Čo je Blogroll?

Blogroll je zoznam odkazov na blogu, zvyčajne na bočnej strane web stránky. Sú umiestnené viditeľne na stránke, pretože majiteľ blogu, má záujem na tom, aby na nich upozorniť. Môžu mať aj podobu mriežky s obrázkom a upozorňovať na iný blog. Niektorí blogeri rozdelia svoj blogroll do kategórií. Napríklad, ak niekto píše o autách, môže svoj blogroll rozdeliť do kategórií, ktoré sa netýkajú tém na jeho blogu. Zoznam odkazov, môže byť rozdelený aj na základe osobných preferencií, a môže sa pravidelne aktualizovať. 

 

Blogroll etiketa

V blogosfére je nepísané pravidlo, že ak bloger umiestni na svoj blog odkaz na vás, mali by ste tiež odkázať na jeho blog.  Samozrejme, každý bloger  sleduje hlavne vlastné ciele v oblasti blogovania. Niekedy sa vám nemusí páčiť blog, ktorý na vás odkazuje a prepája sa s vami. 

Existuje veľa dôvodov, prečo sa môžete rozhodnúť nereagovať odkaz na blogroll. Ale je dobré dodržať blogersku etiketu a  aspoň preskúmať  blog, ktorý na  vás odkazuje, a až potom sa rozhodnúť, či chcete tento na tento blog odkazovať,  alebo nie. 

Ďalší vhodný spôsob je kontaktovať blogera, ktorý na vás odkazuje a poďakovať mu. Mali by ste tak urobiť hlavne vtedy, ak odkaz ktorý si umiestnil na vás, vám prináša nových návštevníkov, aj keď sa vám nepáči majiteľ blogu, alebo jeho obsah. 

Kontaktovať niekoho, a žiadať o súhlas či môžte pridať na svoj blogrol odkaz na jeho web je zbytočné. Vzhľadom k tomu, že web stránky sú verejné, k dispozícií na internete pre každého, a odkaz nebude určite nikomu prekážať. Tiež požadovať od iného blogera, aby si pridal odkaz na vás, pretože vy ste zaradili jeho blog, na svoj blogroll, nie je etické. Ak nejaký si vás nejaký bloger pridá na blogroll, rozhodne sa tak podľa vlastného uváženia, ale nemali by ste to vyžadovať. 

 

Blogroll a  návštevnosť na blogu

Blogrolls je skvelý spôsob ako zvyšovať návštevnosť na web stránke. S každým blogom, na ktorom je uvedený odkaz na váš blog, prichádza možnosť, že čitatelia tohto blogu kliknú na váš odkaz a navštívia vaše stránky. 

Blogrolly sú súčasťou  publicistiky a expozície v blogosfére. Navyše blogy na ktoré smeruje veľa odkazov sú zvyčajne zoradené vyššie vo výsledku vyhľadávania, čo môže priniesť ďalšiu návštevnosť na váš blog.

Ak používate blogroll, mali by ste odkazy pravidelne aktualizovať. Nemyslím tým, odstrániť svoje obľúbené odkazy a nahradiť ich novými, ale občas pridať nové, alebo zmeniť ich poradie. Ak užívatelia uvidia, že svoj zoznam aktualizujte budú mu venovať zvýšenú pozornosť, aby zistili , či ste neupozornili na niečo nové. 

 

Vytvorenie blogroll

Slovo „blogroll“ možno znie zložito, ale je to len zoznam odkazov na web stránky. Môžete si ho ľahko vytvoriť bez ohľadu na to, akú platformu na blogovanie používate. Ak napríklad používate službu Blogger, môžete pridať zoznam odkazov, alebo HTML / JavaScript  widget. Ak používate WordPress.com, v hlavnom menu máte časť odkazy. Pri inej stránke si môžete pomôcť HTML kódom.

blogroll

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.