Najlepší headset roku 2018 pre VR

Virtuálna realita si rýchlo  získava popularitu, ale trh je stále relatívne nový, a tak môže byť pomerne zložité orientovať  sa pri nákupe headset  pre VR. Aby ste sa vedeli lepšie zorientovať,  je tu  zoznam zaujímavých headsetov  roku 2018. Upokoja  každého, kto hľadá zážitok VR. Od slúchadiel VR, použiteľných s vaším telefónom až po najsilnejšie zostavy na trhu, určite si vyberiete niečo, čo vás uspokojí. 

 

HTC Vive

HTC Vive je špičkou, pokiaľ ide o slúchadlá VR. Obsahuje OLED displej s rozlíšením 2160 x 1200 a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Je vybavený  32 snímačmi  a 360 stupňovým sledovaním pohybu. Ohromujúce je 110-stupňové zorné pole, čí pokrýva aj periférne videnie.  HTC Vive je jedinečný aj  vďaka dvom ručným ovládačom. Obidva  majú 24 senzorov pre správnu presnosť a sledovanie pohybu.

Na Steam Store nájdete viac ako 60 VR videohier pre tento headset virtuálnej reality.. Podľa recenzií je najviac kritizovaná jeho vyššia cena a hmotnosť. 

 

Oculus Rift + Touch Virtual Reality System

Má najlepšie rozlíšenie obrazovky oproti produktom, ktoré sú dnes na trhu. Spolu s tým je to naozaj veľmi výkonná zostava. Tento heatset pre VR nie je novinka na trhu, ale stále sa udržiava na vrchole. 

Systém VR od firmy Oculus VR, vrátane. 2 senzorov a 2 ovládačov pohybu VR s 2 OLED displejmi (2x 1.080 x 1.200), IR-LED diódami „Constellation“ pre presné sledovanie, 3D Audio s integrovanými slúchadlami a 6 voľnými hrami. Zažite úchvatný zážitok z VR, ktorý umožňuje tvarovať, modelovať, maľovať a vytvárať vlastné objekty vo VR. 

 

Samsung Gear VR 4

Ak ste šťastným majiteľom telefónu  Samsung telefón a nie je starší ako dva roky , Samsung Gear je jedným z najlepších headset pre VR,  ktorý si môžete kúpiť. A môžno ak máte inú značku mobilného telefónu, tento headset vás bude ašpirovať k zmene značky. V porovnaní headsetu pre iný telefón, môžu vás prísť toto príslušenstvo pomerne veľké. Ide však o jeho výhodu oproti iným. Má vďaka tomu, lepšie nastaviteľný optický obraz. 

Je dodávaný s ovládačom pohybu a jednoducho sa spáruje s mobilným telefónom.  Knižnica má   viac ako 800 aplikácií a hier . Inegrovaný webový prehliadač. Pozorovací uhol až 101° .  Určite si tento headset zamilujete. 

 

Google Daydream View

Prístroj je navrhnutý takmer pre každý súčasný vlajkový telefón s os  Android, najviac si ho užijú používatelia mobilných telefónov Pixel. Je vyrobený s priedušnej textílie a dodáva sa v troch základných farbách. Popruhy sú navrhnuté tak, aby okuliare boli pohodlné. Ak vám nevyhovuje horný popruh, môžete ho odopnúť. 

Ak ide o funkčnosť, určite nesklame.   S podporou aplikácie dokáže stremovať to, čo vidíte v televízii. Hry a aplikácie nájdete na google play a už dnes sú ich tisíce. 


Na náš trhu zatiaľ dodávanie nie sú, ale zaujímavá voľba je aj Pansonite Vr Headset , Oculus Go Standalone či Canbor VR Headset. Nájdete ich v odchodoch  ako je ebay či amazon, v cenách do 200 dolárov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.