Facebook stalker , ako ho zastaviť?

Obťažuje vás facebook stalker? Nie je to príjemné ak vás niekto prenasleduje. Ale stáva sa to. Nemusíte však hneď mazať facebook účet aby ste sa stalkera zbavili. Namiesto toho môžete postupovať podľa návodu v článku. 

 

Facebook stalker

Vďaka nastaveniu facebook, môžete zabrániť tomu, aby stalker mohol vidieť váš profil, alebo vás znova kontaktovať. 

Pomocou nastavení ochrany osobných údajov – zablokujte profil.  – V nastaveniach ochrany osobných údajov zadáte meno stalkera a zablokujete ho. Váš profil už nebude môcť vidieť, prezerať a písať vám správy. 

facebook stalker

 

Blokovanie cez profil stalkera – Prejdite na profil stalkera , tam môže profil nie len zablokovať, ale aj nahlásiť. 

facebook stalker

 

Zablokujte sa vo výsledku vyhľadávania

Facebook stalker si môže vytvoriť nový falošný profil a znova vás vyhľadať. Preto je dobré ak sa zablokujete vo výsledku vyhľadávania. Rizikové sú aj profily cudzincov. Mená ako Alberto Lorenzo vás oslovia prevažne s „lámanou slovenčinou“ , najčastejšie ide o preklad pomocou google prekladača. Oslovia vás milo, veľa pochvál , lichôtky. Ich profil je často krát prázdny, bez osobných fotografií. (Viac v článku scammer). Samozrejme, ak je to cudzinec nemusí to byť hneď scammer, alebo stalker. Mala by vám ale zablikať kontrolka. 

 

Nedovoľte, aby váš profil na Facebook videli iný ľudia, ako vaši priatelia. 

Ochrana vášho súkromia je pre vás dôležitá, aj keď nemáte problém s prenasledovaním. Preto by váš profil a vaše príspevky mali vidieť iba vaši priatelia. Možno si poviete, že nemáte čo skrývať a na facebook nemáte nič zvláštne. Ak má ale niekto záujem vám uškodiť, každá informácia môže byť dobrá, od toho aký vtip vás rozosmeje až po informáciu akú knihu práve čítate. 

 

Zablokovaním profilu, zablokujete profil cez ktorý vás môže sledovať, ale stále k vám môže pristupovať cez iný profil, alebo si pozerať vašu nástenku , ako odhlásený užívateľ,  ak sú vaše príspevky nastavené ako verejné. (Viac v článku Facebook a ochrana osobných údajov. ) 

Je pomerne náročné zablokovať niekoho absolútne. Jednak preto, že veľa mien na svete je rovnakých, ale aj pre politiku facebook, ktorá sa snaží a motivuje vás k tomu, aby ste poskytli čo najviac možných osobných informácií. Facebook pokojne môže  spraviť aj to, že aktualizáciou rozhrania vymaže všetky vaše nastavenia.

A tak sa chránite hlavne vy sami. Nechcem vyznieť negatívne, ale ak sa vám také niečo stane, SR prakticky nemá ani zákony, polícia nespraví nič. Vám to bude odobrať životnú energiu a rovnováhu a žijeme v krajine kde sa  nemáte kam obrátiť. Facebook prakticky neposkytuje technickú podporu pre SR. Je úplne jedno čo povie Mark Zuckerberg, a ako vás bude facebook uisťovať o vašom bezpečí a o ochrane súkromia. Ak sa s takým to problémom stretnete, Zuckerberg vám pomáhať nebude 🙂 . 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.