Čo je Black Hat Seo?

Väčšina ľudí, ktorí vytvárajú, alebo vlastnia web stránky sa sústredia aj na to, aby sa ich stránky zobrazovali vo vyhľadávačoch. Web stránky, ktoré  dávajú používateľom relevantný a ľahko vyhľadateľný obsah spĺňajúci špecifické potreby sa zobrazujú na dobrých pozíciách. Tento postup je známy ako optimalizácia pre vyhľadávače. Existujú však techniky optimalizácie, ktoré môžu urobiť viac škody, než osohu, a týmto Black Hat Seo technikám by ste sa mali vyhnúť.

 

Optimalizácia pre vyhľadávače  je zvyčajne definovaná ako technika/postup, ktorý sa aplikuje na web stránke (prípadne aj mimo nej) a cieľom na získanie návštevnosti prostredníctvom výsledkov vyhľadávania. V prípade porušenia istých zásad, ide o tzv. Black Hat Seo a táto technika zvyčajne obsahuje jednu, alebo viac z nasledujúcich vlastností:

  • porušuje pravidlá a predpisy pre vyhľadávače
  • vytvára zlé užívateľské skúsenosti kvôli Blak Hat Seo technikám
  • neeticky predhadzuje obsah, iným vizuálnym, alebo neviditeľným spôsobom vyhľadávacím nástrojom 

Veľa z toho, čo je dnes známe ako Black Hat Seo, bolo niekedy bežnou metódou optimalizácie. Tieto techniky sa ale v priebehu času ukázali ako negatívne pre relevanciu výsledkov vyhľadávania. Preto sa od nich upustilo.  

Black Hat Seo skutočne prinesie krátkodobé výsledky. Ale skôr, alebo neskôr sú tieto web stránky penalizované vyhľadávacími nástrojmi, čo môže výrazne ovplyvniť návštevnosť web stránky a jej pozície vo výsledkoch vyhľadávania. Tento druh optimalizácie je krátkozraký a v konečnom dôsledku prináša viac problémov ako úžitku.

Poznámka: Niekoľkokrát som riešila penalizovanú web stránku. Komunikácia s Google prebehla rýchlo, web stránka bola aj manuálne kontrolovaná, ale než sa začala zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania tak, aby to malo význam pre web stránku,  trvalo to u jednej 3 mesiace u ďalšej pol roka. 

 

Vyhýbajte sa Black Hat Seo technikám

Preplnenie kľúčovými slovami:  Príliš veľa kľúčových slov na web stránke ma nakoniec za následok penalizovanie web stránky. Umiestnite kľúčové slová a frázy správnym spôsobom v rozumnom pomere k ostatnému  textu.

Neviditeľný text: Celý zoznam kľúčových slov bielym textom na bielom pozadí je to dobrý spôsob ako dosiahnuť penalizáciu čo najkratšom čase. 

Doorway pages: Ide o „falošnú“ podstránku, ktorú používateľ nikdy neuvidí. Je určená len pre vyhľadávacie roboty a snaží sa tým získať vyššie pozície vo výsledku vyhľadávania pre web stránku. 

Akákoľvek neetická technika je nakoniec vyhľadávacími robotmi vždy odhalená a končí to penalizáciou web stránky. Je málo pravdepodobné, že vás napadne niečo, čo už nenapadlo stovky programátorov, ktorí sa podieľajú na vývoji a programovaní vyhľadávacích robotov a podarí sa vám oklamať desiatky robotov,  ktoré prichádzajú na vašu web stránku.  

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.