Najjednoduchší spôsob, ako pridať tlačidlo Donation PayPal na blog

Pravdepodobne ste si na rôznych web stránkach všimli tlačidlo prispejte – Donation PayPal. Niekedy je označené textom „Darujte“ inokedy má sprievodný text „Pozvi ma na kávu“. Vzhľad aj výzva sa môžu líšiť, účel je ale rovnaký. Blogger, web stránka žiada čitateľov, aby prispeli na projekt symbolickou sumou.  

Náklady na blogovanie

Aj keď je pomerne jednoduché vytvoriť si osobný blog s nízkymi nákladmi, pravidelná údržba a správa vyžaduje svoj čas a náklady.  Či už sú to náklady na registráciu domény, hostingu, alebo nejaké ďalšie u tretích strán, stále sa nejaké objavia. 

 

Donation PayPal

Donation PayPalPostup je jednoduchý. Stačí si vytvoriť účet na PayPal a postupovať podľa jednoduchých pokynov na stránke. PayPal Donations vám poskytne kód, ktorý bude prepojený s vaším účtom na  PayPal.

Tento kód skopírujte a vložíte do blogu.  (Väčšina blogérov ho umiestni na bočný panel blogu, a tak  sa zobrazí na čo najväčšom počte podstránok). Po vložení kódu  sa automaticky začne zobrazovať okno Donation. Po kliknutí na toto „tlačidlo“ sa užívateľ dostane na vašu stránku darcovstva na PayPal. Bez ohľadu na výšku daru/príspevku, suma bude pripísaná priamo na bankový účet, ktorý ste vybrali počas procesu registrácie. 

Ak váš blog beží na WordPress, môžete tlačidlo PayPal  pridať jednoduchým spôsobom pomocou doplnku. Rovnako ako vyššie uvedený postup,  pridá do bočného panela vašej stránky, „tlačidlo“ s textom a možnosťou ďalších nastavení. 

Proces darovania prostredníctvom služby PayPal je pre spoznorov jednoduchý. Navigácia je intuitívna a obdarovanému tiež poskytuje usporiadaný prehľad príspevkov.  Nastavenie služby PayPal  nevyžaduje počiatočné náklady.  PayPal si ale  účtuje malý poplatok s každej darovanej čiastky. 

Ako osobný fundraiser (fandrajzr – je človek, ktorý sa zaoberá fundraisingom, teda aktivitou, ktorej výsledkom je získavanie spravidla finančných prostriedkov) by ste nemali očakávať, že dostanete veľa peňazí. Ak by ste však získali väčší obnos, mali by ste zohľadniť legislatívu SR, pretože nad istú čiastku máte povinnosť odviesť daň.  Je dôležité akceptovať skutočnosť, že Donation PayPal pravdepodobne neprinesie veľký príjem, ale postup je pomerne jednoduchý, spustenie nenáročné a všetko hotové za pár minút, tak prečo váhať. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.