Čo je Feedly? Definícia. Ako pracuje ?

Všetky RSS čítačky  sú vytvorené takmer rovnakým spôsobom. Zhromažďujú obsah, čo umožňuje rýchlo skenovať nadpisy článkov, alebo celý článok z rôznych zdrojov, a to všetko na jednom mieste.  Všetok obsah, o ktorý máte záujem,  je na jednom mieste, ľahko čitateľný a prehľadne usporiadaný.  Hlavná výhoda je, že už nemusíte prezerať web stránky zvlášť, či bol aktualizovaný obsah, stačí ak sa prihlásite na odber RSS kanálu. Podobne akoby ste si predplatili noviny.

 

Čo sa stalo s aplikáciou Google Reader?

FeedlyMožno ste počuli o službe Google Reader. Bola to jedena z najpopulárnejších RSS čítačiek jej podpora skončila 1. júla 2013. Spoločnosť Feedly prišla ako náhrada služby Google Reader a ponúka jednoduchý spôsob importovania všetkých informačných kanálov zo služby Google Reader do Feedly jedným kliknutím.  Proces je veľmi jednoduchý a interaktívny sprievodca vás ľahko navedie.  

 

Ako začať

Spustenie účtu Feedly je jednoduché – stačí sa zaregistrovať pomocou emailovej adresy.  Pre odber informačných kanálov,  si  musíte vytvoriť účet. Potom spustite prihlásenie na odber. Na bočnej strane sa nachádza ikona lupy. Kliknite a pridajte web stránku  vložením  URL adresy  alebo jednoduchým zadaním názvu blogu, napríklad „AlenaPage“.

Feedly  vám tiež ponúkne na výber  kategórie, ktoré môžete preskúmať a nájsť tak nové web stránky.  Aktualizácie z týchto stránok sa potom zobrazia na nástenke služby Feedly.

feedly

Nástenka

Feedly vám odteraz zobrazí osobnú domovskú stránku so všetkými vybranými kanálmi. Ak prejdete trochu nadol, objavia sa  ďalšie stránky, na ktorých odber ste sa prihlásili. Na vrchu sa vždy zobrazuje najnovší, aktuálny obsah. Informačné kanály si môžete usporiadať  napr. podľa témy. Odteraz si všetky svoje odbery môžete čítať naraz na jednom mieste.  Alebo si môžete prepínať záložky na pomocou ľavej bočnej lišty a  odbery sa zobrazia samostatne. 

 

Organizovanie 

Spôsob, akým zoradíte svoje kategórie v navigačnom paneli, definuje poradie, v ktorom sa kategórie zobrazujú v  sekcii. Ak chcete, aby sa články usporiadali tak, aby odrážali poradie vašich záujmov, prejdite na svoju stránku s podstránkami, presuňte ich a znova načítajte. Môžete tiež usporiadať svoje Feedly kliknutím na odkaz organizovať v ľavom hornom rohu; tu môžete presunúť kategórie do ľubovoľného poradia, ako aj upravovať názvy kategórií, mazať kategórie, alebo upravovať a mazať jednotlivé kanály.

 

Sociálne siete

Ak kliknete na ľubovoľnú web stránku, máte viacero možností: môžete ho nechať neprečítaný a pozrieť si ho v iný deň, alebo si prečítať celý článok v čítačke Feedly, zdieľať ho prostredníctvom emailu alebo zdieľať ho prostredníctvom sociálnych sietí.

 

Aplikácia Feedly

Spoločnosť Feedly má tiež aplikáciu, takže si svoj obsah môžete prečítať kdekoľvek. Nastavenia sa  synchronizujú medzi zariadeniami, takže ak niečo nastavíte v Pc, nastavenie sa prenesie aj do aplikácie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...