Google Street View – 10 najlepších miest ktoré sa oplatí navštíviť

Google street view nám dáva možnosť preskúmať miesta,  ktoré práve nevieme reálne navštíviť. S ničím iným ako počítačom a internetovým pripojením sa môžete pozrieť na niektoré s najkrajších a najodľahlejších miest na zemi, ktoré sú prístupné v službe Google street view.

Tu je 10 najzaujímavejších.  😉 

 

1.) Veľký bariérový útes, Austrália

odkaz → Great Barrier Reef

Ak ste nikdy nemali šancu na potápanie či šnorchlovanie v teplých vodách tropického ostrova, teraz máte šancu, prakticky bez toho aby ste sa namočili. Rozšírenie nástroja Google maps,  prinieslo Street View pod vodou, aby umožnili používateľom preskúmať korálové útesy najväčšieho bariérového útesu na svete, vrátane možnosti pozorovať rôzne druhy rýb , korytnačiek, koralov…
Google Street View

 

2.)Antarktída

odkaz → Antarctica

Iba veľmi málo ľudí môže povedať, že navštívili najstudenejšie miesto na planéte. Obrázky v Antarktíde boli prvý krát spustené v roku 2010 a neskôr boli aktualizované s ďalšími panoramatickými snímkami, ktoré zobrazujú niektoré z najdôležitejších lokalít kontinentu, ktoré sú označené prieskumníkmi. Môže si pozrieť priamo miesta Shackleton’s Hut  ako a získať predstavu o tom tejto nádhernej a studenej lokalite. 

Google Street View

 

3.) Amazonsky dažďový prales

odkaz → Amazon Rainforest

Pre tých z vás, ktorí nemajú príliž záujem o vlhkosť a početné komáre, či plazivý hmyz väčšiny tropických destinácií, v odľahlých hlbinách Južnej Ameriky v blízkosti rovníka, google street view vám dáva šancu navštíviť tieto miesta bez toho aby ste opustili svoj pohodlný gauč.

Spoločnosť google sa spojila s neziskovou nadáciou Sustainable Amazon , aby nám priniesla viac ako 50 km amazonskych lesov, dedín a pobrežných snímok. 

Google Street View

 

4.) Cambridge Bay, Kanada

odkaz → Cambridge Bay v Nunavut, Kanada

Z jedného konca krajiny na druhú, google street view vás môže odviesť do najsevernejších oblastí sveta. Pozrite si skvelé snímky, ktoré sú k dispozícií na prehľadávanie v severozápadnom Cambridge Bay of Nunavut.

Oblasť patrí medzi jedno najodľahlejších miest kam sa spoločnosť Google odvážila. Teraz môžete preskúmať ulice malej komunity a získať lepšie pocity z toho ako prebieha život v regióne. 

Google Street View

 

5.) Mayské zrúcaniny,  Mexiko

odkaz → Mayan Ruins in Mexico

Mexické ruiny Mayov sú atraktívnou turistickou atrakciou. Spoločnosť Google spolupracovala s mexickým národným inštitútom pre antropológiu a históriu, aby priniesla prehistorické zrúcaniny do street view. Pozrite s až 90 mies s úžasnými panoramatickými snímkami ako je  Chicken Itza, Teotihuacan a Monte Alban. 

Google Street View

 

6.) Iwami Silver Mine,  Japonsko

odkaz → Iwami Silver Mine

Dostávate šancu ísť hlboko do temných, strašidelných jaskýň Iwami Silver Mine v Okubo Shaft v Japonsku. Môžete sa prechádzať cez tento podivný, mokrý tunel bez toho, aby ste sa museli obávať , že sa stratíte alebo že sa  budete cítiť klaustrofóbne .

Táto baňa bola považovaná za najväčšiu japonskú históriu stavbu  a bola  prevádzkovaná takmer štyristo rokov od roku 1526.  Uzavretá je od  roku 1923.

Google Street View

 

7.) Kennedyho vesmírne stredisko, Spojené štáty

odkaz → NASA’s Kennedy Space Center in Florida, USA

Máte skúsenosť s tým aké je to byť raketový vedec? Google vás teraz prenesie priamo do Kennedycho versmírneho centra NASA na Floride a umožní pozrieť sa na niektoré zo zariadení, ku ktorým sa obyčajne dostanú len pracovníci a astronauti. 

Google Street View

 

8.) Hrad grófa Drakulu, Rumunsko

odkaz → Count Dracula’s Castle in Transylvania, Romania

Ďalšia strašidelná poloha. Tím google odcestoval do Rumunska a zabezpečil, aby bol hrad na mape. Historici sa domnievajú, že tento hrad je bol postavený v 14 storočí. Je umiestnený na hraniciach Sedmohradska a Valašska. Hrad však najviac preslávil Bram Stoker vo svojom slávnom románe Drakula. Preskúmajte tento ikonický hrad z domu a uvidíte, možno spozorujete aj nejakých upírov.  😉 .

Google Street View

 

9.) Kapské mesto, Severná Afrika

odkaz → Cape Town, South Africa

Kapské mesto je jedno z najkrajších miest na svete a spoločnosť Google sa postarala aby  vám bolo prístupné cez Street View. Využite  prehliadku niektorých nádherných vinohradníckych oblasti, stúpanie do Stolovej hory alebo sa pozrite na oceán. Obraz je obzvlášť živý  a môže  stačiť na to, aby vás presvedčil Kapské mesto v  budúcnosti navštíviť.

Google Street View

 

10.)Veľký kaňon, USA

odkaz → Grand Canyon, Arizona

Pre tento projekt musel tím služby Google Street View využívať prácu svojho trekkeru – akýsi nástroj pre batožinu, ktorý sa môže dostať hlboko do miest, kde ľudia nemôžu ísť, aby získali 360-stupňové obrázky potrebné na dokončenie mapového projektu . Grand Canyon je jedným z najznámejších pamiatok v Severnej Amerike a teraz ho môžete navštíviť odkiaľkoľvek na svete.

Google Street View


 

Google Street View

je vlastnosť a funkcia Google Maps a Google Earth, ktorá ponúka 360-stupňový panoramatický pohľad na ulice a umožňuje používateľom prehliadať si časti vybraných miest a ich okolitých metropolitných oblastí na úrovni terénu. Bola uvedená 25. mája 2007, v tom čase bolo k dispozícii 5 miest v USA. Postupne sa rozšírila na stovky amerických miest a predmestí a tiež na časti Francúzska a Talianska.

Google Street View zobrazuje fotografie, ktoré boli vytvorené fotoaparátom namontovanom na automobile, a je možné sa pohybovať pomocou klávesov alebo pomocou myši. Takto je možné prehliadať si fotografie v rôznych veľkostiach, v ľubovoľnom smere a z rôznych uhlov. Čiary, ktoré sú zobrazované pozdĺž ulíc, ukazujú smer ulice.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.