mi, že existuje niečo ako deep web. Osobne žiadne dnešné médium nepovažujem za nezávislé, a možno je deep web posledný kúsok slobody, ktoré dnes ľudstvo ešte má. 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.