iLivid vírus. Riziko a prevencia

iLivid vírus zneužije váš internetový prehliadač a presmeruje vaše internetové vyhľadávanie na ilivid.com. Podobne ako Virus Redirect, ktorý sa objavuje u Firefox, tento škodlivý softvér zmení váš Domain Name System (DNS). Avšak na rozdiel od vírusu vo Firefox sa iLivid pokúša infikovať všetky internetové prehliadače, ktoré sú nainštalované na vašom PC.

Virus iLivid pridá do vášho internetového prehliadača niekoľko komponentov, napríklad panel s nástrojmi pre vyhľadávanie. Tieto komponenty sa pridajú bez vášho vedomia a súhlasu. Taktiež pocítite oneskorenú prácu vášho internetového prehliadača, pri vyhľadávaní sa vám nezobrazia želané výsledky, a zadaním nejakej oficiálnej url adresy do prehliadača budete presmerovaný na iLivd.com.

Tvorcovia vírusu iLivid využívajú vaše kliknutia. Ak ste presmerovaní na web stránku iLivid.com a ak kliknete na reklamu na webe, tvorcovia dostanú za vaše kliknutie poplatok.  Má ale aj horší, vedľajší úmysel. Virus iLivid je schopný kradnúť vaše osobné údaje zaznamenávaním stlačenia klávesov a zachytením používateľského mena a hesla, či už na e-mail, čísla vašej kreditnej karty, alebo prihlasovacie údaje k internet bankingu. 

 

Riziko stiahnutia vírusu  iLivid

Pri sťahovaní filmov, hudby alebo pirátskeho softvéru môžete byť infikovaní vírusom iLivid. Škodlivý softvér sa prezentuje ako oficiálny produkt s názvom „iLivid Free Download Manager“, ktorý sa pokúša oklamať vás, že nástroj sa používa na pomoc pri sťahovaní vašich médií. Vírus však môžete stiahnuť aj ak navštívite infikovanú web stránku, alebo pri prezeraní emailovej správy vo formáte HTML. 

Manažér  sťahovania sa môže  nainštalovať aj  bez vášho súhlasu, teda nemusíte ani kliknúť na odkaz na web stránke, či v pošte. Prevzatie služby je už útokom. Ak ste napadnutý, váš počítač komunikuje so serverom útočníka. Sústavne vyhľadáva slabé miesta zabezpečenia, a údaje odosiela na server. 

(Zarážajúce je, že aj oficiálne web stránky, pre legálne sťahovanie, majú v ponuke na stiahnutie iLivid. Stahuj.cz

 

Prevencia –  iLivid vírus

iLivid vírus hľadá zraniteľné miesta vo vašom systéme. Ak chcete svoj počítač ochrániť, skontrolujte, či máte nainštalovanú najnovšiu verziu internetového prehliadača. Staršie internetové prehliadače budú mať pravdepodobne bezpečnostné chyby, ktoré môže vírus zneužiť. 

Ak používate Internet Explorer  jeho  aktualizácia sa pravdepodobne nainštaluje s aktualizáciou os Windows. Firefox má obyčajne predvolené nastavenia, pre pravidelnú automatickú aktualizáciu. Ak je aktualizácia k dispozícií, Firefox vás upozorní a vyzve pre povolenie aktualizácie.  Google Chrome sa aktualizuje  automaticky  vždy, keď  je k dispozícii nová verzia. 

Okrem pravidelnej aktualizácie prehliadača by ste mali mať nastavené jeho najvyššie zabezpečenie, a taktiež niektoré doplnky vám môžu pomôcť ochrániť sa pred napadnutím. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.