Konferencia EHF – Norimberg 2018 – Grant by google

V týchto dňoch som sa zúčastnila na konferencií Európskej Humanistickej Federácie v Norimbergu, kde som vystúpila s príspevkom ako získať a maximálne využiť sponzoring vo výške 120 tis dolárov od google. 

Na tomto blogu som sa už niekoľko krát venovala tejto téme. (Chceš 120 tisíc sponzoring?Minúť 120 tisíc  je naozaj fuška). Tento sponzoring som vybavila už pre 5 organizácií, ale neide  len o to príspevok vybaviť, dôležité je aj tento rozpočet efektívne minúť. A práve preto som svoje výsledky prezentovala v Norimbergu. 

 

Samozrejme postup nie je tajný, náročnejšia je časť vypísania žiadosti, pretože žiadosť sa schvaľuje manuálne. Teda nie automatom, ale reálnym človekom. Žiadosti zo Slovenska sa schvaľovali v USA , dnes ich už čiastočne schvaľuje Praha. Je to aj tým, že Google na Slovensku prakticky zastúpenie (vedenie) nemá. Sme priradený k Česku. 

Minulý rok táto dotácia bola poskytnutá 35 tisíc organizáciám v 54 krajinách sveta. Podmienky inzercie sú trochu odlišné oproti klasickým inzerentom a aj preto je náročnejšie rozpočet maximálne využiť. 

 

Best Practice Slovakia: 120 000 $ grant by google

sponzoring googlePrednáška trvala 30 minút a obsahovala stručný postup, ako o príspevok požiadať, na čo sa sústrediť pri nastavení reklamných kampaní, ako merať dosiahnutý výsledok. Súčasťou prednášky boli aj odprezentované výsledky kampane, občianskeho združenia Prometheus. 

Prednášky sa zúčastnili zástupcovia humanistických združení a organizácií s krajín ako je: Poľsko, Nemecko, Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Anglicko, Španielsko a ďalší. 

Zástupcovia humanistickej organizácie z Belgicka, sa pokúšali tento grant získať, ale práve nešťastná formulácia žiadosti, bola príčinou zamietnutia príspevku. Po prednáške zástupcovia z Poľska a Belgicka prejavili záujem spolupracovať pri získaní sponzoringu. 

Bola to vôbec moja prvá prednáška v anglickom jazyku a tak nemôžem povedať, že to bolo jednoduché. Pripadala som si, že mám viac odvahy ako rozumu.  🙂 Teším sa ale tomu, že na konci prednášky boli otázky týkajúce sa témy a tak viem, že ma porozumeli. 

Ak ide o formu prednášania a prezentácie, veľmi nápomocný mi bol pán Ladislav Šipeky, ktorý okrem iných aktivít pracuje aj v IT learning. Poskytol mi veľa cenných a praktických rád ako prednášať a ako si vytvoriť vhodnú prezentáciu. V istých chvíľach ma jeho vecné pripomienky zachránili, pretože v takom rozsahu to pre mňa bola prvá prednáška v živote.  A tak mu aj touto cestou ešte raz veľmi ďakujem. 

Na Slovensku som oslovila niekoľko občianskych združení a neziskových organizácií. Subjektívne som zhodnotila, že o tento sponozring, je skutočne malý záujem. Neviem či je to preto, že sa nejedná o financie ktoré prídu na účet, ale sú  v rozhraní na správu reklamy, alebo je čiastka tak vysoká, až to znie neuveriteľne.  Podpora združení nekončí iba u 120 tis dolárov. Sú poskytnuté aj ďalšie výhody a produkty Google. A teda dúfam, a verím, že aj tento článok bude niekoho motivovať, aby o tento príspevok požiadal. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.