Čo je Google Voice?

Google Voice je služba, ktorá vám umožní vyžiadať si od Google  telefónne číslo a používať ho ako kontaktné mobilné číslo na vás. Google Voice umožňuje zobrazovať telefónne hovory, blokovať telefónne čísla, má hlasovú schránku – takmer všetko čo je bežné.

Ak vám niekto zanechá hlasovú správu,  Google prepíše znenie správy a môže vám ju zaslať ako e-mail alebo textovú správu, a oznámiť vám tak hovor. Stále potrebujete bežný telefón a  vo väčšine prípadov aj bežné telefónne číslo. Výnimkou je projekt Project Fi spoločnosti Google , kde sa vaše číslo služby Google Voice stáva bežným číslom. 

 

Náklady

Vytvorenie účtu je  zdarma. Jediné, čo spoločnosť Google účtuje, je uskutočnenie medzinárodných hovorov, alebo prepnutie telefónneho čísla služby po vytvorení účtu. Váš operátor vám však môže v závislosti od vašej zmluvy účtovať poplatky za minúty, za prijímanie hovorov alebo prístup k údajom.

 

Získanie účtu

Registráciou  tu .

Google Voice

 

Výber čísla v službe google voice

Služba Google Voice vám umožňuje vybrať si vlastné telefónne číslo z dostupného zoznamu. Pri výbere myslite na to, že zmena čísla je spoplatnená. Niektorý operátori umožňujú používať bežné číslo, ako číslo služby Voice, aby ste nemuseli mať dve telefónne čísla. Avšak používaním iba tel. čísla google stratíte niekoľko funkcií. 

 

Overenie čísla

Po výbere čísla budete musieť prejsť jeho overením. Google vám nedovolí používať službu  bez toho, aby ste nemali overené aspoň jedno  telefónne číslo.

 

Aplikácia

Spoločnosť Google ponúka aj aplikáciu   pre os  Android. Tá umožňuje používať;  vizuálnu hlasovú poštu a odchádzajúce hovory. To znamená, že každý vidí iba Google Voice  ID ako číslo volajúceho, namiesto bežného tel. čísla.

 

Presmerovanie hovorov

Svoje hovory môžete presmerovať na  viacero čísel súčasne. Tiež si môžete nastaviť presmerovanie na  čísla tak,  aby zvonili iba v určitom čase dňa. Napr.  vaše pracovné číslo zazvoní počas pracovných dní, ale domáce číslo bude zvoniť iba cez víkendy.

 

Telefonovanie

Hovor môžete uskutočniť prostredníctvom svojho účtu Google Voice pomocou web stránky. Aplikáciu Google Voice môžete použiť aj na priame telefonické vytáčanie.

 

Hlasová schránka

Prichádzajúci hovor v službe môžete prijať alebo zamietnuť odoslaním do hlasovej schránky. Nový volajúci budú vyzvaný, aby uviedli svoje meno a až potom sa môže rozhodnúť či hovor zodvihnúť. Môže tiež nastaviť čísla ktoré ihneď skončia v hlasovej schránke.  V hlasovej schránke si môžete nastaviť svoj vlastný pozdrav. Hlasová správa sa automaticky prepíše na text. Neskôr si správu môžete opakovane prehrať. 

 

Medzinárodné volania

Hovory Google Voice môžete presmerovať iba na čísla v USA. Na vytáčanie medzinárodných hovorov môžete použiť službu international calls. K tomu je nutné dokúpiť si  kredit prostredníctvom spoločnosti Google . Potom môžete pomocou mobilnej aplikácie  alebo web stránky uskutočniť hovor. 

Smutná správa je, že služba Google Voice  nie je na Slovensku poskytovaná a pravdepodobne v blízkej budúcnosti ani nebude. Ale máme k dispozícií niekoľko aplikácií, kde môžete telefonovať zdarma

Môže sa Vám ešte páčiť...