Čo je Bitmoji? Vytvor si vlastný avatar pre Facebook

Pravdepodobne aj vy trávite  čas na Facebooku, Slack, Snapchat, Gmail, alebo ďalších aplikáciach a službách. V takom prípade môže byť bitmoji zaujímavým oživením vašich sprav.

 

Bitmoji

Bitstrips

Bitmoji je produkt od spoločnosti Bitstrips, ktorá bola pôvodne známa tým, že používateľom umožnila vytvárať  si vlastné komiksy pomocou osobného karikatúrneho avataru. 

Základnou myšlienkou je vytvoriť si karikatúrnu verziu seba, ktorú môžete vložiť do rôznych webových služieb, od Snapchatu po Gmail ale aj ďalších. Bitmoji tak prináša zábavu do  komunikácie.

Aplikácia používa slogan „Vaše osobné emoji“.  Môžete si vytvoriť roztomilú, prekvapivo presnú digitálnu verziu samého seba.  V ponuke je  veľa rôznych verzií  avataru – s rôznymi titulkami, emóciami a doplnkami. Aplikácia ponúka aj témy ako  Game of Thrones,  Night’s Watch, „You Know Nothing „.  Obsahuje naozaj veľa  možností.

Zoznam niektorých aplikácií a služieb, ktoré ponúkajú integráciu so službou Bitmoji:

  • Facebook
  • Facebook Messenger
  • Gmail
  • Snapchat
  • Slack
  • Text

 

Začíname s Bitmoji

V aplikácií Snapchat môžete postrehnúť možnosť vytvoriť si avatar priamo v aplikácii, ale v každom prípade musíte začať stiahnutím aplikácie. Aplikácia je dostupná pre Android ale aj iPhone . V prípade os Android musíte používať minimálne verziu Android 4.1 a vyššiu. Pre staršie verzie androidu, nie je aplikácia dostupná. U iPhone musí byť operačný systém iOS 9.0 alebo vyšší, aby bola aplikácia kompatibilná.

Bitmoji môžete používať aj v  prehliadači Google Chrome – bitmoji si ale musíte pridať ako rozšírenie. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, je zdarma. Po stiahnutí aplikácie Bitmoji je nutné  vytvoriť si účet. Na výber je registrácia prostredníctvom e-mailu alebo  Snapchat. 

Po zaregistrovaní  a prihlásení sa prichádza zábava časť. Vytvorenie si avatara. Na výber máte z dvoch typov: 

  • Bitmoji štýl (ktorý vyzerá trochu modernejšie, má menej možností prispôsobenia)
  • alebo štýl Bitstrips

Prejdete niekoľkými obrazovkami, prispôsobovaním avatara. Vyberáte si účes, farbu očí, tvar nosa … Vždy sa môžete vrátiť späť, ak sa vám niečo nepáči, alebo aj neskôr všetko zmeniť. 

bitmoji

Klávesnica Bitmoji

Akonáhle ste spokojný s avatrom, ktorého ste si vytvorili, musíte si nastaviť klávesnicu bitmoji, aby ste mohli váš obrázok vkladať do správ. Bittrips poskytuje návod ako na to:  iOS  ,  Android.

Ak si chcete aktivovať klávesnicu v iOS, musíte kliknúť na ikonu zemegule, kde sa vám zobrazia možnosti nastavenia klávesnice. V os  Android je to malá ikona klávesnice v dolnom rohu obrazovky, ktorá vám zobrazí možnosti vstupu. 

 

Prispôsobenie avatara

Jedným z úžasných vecí v aplikácií sú možnosti prispôsobenia avatara. Môžete si napríklad zmeniť oblečenie  v sekcií  „Dress Your Avatar“  kde objavíte naozaj veľa možností. (Napríklad oblečenie súvisiace s prácou – od šéfkuchára po hasiča.) A keďže ide o produkt, ktorý vlastní spoločnosť Snapchat, môžete očakávať, že niektoré známe značky spolupracovali pri vývoji a nájdete ich v aplikácií. 

Ak vás rozhranie omrzí a zatúžite po niečom viac, môžete si zakúpiť platené balíčky. Napr.: balíček obsahujúci  postavy z filmu „Inside Out“.  Väčšina platených balíčkov stojí 0,99 usd, ale ceny  môžu byť rôzne.

bitmoji

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.