10 vecí ktoré ste o DuckDuckGo nevedeli

DuckDuckGo   je vyhľadávač, ktorý ponúka niekoľko užitočných funkcií doplnkov a skratiek, pri ktorých dostanete okamžitú odpoveď. V tomto článku nájdete 10 najzaujímavejších funkcií vyhľadávača. Môžete tak objaviť  funkciu časovača, alebo spôsob ako vyhľadať  film s Chuckom Norrisom.

 

1.) Čo je DuckDuckGo?

DuckDuckGo je vyhľadávací nástroj, ktorý ponúka efektívne, rýchle a relevantné výsledky a je obzvlášť zaujímavý, ak chcete sledovať, ako sa o vás vo svete online zhromažďujú informácie. Tento vyhľadávač však ponúka aj  niekoľko zaujímavých  funkcií. Napr.:

  • Výsledky vyhľadávania nie sú stránkované, a tak je vyhľadávanie aj práca s web stránkou je rýchla.
  • Favicons (malé obrázky, ktoré sa zobrazujú v stavovom riadku,  vedľa URL adresy) sa zobrazujú vedľa výsledkov vyhľadávania, čo vám uľahčí okamžité rozpoznávanie vašich obľúbených web stránok. 
  • Okamžité odpovede nazývané „zero-click info„, zobrazte vykreslené červeným obrysom v hornej časti výsledkov v závislosti od vášho vyhľadávacieho dopytu.

Vyhľadávač umožňuje  vyhľadávať na ľubovoľnej lokalite buď pomocou rozbaľovacej ponuky vedľa hlavného vyhľadávacieho poľa, alebo pomocou zanku „!“). DuckDuckGo ponúka stovky klávesových skratiek

 

2.) Stopky

Stačí zadať do vyhľadávacieho poľa „Stopwatch“ a nad výsledkami vyhľadávania sa vám objavia stopky. Je to rýchly spôsob ak potrebuje merať čas. 

 

3.) Rýchla definícia

Stačí zadať slovo a za ním „definition“ a objaví sa vám definícia nad výsledkami vyhľadávania.

 

4.) Nájdite informácie o vašom obľúbenom filme

Stačí ak zadáte napríklad „movies with Chuck Norris“ a zobrazia sa vám výsledky filmov, pre vyhľadávanie stačí zadať meno herca, režiséra…a viete si tak rýchlo vyhľadať podrobnosti ktoré vás zaujímajú.

 

5.) Predpoveď počasia

Ak napíšete „bratislava weather“ nad výsledkami vyhľadávania sa vám zobrazí okno kde sú správy o aktuálnom počasí. 

 

6.) Vyhľadajte svoju obľúbenú hudbu

DuckDuckGo umožňuje  vyhľadávanie v službe SoundCloud, (online streamingová  hudobná služba) , a to pre prakticky takmer každého hudobného umelca. Zadajte názov kapely, speváka a za ním  „soundcloud“, napríklad „madonna soundcloud“ a môžete začať počúvať.

 

7.) Vyhľadávanie receptov

Zadajte svoju obľúbenú potravinu a vyhľadajte si recept, napríklad „Christmas recipes„, nad výsledkami vyhľadávania sa vám objavia recepty, spolu s hodnotením od užívateľov.

 

8.) Konvertovanie

Potrebujete konvertovať palce na centimetre, míle na kilometre? Zadajte, čo chcete konvertovať a DuckDuckGo to automaticky vypočíta. Napríklad: „10 mil to km“.

 

9.) Vyhľadávanie barov a reštaurácií

Bohužiaľ táto funkcia vám na Slovensku fungovať nebude, ale skúste si to až bude na dovolenke. Stačí napísať „restaurants near me“, „bars near me“ a vyhľadá podniky ktoré sú vám najbližšie , spolu s tým si môže pozrieť hodnotenie podniku, a otváracie hodiny. 

 

10.) Vyhľadávanie obrázkov

Je takmer zaručené, že pomocou tohto vyhľadávača nájdete viac zaujímavých obrázkov ako pomocou google. 

 

V čom je DuckDuckGo iný?

Na web stránke je uvedené:

Neukladáme vaše osobné informácie. Nikdy. Naša politika súkromia je jednoduchá: nezbierame ani nezdieľame žiadne z vašich osobných informácií.

Ak používate pravidelne Google a ste prihlásený na svojom gmail účte, Google sa snaží vybrať výsledky vyhľadávania vhodné pre vás. Zhodnotí vaše záujmy, históriu vyhľadávania, prepojene kontakty, lokalitu a ďalšie a ďalšie skutočnosti, ktoré  o vás nazhromaždil. Na základe nich, dostávate výsledok vyhľadávania. Tým sa ale môže stať , že nemusí byť objektívny, alebo vás nemusí uspokojiť.

DuckDuckGo nezhromažďuje informácie o vás, výsledok ktorý ponúkne „je rovnaký pre všetkých“ a tak pomocou tohoto vyhľadávača môžete objaviť doposiaľ netušené. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.