Google News – všetko o službe google správ v skratke

Google News (Google správy) sú v podstate internetové noviny s článkami od 4 500 (platí v USA)  rôznych spravodajských zdrojov a všetkých vyhľadávacích funkcií spoločnosti Google. Služba Google news prešla mnohými zmenami v priebehu rokov, ale podstata ostala rovnaká. Ak chcete začať prejdite na stránku → news.google.comNie všetky webové stránky sú „spravodajské“ webové stránky, takže správy google a vyhľadávacie pole obmedzujú vyhľadávanie len na položky, ktoré spoločnosť Google klasifikuje ako „novinky“.

Top Stories sú uvedené v hornej časti stránky, alebo v bočnom menu. Posúvaním nadol sa odhaľujú ďalšie kategórie správ, ako napr. Svet, Obchod, Technológie, Šport, Zdravie…Mnohé z týchto návrhov sú založená na domnienkach, ktoré spoločnosť google vyhodnotí, pre užívateľa ako zaujímavé, ale tieto úryvky je možné si aj prispôsobiť. 

 

Google News – Dateline

Nástenka správ zobrazuje zdroj správ a dátum publikovania. To umožní nájsť najčerstvejší spravodajský článok.  Je to užitočné pre sledovanie aktuálneho diania. 

 

Google News – Summaries

Rovnako ako noviny ponuka časť hlavné správy na titulnej strane úvod k článku. Po kliknutí je užívateľ nasmerovaný na celý článok. Google správy poskytujú iba prvý odsek správy s miniaturov. 

 

Google News – Clustering

Služba zhromažďuje podobné články. Často krát noviny zverejnia nejaký článok ktorý naväzuje na iný, alebo napíšu podobný článok založený na inom článku.  Napríklad článok o svadbe nejakej celebrity, zoskupí ako podobné články. 

 

Personalizácia

Službu si môže užívateľ prispôsobiť mnohými spôsobmi. Lokalizácia krajiny, vzhľad rozbaľovacieho okna, zdroje, okruh sledovaných tém a špecifikovať zdroj. 

 

 Veľmi pohodlná na používanie je aj mobilná verzia, bohužiaľ dnes už nemá widget. 
 
Google News

Google News

Google News

Google News

Google News

Google News

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Služba google správy bola ako testovacia verzia spustená v roku 2002. Oficiálne uvedená bola však až v roku 2006.  Je funkčná v 35 jazykoch sveta. Pokrýva spravodajské články za posledných 30 dní. Zhromažďuje obsah viac ako 25 000 vydavateľov.  Úryvok článku obsahuje zhruba prvých 200 znakov. V prípade ak s v nastaveniach zvoli užívateľ aj konkrétne miesto, zobrazujú sa aj správy o počasí.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.