Čo je Animoji? Definícia

Animoji sú animované emoji, smajlíky, ktoré boli vytvorené spoločnosťou Apple. Všetci milujú emoji.  Emoji  občas nie sú dosť osobné, výrečné. Preto Apple prichádza s novým modelom vyjadrenia – animovaným smajlíkom. 

 

Čo je Animoji?

Animoji je nová funkcia predstavená spoločnosťou Apple, ktorá premieňa niektoré z klasických emotikonov na krátke a prispôsobené animácie. Obzvlášť pôsobivé je to, že to nie sú iba animácie. V skutočnosti skenujú váš výraz tváre a premenia ho  na animovaný emoji. Animovaný emotikon tak vyjadruje vaše správanie aj náladu. Ak sa zamračíte, váš animovaný smajlík tiež.  Ak hýbete hlavou, zatvoríte oči, smejete sa – to isté spraví aj animovaný emoji.

Najlepšie je že, môžete nahrávať krátke hlasové správy  a vďaka skenovaniu tváre a mimickému vyjadreniu sa,  Animoji až neuveriteľne realisticky zopakuje váš výraz tváre, a hlasový prejav . Hlasy, ktoré používa, zodpovedajú zvolenému emotikonu, ak si napríklad vyberiete mimozemšťana, váš hlas bude znieť „mimozemsky“.

 

Môžete prevádzať akékoľvek Emoji na animované emoji?

Nie. Bolo by to úžasné, ale aktuálne existuje iba týchto 12 emoji, ktoré možno použiť:

Alien, Fox face, Pile of Poo, Cat face, Monkey face, Rabbit face, Chicken, Panda face, Robot face, Dog face, Pig face, Unicorn face

 

Animoji 

 

Čo potrebujete na vytvorenie animovaného emotikonu?

  • iPhone X – vlajková loď modelu iPhone X s podporou Face ID  – zabudovaný systém rozpoznávania tváre.  Tento systém slúži na odomknutie telefónu a autorizáciu transakcií spoločnosti Apple Pay . Rovnaké senzory mapujú vašu tvár a zachytávajú vaše výrazy pre animáciu emotikonu.
  • iOS 11 s nainštalovanou aplikáciou Animoji iMessage – Animovaný emoji funguje iba na systémoch iOS 11 a novších . Nie sú automatický zabudované do  OS alebo iMessage.
  • iMessage account- Animoji je možné zasielať len prostredníctvom iMessage, ale nie v iných textových aplikáciach.

Animované emoji fungujú iba na zariadeniach so systémom iOS 11 a vyšším. Každé zariadenie, ktoré je schopné spustiť  iOS 11 alebo vyššiu verziu, môže zobrazovať animovaného smajlíka, teda nie len nielen iPhone X.

 

Ako vytvoríte Animoji?

Ak máte iPhone X, vytvoriť animovaný emotikon je veľmi jednoduché. 

  1. Otvorte  Správy .
  2. Otvorte a Animoji iMessage .
  3. Vyberte charakter pre svoju správu.
  4. Klepnite na tlačidlo záznamu a rozprávajte. Váš hlas a výrazy tváre počas hovoru budú zachytené a zmapované na Animoji.
  5. Odosiela sa ako akákoľvek iná správa.

Animoji

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.